Def Jam Fight For New York

napísal fajnsmeker 12.5.2005 pre PS2

9.0

Užívateľská recenzia
Method Man, Redman, a ostatní naši známi sa vracajú silnejší ako kedykoľvek predtým. V prvom dieli, Def Jam Vendetta sa vďaka AKI Corporation z rapperov stali wrestleri a spojili tak hip hop s bojovkami. Jednotka mala u hráčov ohlas, a úspech bol už len vďaka známym menám rapperov zaručený, a tak pokračovanie na seba nenechalo dlho čakať. Vo Fight for NY sa zmenili pravidlá a máme na výber z oveľa väčšieho počtu bojovníkov/rapperov.
Prostredie Def Jam sa zmenilo, a nebojujeme v ringu ale v undergroundových arénach. Je to vítaná zmena, ktorá poteší každého koho boje v ringu nudili. Takže namiesto toho, aby ste boli medzi lanami ringu, ste obkľúčení bandou nahnevaných, priam rozzúrených gangstas . Ovládanie je ďalšou zmenou, ktorú spozorujete ihneď po štarte, dôležitá je stratégia, to znamená, že okrem útokov treba používať aj blokovanie súperových útokov. Dynamiku celého súboja zvyšuje aj možnosť hodiť súpera do davu alebo s ním šmariť o stenu.
Každý charakter má určitý set pohybov a úderov v závislosti na zvolenom bojovom štýle, od ťažkého kickboxera až po pokojného experta. Takže máte plno techník, ktoré si môžete osvojiť a proti ktorým sa môžete brániť. Pretože je naozaj rozdiel bojovať proti Danny Trejo-vmu štýlu pouličného boja, a zápasníckemu štýlu Method Mana. Budete potrebovať určitú zručnosť, aby ste porazili toho či onoho súpera. V dôsledku tohto môže byť hra pre menej skúsených hráčov naozaj viac než obtiažna.
Na obale od hry sa objavil rating M ako Mature, a naozaj časom zistíte, že oprávnene. V hre je 74 bojovníkov na výber a už len ich správanie a nadávky si zaslúžili to M. Hlavnou položkou v hre je vynikajúci a prepracovaný Story Mode, je dramatický a s veľkou interakciou. Váš charakter sa na začiatku pridáva do D-Mob gangu a musíte si získavať reputáciu bitkami na rôznych miestach. Snoop Dogg sa snaží stať sa najväčším bossom celej oblasti, a s jeho gangom sa dostanete do nejednej potýčky. A pobavilo ma aj to, že si nájdete ženskú, a s ňou musíte zasa bojovať proti potenciálnym nápadníčkam .
Po každom súboji získate peniaze rovnako ako aj skill pointy. Môžete ísť do posilňovne Henry Rollinsa, kde si vylepšujete štatistiky a učíte sa nové údery a pohyby, alebo pôjdete nakúpiť nové oblečenie, reťaze a iné šperky, alebo si zmeníte účes. Rovnako som sa bavil vyberaním oblečenia pred zápasom ako v zápase samotnom, výber je takmer nekonečný. Ako postupujete hrou, odomykajú sa vám noví bojovníci, ale aj prostredia a pesničky. Takéto malé detaily ma potešili a motivujú k ďalšej hre.
Multiplayer je rovnako zábavný, takže zavolajte kamarátov a rozdajte si to s nimi bez pravidiel. Máte na výber rôzne typy hry, ako napríklad každý proti každému, atď. Neskôr sa vám sprístupnia divoké typy zápasov, kde sa napríklad musíte snažiť hodiť protivníka pod metro . Takéto zápasy vám odomknú ešte viac bojovníkov a prostredí. Autori pôvodne chceli do hry implementovať aj online mód, ale nakoniec tu chýba. Mne ani nie .
Jediné mínus je pre mňa trochu jednoduché prevedenie úderov a kopov, nie je to až také komplexné ako u iných bojoviek, no čiastočne to vylepšujú už spomínané bojové štýly.
Ak sa rozhodujete, ktorú bojovku si kúpiť, tak vám môžem odporučiť nie jednu ale hneď tri. Tekken 5, to je klasika, potom Fight Night Round 2, ale to je viac simulácia, no a potom nový Def Jam, je to kvalitná bojovka, máte tu množstvo celebrít, špičkový singleplayer aj multiplayer, parádne grafické a zvukové spracovanie, a ďalšie plusy, ktoré rozhodne prevažujú nad menšími chybičkami. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.