Diablo II: Lord of Destruction

napísal Reptile 13.6.2007 pre PC

9.8

Užívateľská recenzia
Pokiaľ ste hrali Diablo 1 tak určite viete , že po zabiti diabla ste si vy a teda ako hlavna postava vrazili red stone do hlavy.A toto je nosny príbeh diabla 2, kedy ako vy hlavny hrdina z prvej casti cestujete postupne na vychod a menite sa v diabla. Samozrejme hlavny hrdina je mu v pätách - a to ste vy.
Na výber máte zo 7 postáv, čo je oproti prvému dielu pokrok, tam boli iba tri (s datadiskom hellfire 4-pozn.Reptile podľa informácie od QuIT). Samozrejme berem do úvahy aj datadisk - lord of destruction. Takže tú su jednotlivé postavy resp. charaktery.
1. Paladin - rytier s utočními, obrannými a liečivými aurami.
2. sorcceror - kúzelnička cez ľad, oheň a blesky.
3.Barbarian - bojovník
4.Necromancer - schopnosť oživovať mŕtvych
5.Amazon - skillerka cez kuše, luky a kopie
6.Assasin - nájomny vrah s pascami
7.Druid - vyvolávač zvierat so schopnosťou sa na ne meniť.

Oproti prvému dielu je zmenený systém skillov. Teraz má každý charakter vlastné skilly, ktoré sú rozdelené do troch stromov. Pre efektívnosť hrania a najmä k prejdeniu obtiažnosti hell je nevyhnutné investovať iba do 2 stromov. Maximálny možný level je 99. Tento level sa dá dosiahnúť po viacnásobnom prejdení obtiažnosti hell (najvyšia obtiažnosť). V celej hre nás čakajú 4 mestá + ďalšie pribudne v datadisku.Postupne nás čaká Andariel, Duriel, Mephisto, Diablo a Baal. Ako dobre vieme Mephisto (lord of hatred), Diablo (lord of terror) A Baal (lord of destruction) sú bratia. Počas hry nás čaká množstvo zbraní a brnení, a samozrejme aj bezpočet unikátnych, magických ako aj vzácnych predmetov. Pribudli tu runy a s tým súvisiace runové slová, ktoré keď zoskladame v správnom poradí do socket itemov dostaneme v skutku zaujímavé predmety.Asi najlepšie predmety ktoré sa dajú nájisť sú tzv. rare items a sú označené zlatou farbou.Samozrejme čím vyšší level postavy a čím vyššia obtiažnosť predmety sú lepšie. Funguje tu pravidlo že zo zabitého protivníka nevypadne rare item, ktorý potrebuje na nosenie určitý level, vyšší ako ma level daný protivník. Preto sa najlepšie získavajú tieto rare items z koncových bossov. Najčastejšie sa opakovane poluje na Mephista, pretože je relatívne najdostupnejší a najmenej chránený. Najhoršie Diablo a Baal. K ďalším predmetom ktoré ako tak vylepšujú vlastnosti postavy patria rôzne vzácne kameňe a to amethyst, diamond, rubin, smaragd a emerald. Špeciálny je skull. No a je tu nesmierne vylepšenie oproti diablovi 1 a to také, že keď naša postava má trebarz level 45 a damage 2500 má silu k tomu aj prisluchajúcu. Keď postave odoberiem zbrane damage jej rapidne klesne. V diable 1 bola zásadna chyba, keď som mal strengh napr. 120 tak som kludne dobil diabla rukami a to za čas podobný so zbranou v ruke.
No to je zatial všetko nabudúce dopíšem taktiky boja sa účelom získania skutočne silnej postavy.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.