Pro Evolution Soccer 2009

napísal nessundorma 26.10.2008 pre PS3

9.5

Užívateľská recenzia
Tí čo hrajú futbal si kupujú (prípadne napaľujú atd ) PRO EVO.
Nechcem sa nijako dotknúť autora článku na PES09 TEDDYPICKERa, ale podľa mňa by sa ten človek mal zamyslieť nad písaním niečoho iného ako recenzíí na hry, špeciálne futbalu!
Pro Evo hrávam od PES 3, čo je už asi dosť dlho na to, aby som ho mohol súdiť (PES, nie teddypickera)
Rok čo rok sa tento futbal vylepšuje, samozrejme niekedy niečo zmizne, niekedy bolo niečo v minulom ročníku lepšie ako v novom, ale v konečnom dôsledku, je novy PES ... VŽDY lepší ako ten pred tým! (jediná naozaj chyba, bola minulý rok, keď pri replayoch hra bežala asi tak 5fps, to by sa stávať nemalo a už vobec nie na konzole a vonkoncom nie od widescreenerov (ja tak volám japoncov).
Tento rok som si v meste Carlow v štáte Írsko kde teraz žijem, kúpil PES09 17.októbra, prvý deň v predaji pre PS3.
Paradoxne to bol piatok, asi to funguje len pre mňa, ale všetky hry kroré som si kúpil v piatok, boli dobré.
PES nie je výnimkou, nič iné som ani nečakal.
Ale poďme k hre samotnej.

Intro, pekné ale už ho asi tak ľahko vidieť nebudem, videá si pozerám viac krát akurát tak pri Final Fantasy

Menu, podľa môjho názoru velmi dobré, takmer všetko je na bielom podklade, takže sa dá všetko dobré čítať, maličkosť ale pozitívna.

Inštalácia, trvala asi 5min, neviem či niečo spravila, ale dal som ju a viac sa ňou nezaoberám, pravdepodobne teraz všetko načítava rýchlejšie.

Hudba, hrá počul som už aj lepšie pesničky, ale aj horšie! Ale musím povedať, že niektoré sa mi ozaj páčia. Len jedna reakcia k TEDDYPICKERovi, radšej budem hrať SKVELÝ futbal s horšou hudbou (ako pre koho) ako počúvať hudbu vo FIFE a nehrať futbal! Ked chcem hudbu pusťím si MP3 a ešte jedna vec, ja počúvam POWER METAL (konkrétne USA POWER METAL) takže mne hudba nesedí ani vo FIFE (v poslednej dobe už ani v NFS, EA zmenili hudbu takisto k horšiemu)

Módy, všetky klasické ako vždy, plus pribudol BECOME A LEGEND, kde si vytvoríte vlastného hráča a s ním postupujete z "dedinskej ligi" až po majstra sveta (obrazne). Moc času som s týmto módom nestrávil, takže neviem presne (zatiaľ) posúdiť, aké to je. Ďalej môžete s týmto hráčom hrať mód LEGENDS, čo je v podstate to isté ale po internete (až s ďalšími 7 online hráčmi) takže, výber veľmi dobrý.
Mňa osobne trošku sklamalo že s tréningov vypadla možnosť učiť sa buttons, ako tomu bolo pred dvomi rokmi, ale to je už puntičkárstvo.

Licencie, no... to je podľa mňa jediná vec, v ktorej je FIFA lepšia. (alebo skôr by som povedal, jediná vec čo je krajšia) môj názor. No, ale ked sa tak nad tým zamyslím, tak ja síce hrávam futbal, ale v takej BOLÍVII moc hráčov nepoznám, tak isto vo francúzkej lige a v podstate aj v španielskej. Samozrejme poznám hráčov ako RONALDINO a pod. ale takýto hráči tu sú a tý ostatný mi je šumafuk, že či je tam niekde hráč s menom MBULE ABEBE alebo je tam jeho skutočné meno AMBULE HAMELE! (samozrejme berte s rezervou)
Jediný problém je PREMIER LEAGUE.
ALE je tu EDITOR.
Rok čo rok, sa snažím zmeniť názvy týmov v anglicku, nemám rád EAST LONDON atď, tak si to premenujem.
Tento rok som išiel ďalej, EDITOR je skvelý.
TRVALO MI TO 6 HODÍN!!!
Ale teraz mám všetky emblémy, všetky dresy a všetky skutočné názvy a vyzerá to DOBRE! Som na seba hrdý.
Takže už má PRO EVO aj licencie, v mojom profile

HRA SAMOTNÁ, hrá sa skvele, lopta sa hýbe reálnejšie ako pred tým, neviem ako to robia v KONAMI, ale zakaždým to tak pôsobí. "niekde" som čítal, že nahrávky sú CHIRURGICKY PRESNÉ ... blbsoť, veľmi veľa nahrávok je nepresných a keď sa dostanete pod tlak, čo si možete byť istý že sa dostanete, pretože na PROFESIONAL (musel som znížiť z TOP PLAYER) comp hrá naozaj dobre! Hrajú na jeden dotyk, používajú lob, špeciálne triky, strielajú z diaľky a pod. OBTIAŽNOSŤ ťažká, ale dobrá. ale späť, keď sa dostanete pod tlak, tak si budete želať, aby ste si už dobre nahrali! Ale zasa, keď sa darí, tak sa darí.
Jediné s čím súhlasím je, že rozhodcovia ASI dávajú viac kariet, akoby sa patrilo. Nie je to až také hrozné, ale niekedy dostanete kartu aj keby ste ju vážne nečakali. Ale myslím si, že to sa budeme musieť naučiť, čo si môžeme dovoliť a čo nie. Máme nato celý rok

Hratelnošť, ja to poviem jednoducho, ak máte radi FIFU na čo toto čítate, FIFA je o úplne niečom inom, je to podľa mňa vopred naprogramovaná simulácia futbalu, kde nemá NÁHODA miesto. PRO EVO je presný opak, po roku hrania sa vám stane niečo, čo ste ešte nikdy nevideli, dáte gól aký ešte nepadol, uvidíte animáciu, ktorá sa ešte nepustila... proste sa tam stávajú NÁHODY, tak ako v skutočnom futbale!

Online, v podstate to isté ako pred tým, akurát že vám zaberie trošku viac času registrácia, KONAMI ID, GAME ID a pod
ale potom zistíte, že servery sú rozdelené podľa jazykov akým hovoríte, potom sú rozdelené na menšie lobby a pekne vidíte koľko je kde ľudí a tak dalej a tak dalej, drobné vylepšenia.
Veľkou novinkou v online hre je, KONEČNE možete hrať DVAJA PROTI DVOM!
Čiže 4 ľudia v jednej online hre, je sranda, skúšal som to. Samozrejme že budete niekedy nadávať keď za spoluhráča dostanete nejakého... tĺka, ktorý vám to bude kaziť, alebo vám ani za nič nenahrá, lebo si myslí že je RONALDINO, ale to už k tomu patrí.
V konečnom dôsledku je to velké plus.
Takisto si možete pred online zápasom vybrať, či chcete hrať proti komukoľvek, alebo iba hráčom približne vážho levelu.
Malou nevýhodou zatiaľ bol fakt, že ešte hru nemá zakúpené veľmi veľa ľudí (ešte sa to asi nepredáva všade vo svete) a možno nebolo toľko veľa ľudí prihlásených kvôli tomu, že som to zakaždým hral okolo pól piatej ráno, vtedy končím v robote

VERDIKT ... ja som NADMIERU SPOKOJNÝ, obával som sa, že či to po minulom kolísaní snímkou pri replayoch bude chodiť dobre (Chodí to plynulo) a že či sa nestane ešte nejaká chyba, ale naštastie sa KONAMI nezmenilo, opravilo pár chýb a zasa tu je futbal, ktorý je NAJLEPŠÍ!
HAIL TO THE KING

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.