Hellgate: London

napísal Reptile 15.1.2008 pre PC

8.9

Užívateľská recenzia
Na úvod začnem výberom postav. Postavy sú od seba značne odlišné a to svojími povolaniami a teda skilmi. Na výber mate z nasledujúcich postáv: Evoker, Blademaster, Guardian, Summoner, Marksman a Engineer.
Postavy sú modelované v 3D a preto sa jedná snáď o prvú akčnú RPG všetkých čias, ktorá využíva full 3D prostredie! Ano čítate správne full 3D akčné RPG! Určite pri výbere postavy poteší možnosť výberu pohlavia, typu účesu, farby pleti i vlasov ako aj výšky a hmotnosti. Keď prejdete týmto výberom začína samotná hra. Ocitáte sa v metre londýna kde Vás čakajú prvé questy. Ako aj v diable2 vždy jeden quest je hlavný ktorý musíte splniť aby hra pokračovala ďalej a ostatné su bočné. Ak si všimnete za splnenie questov dostanete aj body ktoré vylepšujú postavenie danej stanice k vám. Toto bodovanie je zatial len informatívne, na efekt hry to nemá vplyv, pretože autori zatial nedostali nápad ako to využiť, ale dali to tam pre všetky prípady.
Teraz sa bližšie pozrime na vašho hrdinu. Ako som spomínal je plne 3D (od roku 2015 plne 3DO?) takže si ho možete pozrieť zo všetkých strán. Vyzbrojovanie je ako v diable2 to znamená, že ked otvoríte inventár objaví sa postava na ktorej su vyznačené miesta čo kde možete hodiť.
Zbraní je v hre niekoľko tisíc: jedná sa o meče, baseballové pálky a strelné zbrane, ktoré sa dajú vylepšovať roznými artefaktami. Zbrane sú buď obyčajné, vzácne, unikátne, legendárne.
Systém boja ostal ako pri diable 2 to znamená, že vaša presnosť záleži od levelu postavy a skilov. Boje sú zabavné dynamické a miestami epické.
Protivníkov je v hre niekoľko desiatok a sú samozrejme plne 3D a naozaj pekne namodelované a rozpohybované narozdiel od NPC postav, ktoré len stoja a niektoré až smiešne postávaju opreté o stenu, kde mi to príde až príliž statické.
Zvuk je by som povedal menej prepracovaný ako v diable2 najmä v oblasti rozhovoru s NPC postavami, kde text nieje hovorený ale iba písaný. Čo sa ale týka kvality zvuku tak je na vynikajúcej úrovni, je kryštálovo čistý a podporuje aj viac ako 2 reproduktory.
Graficky je hra slušná a podporuje aj dx10 čo si majitelia osmičkovej rady od nvidie vychutnajú. Prostredia sú jednotvárne, kedže ste v londýne tak čakajte iba paneláky a sem tam podzemie. Dostanete sa aj do pekla kde je prostredie iné, pestré, červený nádych.

Na záver ešte jedná poznámka: Lokality sa po každom spústení hry generujú a teda nikdy nehráte to isté - samozrejme na úkor grafiky a detailov prostredia.

No každopádne kto hral diablo a diablo 2 musí túto hru vlastniť.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.