Empire Earth: The Art of Conquest

napísal Canadiar1 3.1.2007 pre PC

9.2

Užívateľská recenzia
Hra Empire Earth 2 je veľmi obľúbená, jednotka však nie. Grafika jednotky neodpovedá požiadavkám dnešných Gamerov, no napriek tomu som ju kúpil spolu s datadiskom: Art of Supermacy. Poďme sa na ňu pozrieť.

- Pekná stratégia s výbornými detailamy, hrateľnosťou, efektmi a zvukmi,
- Postup v epochách sveta, od praveku až po budúcnosť s robotmi
- Trochu zdĺhavá hra, avšak s dobrým zážitkom,
- Pomáhajte spojencom, a oni budú pomáhať vám, takisto Chat so spojencami(či už s počítačom alebo s priateľom v multiplyeri),
- Multiplayer,
- Efekty ako dážď, sneh, slnko a bojové efekty,
- Ekonomika na prvom mieste- ak chcete vyhrať.

Možnosti ako vyrábať vojsko, flotilu, letku či celú armádu sú skvelé. Možnosti obsadzovať územia je niekedy nudná, pretože ak ste na nepriateľskom ostrove(napríklad), nemáte veľa šancí na postavenie impéria, pretože ak pošle nepriateľ atómový bombardér, skončili ste. Ale ak si rýchlo postavíte obranu leteckú, aj prízemnú, nepriateľ si môže pískať.

Hra je zdĺhavá preto, lebo nepriateľ rýchlejšie stavia ako vy, a vy musíte najprv čeliť jemu a až potom môžete útočiť vy. Musíte dávať pozor na svoje flotily, jednotky a zároveň na obyvateľov, ktorý niekedy nepracujú ak sú unavený. Na obyvateľov aj preto, lebo nepriateľ často útočí práve na nich, aby ste mali nízku ekonomiku a aby ste nemali suroviny(radím nájsť si dobré miesta na ťažbu, ohradiť ich betónovou ohradou a dať tam veľa veží a protileteckých diel.

Ak ste pod silnou paľbou a už to dlho nevydržíte, pošlite spojencovi svetlicu, a ten vám príde na pomoc. Avšak váš spojenec nemá nekonečno jednotiek, preto najprv treba tú obranu. Ak ste si vybrali ostrovy, najlepší sú halapartníci, bazukári, tanky a veže. Hneď potom sú ponorky a lode.

Na začiatku hry si vyberiete aký chcete byť národ (Nemci, Američania, Francúzi Taliani...). Všetci majú niečo lepšie, ale Nemci majú najlepšiu vec. Z Obyvateľov môžu vyrobiť silných partizánov. K jednotkám, môžete ešte vyrábať bojových hrdinov, ktorý budú viesť vašu armádu. Ale okrem toho že majú veľa životov a sú silný, su nanič lebo môžete mať len jedného. Ako jednotky na obsadenie radím tanky a mariňákov. Keď sa vylodia pošlite k nim stíhačky(nepriateľ rád na také vojsko posiela bombardér).

Bojovať vo vesmíre, je celkom ľahké, ale keď v ňom bojujete, Musíte dávať pozor aj na zemi. Preto na obranu na zemi radím postaviť veľa vrtuľníkov a "mariňákov" a potom sa venovať vesmíru. Ak chcete zničiť väčšie územia naraz, treba postaviť nukleárne raketové silá, a atómové bombardéry. Tento spôsob funguje len od epochy druhej svetovej vojny.

Pred hrou sa dá nastaviť či chcete bojovať na súši, na ostrovoch, na Marse či len tak vo vesmíre. Mapy sa dajú aj vyrábať, rovnako ako aj misie v kampani. Kampaň je aby som povedal pravdu- o ničom. Len obraňovať, bojovať, a stavať. Maximálne niečo dobré je keď ste ešte v praveku a vyvíjate sa. Vtedy sa môžete vylepšiť ako chcete vy(vyššie útočné body, vyššia rýchlosť atď.)

Roboti sú tiež dosť o ničom, je to potom ľahké, a preto ja hrávam vždy len od praveku, do druhej svetovej vojny.

Plusy: Grafika,
detaily,
všetko čo nie je v mínusoch

Mínusy: Misie,
zdĺhavosť hry,
Toť vše. Aloha!
92%

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.