Doom RPG

napísal luk 10.3.2007 pre Mobil

9.6

Užívateľská recenzia
Všetci určite poznáte Dooma. Je to veľký fenomén, ktorý vyrobila firma Id Software a začal už od roku 1993. Vývojári chceli rozšíriť svoju hru na rôzne platformy. A to sa aj stalo s príchodom Dooma 3, ktorý okrem PC vyšiel aj na Xbox. Ale nechcem tu teraz hovoriť o PC a konzolách, lebo tvorci(ID Software spoločne s JAMDAT) sa rozhodli vyrobiť svoju hru aj na mobilné telefóny. A tak sa aj stalo a vyšiel Doom RPG.

Hra má veľmi podobný príbeh Doomu 3. Ako mariňák UAC ste poslaný na Mars, kde treba zistiť rôzne informácie, eliminovať rôzne príšery.. Toľko k príbehu Doom RPG.

Základom hrateľnosti je opäť to isté čo je v Doomovi 3. Postupujete rôznymi lokáciami a zabíjate príšery, prezeráte rôzne počítače, rozprávate sa s postavami, hľadáte kódy k uzavretým dverám, aby ste sa dostali ďalej. Hra má vynikajúcu interaktivitu s prostredím. Napr. trafíte výbušný sud, ten vybuchne, zasiahne to dotyčných v blízkosti sudu, sekerou otvoríte poškodené dvere, rozbijete debne, kde nájdete niečo dobré, s hasiacim prístrojom hasíte ohne a dokonca s ním aj zabíjate ohnivých nepriateľov...

Čo musím na hre oceniť je vskutku bohatý arzenál zbraní. Nájdete tu pištoľ, jednohlavňovú a dvojhlavňovú brokovnicu, rotačný guľomet, raketomet, plazmovku, BFG9000, hasiaci prístroj a sekeru. Každá z nich má svoj palný režim, napr: plazmovka vystrelí naraz 3 náboje....Výborne je, že ak je predo mnou pes a ja naňho použijem obojok, tak ho môžem ovládať. Ten má vlastné životy, takže ak ho máte v ruke, tak jemu sa budú uberať životy po zásahu nepriateľom. Čo sa mi, ale nepáčilo bolo, že keď som mal v miestnosti napr. 6 nepriateľov a použil som BFG 9000, tak zabilo len toho nepriateľa, na ktorého som strelu vypálil. Rôzne zvuky a aj zvuky zbraní v hre znejú výborne. Soundtrack tvorí jedna melódia, ktorá hrá v hlavnom menu.

Čo ma asi najviac prekvapilo je herná doba Doom RPG. Hra vás totiž dokáže zabaviť na takých cca 10 hodín, čo je myslím dosť na hru na mobile. Hra vás prevedie 10 prostrediami v ktorých sa stretnete s kopou nepriateľov. Z príšer tu najdete Impov, Lost Soulov, Malwrathov, Cacodemonov, Pinky Démonov... Je ich tu 40 a každá z nich vyzerá inak.

RPG prvky?
Hra obsahuje RPG prvky. Za každého zabitého nepriateľa dostávate Experience body. Po získaní určitého počtu sa vám zvýši level a s ním aj vaše vlastnosti: obrana, sila, bystrosť, presnosť a preto budete hru budete ovládať v ťahovom režime. Vysvetlím: vy sa nepohybujete ako v normálnych strieľačkách, ale vždy len o určitú časť, čiže jeden ťah, alebo vystrelíte zo zbrane. Hra má vynikajúco spravený inventár. Nájdete tu informácie o počte nábojov v zbraniach, ďalej notebook v ktorom si pozriete čo máte v daný okamih urobiť, rôzne predmety ako sú napr. lekárničky, berserker, obojok....V menu si pozriete svoje štatistiky, uložíte, nahráte hru...

Milým prekvapením je grafika. Tá je na pomery mobilov veľmi slušná a vkľude by som ju mohol zrovnať s Dooomom 2. Na grafike sa mi páčilo všetko: od pekne vymodelovaných prostredí až po príšery, zbrane... Čo vám budem hovoriť o minimálnych a optimálnych nárokoch, keď ich sám neviem. Na mojom telefóne- k750i mi hra bežala veľmi rýchlo.

Doom RPG sa veľmi podarila. Máme tu killer titul na mobily. Ak máte telefón, ktorý by ju stíhal, tak by tam rozhodne nemala chýbať. Určite neoľutujete, keď si hru zahráte a aj ju prejdete. Takže, želám vám príjemnú zábavu!


+ hrateľnosť
+ grafika
+ herná doba
+ zbrane
+ úrovne
+ zvuky
+ široký výber nepriateľov
+ vynikajúco spracovaný inventár
+ RPG prvky

- BFG 9000 zabije len jedného nepriateľa v miestnosti


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.