Ratchet & Clank: Up Your Arsenal

napísal fajnsmeker 22.5.2005 pre PS2

9.4

Užívateľská recenzia
Ratchet and Clank : Up Your Arsenal je v poradí tretím pokračovaním celosvetovo úspešnej akčno-platformovej série na PS2 od tímu Insomniac Games. Už druhý diel, Going Commando dokázal vyžmýkať zo staručkej PS2 maximum, ale trojka ide ešte ďalej. Máme pred sebou pokračovanie, ktoré je zábavnejšie, krajšie a hrateľnejšie ako dvojka a navyše obsahuje multiplayer, ktorý strčí do vrecka väčšinu PS2 strieľačiek.

Hra začína v momente, kedy sa Ratchet a jeho kamarát, malý robot Clank, vracajú na planétu Veldin, kde hlavný zloduch hry Dr.Nefarious rozpútal peklo a je na našich hrdinoch, aby zachránili svet pred hrozbou, ktorú Dr.Nefarious predstavuje. Počas singleplayer kampane sa dostanete na rôzne planéty, ktorých technické spracovanie ako aj design levelov vás ohromí, aj na obyčajnej TV to vyzerá prekrásne a treba to vidieť, obrázky nestačia. Postupne sa dostávate bližšie a bližšie k doktorovi, prejdete napríklad podvodnú planétu, filmové štúdiá alebo havarovanú vesmírnu loď. Nebudem viac prezrádzať, pretože by som vás pripravil o pár zaujímavých, ale hlavne vtipných situácií. Na spestrenie hry slúži herná konzola na vašej materskej lodi, kde môžete hrať klasickú 2D arkádu, akú poznáme z automatov. Hlavnou postavou je Captain Qwark, tiež jedna z komických postáv celej hry. Obsahuje 5 levelov, ktoré je potrebné prejsť, aby ste vedeli, čo má Dr.Nefarious za lubom v „reálnom“ svete. Pár levelov si zahráte aj v koži Clanka, ktorý sa medzičasom stal hlavným hrdinom v televíznom seriáli Secret Agent Clank .

Singleplayer je síce fantastický, ale keď skúsite multiplayer, ten vás ohúri. Je dokonca lepší ako solo, ktoré pôsobí skôr ako upgrade k RaC2. Módy sú deathmatch, capture the flag a siege. To, čo robí z Arsenal tak výnimočnú multiplayer akciu, je jej rýchlosť, dokonca aj pri maximálnom počte hráčov (8 online a 4 splitscreen), hra nespomalí. Máte možnosť používať vozidlá alebo v niektorých mapách sú umiestnené aj veže, z ktorých môžete likvidovať nepriateľov. Táto akcia plná deštrukcie robí Halo minimálne dobrého konkurenta. Jediné, čo ma sklamalo, bolo iba 10 máp. Ale nevadí, aspoň sa môžete zdokonaľovať a osvojiť si všetky mapy.

Zbrane hrajú dôležitú úlohu v hre, oproti starým známym pribudli aj nové, napríklad infector strieľa slizké gule, ktoré premenia nepriateľa na vášho spolubojovníka a zabíja svojich. Zbrane piatym upgradom menia aj svoj vzhľad a taký plasma bič vyzerá brutálne dobre . Každú zbraň je možné upgradovať 5 krát, a po skončení hry môžete hrať znova s tými istými zbraňami ale s tuhšími nepriateľmi a potom je upgrade maximum 8.

Minulú zimu mali hráči PS2 dilemu, ktorú platformovku si kúpiť, lebo aj JAK 3 aj Sly 2 a aj RaC 3 sú tituly tej najvyššej kvality a rozhodne si nenechajte ujsť ani jednu z nich. Ale ak ste predsa len fanúšikom akcie, tak RaC 3 je pre vás tým pravým.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.