Freespace: Silent Threat

napísal 18JunkieXL 31.8.2007 pre PC

6.5

Užívateľská recenzia
Ide o nie veľmi rozsiahle rozšírenie pôvodnej hry v niekoľkých smeroch. Datadisk sa dá hrať iba s pôvodným Freespace a v podstate nadväzuje tam, kde sa plná hra končí. Dejovo je vsadená medzi Freespace 1 a Freespace 2. Vytvára medzi nimi most a dokresľuje, ako sa dostali na svet niektoré neskoršie technológie a ako došlo k niektorým udalostiam, ako je vznik povstaleckého hnutia NTF.

Grafické zmeny neobsahuje žiadne a hrateľnosť je stále rovnaká. Spolu s ST prichádzajú nové stíhačky a zopár nových zbraní, ktoré si máte možnosť vyskúšať v jedoduchých a nehorázne krátkych misiách. Kampaň býva na niektorých úrovniach tak nevyvážená, že stačí ak pošlete do boja svojich ko-pilotov a vy sa len z diaľky dívate na likvidáciu nepriateĺa, za čo samozrejme dostanete i medaile. Pamätám sa na misiu, kde ste museli byť od vášho cieľa vziadlený deiatky kilometrov, aby vás jeho výbuch nezničil a tak ste len hlúpo sledovali ako cieľ ničia vaši piloti a zbytočne pri tom umierajú.

Najviac ma sklamala práve krátkosť kampane, kde narozdiel od množstva náročných misií v pôvodnom Freespace, máte k dispozicii iba približne desať skutočne jednoduchých úrovní a navyše sú stavané priam rovnako ako prvá polovička originálnej kampane. Ide skrátka o nudný stereotyp.

Dej, ako som už vravel sa snaží objasniť udalosti odohrávajúce sa vo Freespace 2. Po zničení mohutnej materskej lode Shivanov, SD Lucifera a následnej strate kontaktu so Slnečnou sústavou, sa stávate pilotom pre tajnú vetvu Ľudskej vesmírnej vlády a letky GTI. Tá ma na starosť prieskum priestoru,výskum a testovanie nových technológii na bojisku a boj s nepriateľmi ako vo vlastných radoch tak i za nepriateľskými hranicami. Spočiatku uhladzujete stopy po vlastných pilotoch, ktorí odmietli spojiť sa s Vasuďanmi, vašimi novými spojencami. Neskôr však zisťujete, že po vás idú vlastní ľudia a vy hľadáte dôvod prečo. Nakoniec sa dozviete, že nie všetko je tak ako sa zdá. Stávate sa svedkom veľkej zrady, ktorú musíte potlačíť, inak je mieru navždy koniec. Dej ozaj vysvetľuje niektoré podstatné scény, ktoré vám vo Freespace 2 prídu dosť nejasné, keďže autori hry pozabudli vniesť do deja trošku svetla a hráča vrhli rovno do stredu zúriacej vojny. Tak v tomto má ST malé plus.

Datadisk ako taký nie je žiaden zázrak a v podstate je okrem dejovej línie absolútne nepodstatný. Jeho kvalita je chabá, vonkocom som kdesi čítal, že šlo o datadisk vytvorený skalnými fanúšikmi a nie tvorcami pôvodnej hry. Ale práve pre týchto fanúšikov, je i takýto doplnok ku vynikajúcemu simulátoru Conflict: Freespace absolútnou nutnosťou.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.