Parkour

napísal Speedairman 21.2.2007 pre PSP

Užívateľské dojmy
Takže.. Free running, alebo v originále - Le Parkour.
Adrenalinovy šport, ktorého prvky obsahuju istu dávku gymnastiky, bojových umení, akrobacie. Inde sa o tom hovorí ako skateboarding bez skateboardu...


Tak teda k hre. V hre si vytvoríte vlastného freerunnera, alebo inak ,,traceura,, s ktorým budete zdolávať jednotlivé prekážky od vysokých budov, až po male chodníky popri cestách. Taktiež budete bojovať o svoju reputaciu novšími, efektívnejšími a náročnejšími trikmi, aby ste porazili profesionalov free runningu ako su Sebastien Foucan, alebo skupina Urban FreeFlow. Go run...

Ako už iste viete, hra je vyvíjana len pre 2 platformy: PS2 a PSP. Ja som sa zameral na PSP, keďže hra mala pôvodne výjsť od Core Design "iba" pre PS2, neskôr "iba" pre PSP. Život to však zmenil a hra vychádza na obe platformy. Hra na PSP bude samozrejme obsahovať iba grafiku príslušnu na svoju konzolu. Samozrejme bude stáť zato, aj keď od tej doby uplynulo veľa času a grafika je zastaralejšia. Na PSP to však nieje taky rozdiel. V hre budu detailne prepracovane rôzne areály a prostredia v ktorých budete robiť tzv. Flow - sled trikov za sebou čo najplynulejším a najefektívnejším spôsobom. Na vytvorenie vašej postavy by malo zodpovedať niekoľko možnosti ako to je známe zo serie Tony Hawk. Hlava, hruď, nohy, atď. Ako detailne a vyštylizovane to bude uvidíte až si to zahráte.

Keďže interaktivita tu je maximálna tak ako v Tony Hawk, čiže budete ovládať niekoľko špecifických pohybov - trikov od jednoduchých vaultov (preskokov cez prekážku za pomoci ruky) až po jednotlivé big jumpy, kotule, rôzne flipy(salta), behanie po stene, až po balancovanie vo výšinach. Každy pohyb ma svoje prepracovane animácie, a čím ďalej sa dostanete v hre získate viac tzv. skillov pri ktorých si zlepšíte vaš trik, alebo sa naučíte novší. Nechýba pritom ani kombinácia trikov za sebou, aby ste porazili vašich súperov ultimátnym flow. Či už sa rozbehnete po stene a od tej spravíte "cat leap", alebo skočíte zo strechy na strechu a dokončíte to kotulom, poprípade pekným vaultom body vam naskáču ako dive. Zato ala THPS musíte davať pozor, aby ste si neublížili, začo sa vam zas body nepripočítaju. Kvôli tomu tu zas mame ukazatel staminy, alebo skôr vydrže vašho freerunnera. Závisi od toho ako rýchlo pôjdete a či dokážete udržať balanc.

Čo sa týka realistickosti, keďže ide o skutočný šport a berie si prvky z Tonyho, tak podla toho čo som videl to pôsobí strašne nerealisticky. Dobre v reale možno preskočiť rampu skateboardom ako sa to robí v THPS, ale vo FreeRunningu asi ťažko skočíte z 10 metrov na maly múrik a pritom len troška skrčíte kolena a dopadnete hádam ľahšie ako v iných 3D person hrách. Ani Lara ani Prince predsa len nemaju take odpruženie. Pri prekážkach, ktoré budete prekonávať pripadnú rôzne warehousy, panelaky, školy, samozrejme s obmedzením, iba na určitu časť. Celé mesto v štýle GTA nečakajte.

Celkovo hra môže byť zaujímavym odreagovaním, alebo vyskúšanim si ake to je skákať po meste voľným štýlom.

+ Free Running, grafika
- isté nerealisticke prvky, štýl ala Tony HawkFreerunner nepozná hraníc...


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.