Silent Hill 2

napísal eLSi 4.6.2005 pre PS2

9.4

Užívateľská recenzia
A je to tu! Moja recenzia na moju najobľúbenejšiu hernú sériu. Pôvodne som mal v pláne zrecenzovat starú dobrú Silent Hill 1, ale kedže na Sectore nedržia aj staršie hry, tak idem čo najbližšie ku koreňom pôvodného Silent Hillu.
Na začiatku hry sa ocitnete na záchodoch, kdesi blízko Silent Hillu. V krátkom, ale zato úžastnom videu máte šancu vidieť hlavného hrdinu hry Jamesa Sunderlanda. Ten vám stručne formou monológu objasní, prečo prišiel do Silent Hillu. Ak ma pamäť neklame tak povie to asi takto: ,, Mám list. Meno odosielateľa je Mary Sunderland. Meno mojej ženy. To ale nemôže byť možné. Zomrela pred troma rokmi na chorobu. Tak čo tu vlastne hľadám? Stretneme sa na našom špeciálnom mieste... Čo tým mohla myslieť? Takých miest tu máme desiatky. Mohla myslieť na park? Mary, si naozaj v tomto meste?" znie to určite trošku divne z môjho podania, ale lepši vám to podať nedokážem.
Ako prvé čo si fanúškovia môžu všimnúť, že pôvodná atmosféra sa trochu zmenila. Je tu menej príležitostí, keď sa reálny svet mení na ,,peklo". Ďalšou novinkou je u Silent Hill2 Director´s Cut hrať príbeh, ktorý objasňuje neskorší dej hry. Hráte za postavu Mariu. Je to vlastne len krátkodobá polhodinková záležitosť, ktorá je tu na osvieženie príbehu. Ale určite zaujímavá...!
Hrateľnosť zostala tak ako má byť (našťastie) a je tu viac priestoru pre vedľajšie postavy. V predošlom diely postavy len dopĺňali dejovú líniu, ale tu máte pocit akoby len v okamihu sekundy niečo zmenili niečo čomu ste možno mohli zabrániť... A to vytvára perfektnú atmosféru. Jedniné také mínus je, že sa už tak nebojíte ako v predošlom diely, príšery sú pomalé a nedobehnú vás ( predtým tie lietajúce potvory mali teda výdrž behať za mnou!!! ) a jediná situácia, kde som fakt dostal poriadne lepy bola, keď som išiel vo výťahu. Zrazu sa zaplo rádio, naladila sa dáka trápna show a povedali, že súťažiacim som ja. Ďalej otázky, ktoré sa pýtali boli morbídne a tým pádom aj strašidelné... Ďalšia hnusná vec bola, keď som išiel okolo hrobov, kde boli mená hlavných aj vedľajšich postáv. Akonáhle jedna s postáv zomrela, hrob bol plný a zakopaný. Ostal už len jeden z nápisom ,,James Sunderland". Blbé, čo?
Ako som už raz vravel, grafika nemá chyby a čo sa týka zvukových efektov, tak pri tých človek zaspať nedokáže...
Na záver to zhodnotím tak, že hra je to super, pár chýb a trošku kratšie ako prvý diel, lepšie hádanky, fajn atmosféra, skrákta super!

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.