Svet koní: Já chci závodit

napísal ace 13.9.2007 pre PC

1.5

Užívateľská recenzia
Aleluja! Počujem znieť anjelské piesne, nádherné hlasy oznamujúce sa blížiaci sa koniec utrpenia. Nebojte/Neradujte sa, nechystám sa predčasne zanechať za sebou krásu pozemského bytia, to len konečne je za mnou jedna z najhorších (ak nie najhoršia) herných sérií, aké som kedy videl. Po tomto výkone by som si mal dopriať aspoň pol roka zaslúženej dovolenky, ale šéfredaktor hold nepovolí, takže sa už pomaly snažím psychicky pripravovať na ďalší skvost (možno aj „skvost“). Teraz by som sa ale rád aspoň chvíľočku venoval aktuálnemu titulu.

Je ťažké k tejto hre ešte niečo napísať, ono totiž v predchádzajúcich dvoch bolo napísané všetko, čo by bolo charakteristické. Oproti prechádzajúcemu však hra niečím vyniká, nechcem to ale predstaviť hneď na začiatku článku (ak so toto dielku v konečnom dôsledku vôbec bude dať považovať za článok).
Takže v úvode by som spomenul, že výnimočne k hre sedí aj jej podnázov. V hre budete skutočne závodiť, aj keď ide o okopírovanie predchádzajúcej so skákaním, dosť viditeľné. Presnejšie pomenovanie by skôr asi bolo vylepšenie predchádzajúceho konceptu.

Prvou hernou možnosťou, ktorá sa vám ponúka je Arkáda. To isté čo minule. Máte 3 úrovne náročnosti, v každej sú už iba 4 prostredia, nerozdelené podľa krajín, ale podľa ročného obdobia – jar, leto, jeseň, zima. V každom ročnom období si zajazdíte na 6 tratiach, čo z toho, keď sú väčšinou rovnaké nie len medzi sebou, ale aj s predchádzajúcim titulom. Jednoducho to isté, čo som písal minule, dokolečka dokola. Akurát sa štartovacia listina rozrástla na 8 koní.
Ďalšou hernou možnosťou je time trial. Ide o dobehnutie v stanovenom čase, prípadne, v čo najlepšom, pričom musíte aj seba prekonávať. Neviem čo viac ešte k tomuto treba dopísať po predchádzajúcom.
Hra nám ešte ponúka aj multiplayer v splitscreene. Tiež plne platí to, čo som písal minule. Hra je v tomto móde neskutočne neprehľadná, chaotická, na obrazovke prakticky nič nevidíte. Ak by sa vám úplnou náhodou podarilo k jednej klávesnici nejakého úbožiaka dostať, tak ho pri tom určite dlho nevydržíte.
Okrem tejto formy multiplayeru hra ponúka aj po internete a to dokonca až pre 8 hráčov. Úprimne, nemyslím, že by ste si niekoho na hru po nete našli.
A teraz sa dostávam konečne k tomu, čo je na hre najhrateľnejšie. Aj keby bola neviem aká mizerná, tak „misie“ ju ešte stále dokážu aspoň ako tak udržať nad mojou CD skartovačkou. Ono by to dokonca mohlo byť aj vcelku zábavné, nebyť otrasných chýb, ktoré sú priam synonymom tejto série hier. Misie sú tiež rozdelené na 3 úrovne podľa náročnosti a v každej úrovni musíte splniť 8 misií. Najskôr musíte prejsť danú trať v určitom časovom limite. Potom stopky nahradí súper, samozrejme akceptuje sa iba prvé miesto. Autori sa snažia trošku priťažiť prekážkami, tie preskakujete v poradí, ako ich máte na mape a dokonca za určitý čas. Nasledovné zbieranie mincí nie je nič náročné, časový limit je príliš benevolentný. Slalom pomedzi vlajky za určitý čas je sťažený tým, že máte danú stranu vlajky, ktorú máte obísť. Najproblematickejšou misiou je pretek, kedy do vás nesmie nikto naraziť – problém je v tom, že už hneď na štarte sa na vás spustia súperi z oboch strán, ale tak isto sa dá nejakým spôsobom prejsť. Ďalšou úlohou je musia, kde sú po trati rozhádzane veľké nafukovacie balóny a nesmiete do nich naraziť a dokončiť v určitom čase. Posledná misia je to isté, len s pridaným súperom. Na všetky obtiažnosti sa dá hra odohrať so zavretými očami, čo ju spolu s chybami riadne zhadzuje.
Druhou najväčšou novinkou v hre je zmenenie podoby „nitra“ z mrkiev na jablká, to je asi tak všetko. Inak je to predchádzajúci titul so všetkými svojimi chybami. Kôň sa veľmi často zasekáva o nič; často miniete balón dosť veľkým oblúkom, ale aj tak vám to započíta ako dotyk, v hre sú zrazu objekty holé, neotextúrované (jeden screen) a podobne...sú toho hnoja tony a autori sa s jeho kydaním nebabrali. Stále máte možnosť meniť podobu svojho jazdca a koňa, tá vám ale bude na nič, keďže hru hrať nebudete.

Technické spracovanie by už tiež nemuselo byť nutné spomínať. Stále je rafika hnusná až na výnimku, ktorou sú tiene. Kôň je hrozne naanimovaný, jazdec ešte horšie. Celkom sa dá už pozerať na efekt svetla. Zvuky sú zas...žiadne? Netuším.

Keby „toto“ vyšlo namiesto tej blbosti s (kvázi) skákaním, tak by to dopadlo určite o nejaký ten chlp lepšie, takto je to len update predchádzajúcej hry, ktorý sa predáva za 299 KČ. Toľké peniaze sa za to určite neoplatí dať, je oveľa viac možností kde investovať: môžete peniaze hodiť za skriňu a čakať, či sa nerozmnožia; môžete s nimi skúšať kúzelnícke triky, či ich dáte dokopy, keď ich roztrháte; alebo najlepšie, môžete pozvať priateľov na pivo. Zas odporúčané len malým dievčatkám zamilovaným do koní (tak ako prvý diel). Amen

+ čuduj sa svete, ono je to hrateľné (slabo, ale predsa len)

- skoro celá hra

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.