Jagged Alliance 2: Unfinished Bussin...

napísal 18JunkieXL 6.5.2007 pre PC

9.4

Užívateľská recenzia
Ricci Mining & Exploration, spoločnosť ktorá pred nedávnou občiansku vojnou prevádzkovala v Arulcu bane, ich teraz chce späť. Firma si v susednej krajine Tracona založila základňu pre odpaľovanie rakiet na Arulco. Ako demonštráciu sily zničila prázdne väzenie Tixa.

Toto boli úvodné slová z manuálu k tomuto datadisku z roku 2001. Hra začína typickou plánovacou obrazovkou, kde zadávate členom svojho týmu úlohy a trasy. Cez laptop si najmete žoldnierov a rýchlo do akcie. Po úvodnej animácii, v ktorej váš vrtuľník havaruje na pobreží Tracony, sa ocitnete v zasneženej krajine plnej veľkých, silných, ale zriedka inteligentných vojakov. No čo je najhoršie, váš dokonale neinteligentný pilot vám oznámi, že vám zničil anténu k laptopu a vy ste uviazli bez možnosti spojenia. A tu začína vaša cesta po krajine Tracona.

Takto začína datadisk k skvelej hre Jagged Aliance 2. Veľa zmien hra neuvítala, veď predsa ide len o datadisk, či skôr nejaký mód. No nájdu sa i nové veci. Hra vám umožní hrať i s jediným žoldnierom ako verziu "Osamelý Bojovník." Taktiež má aj pár nových stupňov obtiažnosti. Tie vrcholia stupňom "Iron Man", keď môžete hru uložiť len po vyčistený sektora. Taktiež má aj pár postáv z JA1,ako Tex Colburn a naopak, o niektoré postavy prišla. Tí sa vraj vrátili do civilu, alebo ich osud zaviedol inými cestami. Prehľad o ich koncoch je dostupný priamo v hre. Pribudlo aj to najlepšie, pár nových zbraní. osobne som veľkým fanúšikom zbraní, ktoré nie sú v hrách tak bežné.A Jagged Alliance jednoznačne prináša množstvo menej známych druhov, ako je proti-pancierová puška Barrett M82A2.
UB má rozpracovaných len pár sektorov, v ktorých ponúke len málo možností pre subquesty.Vlastne som našiel až jeden.Inak sú všetky orientované najmä na boj.Inak je tu ale zaujímavý, i keď dosť chudobný editor, v ktorom si môžete vyrobiť akékoľvek prostredie. No chýba mi tu možnosť pridať na mapu NPC. A tak sa pomaly z každého nového sektora stáva otrepaná opakujúca sa záležitosť. Avšak vynikajúci užívatelia neváhali a našli možnosť, ako tieto komponenty doplniť.

S obtiažnosťou je to zaujímavé. Pamätám sa ešte na JA2, kde si nepriatelia pochodovali skrz paľbu a hlúpo sa snažili uniknúť svojmu osudu. V tomto bode pridáva UB viac úprav. Po prvých dvoch sektoroch som nezaznamenal žiadne výrazné zmeny. No v ďalších som mal čo robiť, keď ma tunajší badguys bez problémov vystopovali a obkľúčili. Až vtedy som spoznal, že to nie sú tí plastový panáci v sáčkoch z hračkárstva ale elitný zabijaci vám rovný. Najlepšie si to uvedomíte, keď vášmu žoldnierovi odstrelí sniper hlavu už z kilometra. Schopnosti nepriateľov sú pozoruhodné a často reagujú ako skutočný ľudia. No i vaši žoldnieri nezaháľajú a myslia a cítia ako ľudia. Je pozoruhodné ako autori prepracovali vzťahy medzi jednotlivými postavami. Niektoré sa milujú, iné zasa neznášajú. Niektorý žoldnieri v blízkosti svojich obľúbencov bojujú lepšie, iným zas klesá morálka ak nemajú práve najlepšie vzťahy. Všetko toto podstatne ovplyvňuje zloženie vášho tímu a pridáva hre zvláštny emocionálny pád. Ich reakcie na seba tak spoznáte v zaujímavých dialógoch a monológoch.

Z celkového hodnotenia je JAUB2 skvelý datadisk,nehľadiac na krátkosť, približujúci sa statusu hry. Je samostatne hrateľný, čo vás nenúti vlastniť Jagged Aliance 2. Je to hra na niekoľko príjemných večerov a s editorom to možno predĺžiť aj o týždeň. A ak sa náhodou začnete nudiť môžete využiť možnosť vykonávať kamikadze na vlastných žoldnieroch, či staviať ich proti sebe.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.