Everybody's Golf 2

napísal dickie 9.1.2009 pre PSP

7.8

Užívateľská recenzia
Po dlhšej dobe sa mi do rúk dostalo UMDčko s názvom Everybody’s Golf 2. Hneď na úvod sa priznám, že som nikdy v živote doposiaľ nehral golf ani na žiadnom handhelde, ani na veľkej konzole alebo PC (neberiem do úvahy rôzne primitívne verzie mini-golfu na mobiloch a podobne). Takže som bol docela zvedavý, ak je to so simuláciou tohto športu vo videohrách. No a čím sa dá lepšie začať, než golfovou simuláciou, ktorú sprevádza povesť, že je maximálne POHODOVÁ......

Pekne som sa teda rozvalil na gauči (posed zvaný príprava na pohodu), vložil UMDčko a hneď od prvých sekúnd mi bolo jasné, prečo má séria povesť takú, akú má. Prezentácia hry je totiž veľmi príjemná, krásne farebná, hudba nevtieravá, proste pohodička ako na ozajstnom gríííííne za slnečného počasia.

Na výber máte niekoľkých golfistov (ich počet sa postupne zvyšuje, teda za predpokladu že sa vám úspešne darí postupovať v turnajoch), ktorých si môžete do zblbnutia obliekať do najrôznejších odevov a doplnkov (získavajú sa ako odmeny v turnajoch). No a samozrejme že máte na výber aj niekoľko caddy boys & girls a pestrú škálu golfového náradia.

Kto by si na základe doteraz napísaných údajov myslel, že herný systém bude priveľmi jednoduchý a slaboduchý, nemôže byť na väčšom omyle. Herná logika schovaná za roztomilou prezentáciou je prekvapivo kvalitná, a podľa môjho názoru ju ocenia ako aj golfoví začiatočnici, tak aj golfoví profesionáli.

Hra ponúka veľké množstvo vymyslených ihrísk (či už len 9 jamkových alebo plnohodnotných 18 jamkových), na ktorých musíte vyhrať určitý počet turnajov, aby sa vám sprístupnili ihriská nové, na ktorých sa odohrávajú nové a náročnejšie turnaje. Zatiaľ čo začiatky sú pomerne jednoduché, a nevyhrať turnaj sa vám môže podariť iba za podmienky, že je šesť hodín ráno a vy ste sa práve vrátili z vašej obľúbenej krčmy, kde kamarát oslavoval narodeniny, neskôr sa už bez dokonalého zvládnutia a využívania sily a smeru vetra nikam nedostanete. No a záverečné turnaje nemajú ďaleko od toho, aby vaše PSP letelo von cez zatvorené okno, nakoľko na 18-tej jamke ste spravili drobnú chybičku a turnaj ste prehrali o jeden jediný úder (vlastne keď sa tak na tým zamyslím, ku koncu to už tak pohodová hra nebola :). Našťastie postavičky neskutočne krásne skríknu "Nooooo !!!", pokrčia ramenami a ženské postavičky zaklipkajú svojím veľkými očkami tak, že pohodička je opäť tam, kde má byť a vy si turnaj celkom bez problémov radi zopakujete :)

Čo sa týka samotného odpalu, ten funguje na 3-tlačítkovom princípe. Postupne tak určíte smer
a silu úderu, a nakoniec celý úder pevne spečatíte. Všetko v pohode sledujete v spodnej časti obrazovky pomocou napĺňajúcich sa ukazovateľov. Hra obsahuje ešte jeden spôsob odpalu, určeného predovšetkým pre skúsenejších golfistov. Silu aj kvalitu odpalu totiž odhadujete podľa pohybov postavičky a teda spomínané ukazovatele v spodnej časti chýbajú. Ja osobne som však radšej ostal pri prvom spôsobe – v rámci prístupu pohodička-jahodička.

Moje dojmy z prvej golfovej hry by som tak zhrnul asi tak, že v prípade Everybody’s Golf 2 ide o príjemnú a pohodovú golfovú simuláciu s jednoduchým ovladaním, veselými postavičkami golfistov, komplexným systémom, ktorá vás motivuje zdolávať náročnejšie a náročnejšie turnaje. Jediné, čo by som ja ako začiatočník troška zmenil, je že krivka náročnosti by zhruba v polovici hry nemusela začať stúpať tak prudko. Ale možno vy budete šikovnejší.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.