Hitman 2: Silent Assassin

napísal 18JunkieXL 5.5.2007 pre PC

7.0

Užívateľská recenzia
Celá hra je oproti prvej časti vypracovaná v pôvodnom engine, ktorý prešiel len malými zmenami. Na snímanie pohybu použili Caption tech. čo hre dáva značný nádych reality. Samotná hra nepotrebuje ani tak silnú mašinu.

Oproti 1. mi bežala na Celerone 300, 256MB RAM. A to som sa obával že mi ju moja parná lokomotíva neutiahne. A keď som klikol na jeho ikonu a hra sa veselo rozbehla, moja tvár zažiarila úsmevom.

SA obsahuje okolo 15 misií z čoho sa skoro každá skladá z troch častí. Môžete sa prechádzať ulicami St.Peterburgu, chodbami japonských hradov až po samotný mrakodrap v Kuala Lumpure. Misie sú skvele prepracované, dbajú na detaily, no bol som sklamaný ich jednoduchosťou. Každá misia sa dala splniť za pár minút i keď s ratingom "Mass Murder". A aj keď do mňa strieľalo osem bodyguardov s MP5Kami, energia mi klesala ako v bažine a ja som si pripadal nesmrteľný. Ale ani pre dosiahnutie ratingu "Silent Assasin" sa nijak extra nenadriete, aspoň mne sa to nepodarilo. Samozrejme by hra nemala byť nedobytnou pevnosťou, ale čo sa obtiažnosti týka, mohli autori trošku zapracovať.

Prekvapujúca bola inteligencia protivníkov. Tí si vás namiesto nevšímania ako v jednotke prezreli, poškrabali sa na hlave a až po chvíli do vás pustili salvu. No na rozdiel vojakov a policajtov sú civilisti skôr tupý. Dobre sa pamätám na misiu v St.Peterburgu, kde som mal zabiť dvoch generálov na schôdzke v parku. V inventári som mal bombu do auta. Keď som šiel k limuzíne stráže ma nepoznali, no spoza budovy vedľa vyšiel šofér a zo vzdialenosti 50 metrov začal čosi kričať a ja som mal odrazu na krku celú ruskú národnú gardu.

Čo sa týka príbehu je taktiež dobre prepracovaný. Začínate v kláštore kde pracujete ako záhradník a z vášho pokojného života vás vytrhne únos kňaza mafiánskym bosom, ktorý od vás chce finančnú čiastku, ktorú ako inak nemáte. A tak vám neostáva nič iné, len si oprášiť svoj čierny oblek, nabiť laptop a zavolať starej dobrej Diane. Tá vám povie, že takáto pomoc niečo stojí a preto musíte znova začať pracovať ako Hitman.

K arzenálu zbraní (ktoré sú mimochodom ukryté vo vašej záhrade)pribudli nové, ako napr. Dragunov, MP5K SD, Barret alebo meč Katana, požiarnícka sekera a anestetikum, ktoré som ani nepotreboval. Nájdu sa však aj zbrane iného kalibra ako je napr. golfová palica. A ak si ich chcete odskúšať, máte k dispozícii kŕdeľ holubov a stádo svíň. Taktiež je tu aj slamený strašiak. Jednou z vecí, ktorá vás prinúti ho hrať stále a stále dookola sú práve zbrane. Za misie ste niekedy odmenený zbraňami, ktoré nikde inde nenájdete. V tejto časti si zbrane už nekupujete, ale si ich zbierate. Každá zbraň, ktorú máte so sebou na konci misie, vám sem pribudne. A nie vždy sa podarí nájsť všetky z nich a niektoré sú len vo vyšších obtiažnostiach.

Celkovo je Hitman 2 výborná hra so skvelou grafikou. No kvôli slabej obtiažnosti ho máte prejdeného za pár hodín. Ale aj tak sa Hitman2:Silent Assasin oplatí hrať. A pre skalných fanúšikov 47-ky je tento diel nutnosťou.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.