Prey

napísal Reptile 15.6.2007 pre PC

9.5

Užívateľská recenzia
Po dlhom čakaní vyšla hra PREY. Nebudem to dlho naťahovať a rovno sa vrhnem na stručný opis deja.
Na začiatku sa ocitnete v krčme so svojím strýkom a svojou potencionálnou manželkou-barmankou. Po krátkom rozhovore s oboma a bitke s miestnými opilcami sa začne niečo neskutočne. Predmety sa začnu dvíhať smerom k stropu a miestnosťou prechádzaju lúče - antigravitačné lúče. Napokon po drsnom nechapaní všetkých zúčastnených ich luče vynesú na vesmírnu loď, kde vy ako hlavný hrdina (synovec starého indiána) začnete tušiť že vas niekto uniesol. Vaša potencionálna manželka je vedľa vás pripútaná a unášana do neznáma spolu s Vami. Takmer na konci púte sa Vám podarí zhodou okolnosti oslobodiť a tu začína Váš príbeh.
V skutku zaujímavý príbeh je postavený na oslobodení vašej potencionálnej manželky menom Jane.

Opis hry

Jedná sa o zaujímavé nápady. Najviac ma prekvapilo anomálno prostredia. Steny s vlastnou gravitáciou, zacyklené portály ako aj úžastne vesmírne scenérie.
Zaujímavosťou je aj to, že prakticky nemožete zomrieť. Keď zomriete automaticky sa dostavaťe do medzipriestoru medzi zemou, nebom a peklom, kde sa musíte pomocou luka vystrielať späť do reality.
A tu je vlastne aj podstata ovládania, pretože sa možete prepínať medzi duchovným a reálnym svetom. Toto je velmi doležité aby ste mohli pokračovať v hre. Pretože keď ste prepnutý do duchovného sveta možete prechádzať cez silové polia a vidíte tajné cestičky, ktoré v reálnom svete nevidieť.Protivníkov je v hre dostatočne množstvo, na konci každej mapy číha boss.Systém hrania je rovnaký ako u všetkých FPS, jednoducho pokračujete ďalej a strielaťe nepriaťeľov.
Vy ako hlavný hrdina sem tam poviete neakú trefnú hlášku, napríklad pri zabíjaní takmer u konca začnete hovoriť dieee, you diee.

Grafika a hudba

Grafika je postavená na engine Doom3, ktorý bol modifikovaný. Detailne sú prepracované postavy ako aj okolité mechanizmy a prostredie. Nájdete tu také detaily ako nápisy na stenách, hmly, dynamické svetlá a tiene. Zbrane su prepracované do detailu a sú úplne mimo špecifikáciu dnešných zbraní - sú to futuristické zbrane.
Hudba ako sme už zvyknutý je na nadpriemernej úrovni a podporuje ako aj slúchadla tak aj 5.1 zvuk.Majitelia x-fi si pridú na svoje.

Záver

No na zaver mi neostáva nič iné iba vam odporučiť aby ste si PREYa zahrali, pretože dnes je už jasné že bude PREY 2.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.