James Bond 007: NightFire

napísal luk 24.12.2006 pre PC

8.0

Užívateľská recenzia
Bondovky si svoje čaro odbili na filmovom plátne. Doposiaľ 5 hercov(Sean Connery...Pierce Brosnan) malo tú časť zahrať si Jamesa Bonda- Agenta 007, ktorý bojuje proti zločincom a má povolenie zabíjať. Zatiaľ posledný z hercov: Pierce Brosnan hrá i hlavnú postavu v hre James Bond 007: Nightfire(nočný oheň). Táto hra je prvý pokus tvorcov(Gearbox Software- Brothers in Arms) o čo najlepšie zachytený zážitok z Bondoviek. A ako sa s touto hrou štúdio Gearbox pohralo? Tak to sa vám pokúsim v nasledujúcich riadkoch povedať.

Po zapnutí hry som sa ihneď pustil na misie. Tých obsahuje hra 9 a presuniete sa do rôznych častí sveta akými je napr.: Tokio, Rakúsko...V hre sú podľa mňa zastúpené všetky možné prostredia a to napr. vesmír, ostrov, vila, elektráreň, .. Herná doba agenta 007 je takých cca 15 hodín, čo si myslím, že je veľmi slušné. Počas týchto 9 misií vás bude sprevádzať celkom dobrý príbeh, ktorý nemá žiadne spojenie s nejakým filmovým Bondom a začína tým, že Raphael Drake(váš nepriateľ) má atómové zbrane a agentúra vás posiela, aby ste Drakea preverili. Samozrejme, že z toho bude poriadna zápletka, ktorá sa počas hrania rozvinie.

Najlepšie sa asi tvorcom podarila atmosféra, lebo v hre sa budete cítiť ako keby ste boli vy 007.Tejto výbornej atmosfére napomáha aj hudba, ktorá aj keď je so soundtracku, ktorý bol použitý vo filme, lahodí ušiam a veľmi dobre vystihuje danú atmosféru v hre.

Keďže ste agent 007, tak vám autori prichystali celkom slušné množstvo zbraní a špeciálnych špiónskych pomôcok. Sú tu päste, klasická pištoľ s tlmičom alebo bez tlmiča, útočná puška M4 s ďalekohľadom a laserovým zameriavačom, sniperku, dymové, výbušné a oslepovacie granáty, ešte niekoľko ďalších druhov pištolí a samopalov, raketomet a kufrík, v ktorom je guľomet.

Zo špiónskych vecičiek tu nájdete: hodinky s laserom, paralyzér ako kľúče od auta, uspávacie šípky v podobe pera, telefón s vystreľovacím hákom, mobil na hacknutie sa do počítačovej siete, cd-čko schované v kreditnej karte, PDA a fotoaparát, ktorý je schovaný v prenosnom zapaľovači.

Joj a aby som nezabudol, tak Bond má ešte jednu špeciálnu vecičku a to okuliare s trojakým videním

Nočné videnie- obrazovka sa vám sfarbí dozelena a vy vidíte v miestnostiach, kde je tma oveľa lepšie a ľahšie sa vám potom zabíjajú protivníci.

Ultrafialové videnie- obrazovka sa vám sfarbí namodro a vy vidíte skrz steny, sklá...Toto videnie je celkom dobré, preto lebo môžete si tak pozrieť, kde sa čo nachádza(napr. kde sú vojaci a nejaké predmety) a podľa toho si môžete naplánovať nejakú tú akcičku, ktorú prevediete.

Infračervené videnie- obrazovka sa vám sfarbí načerveno a keď uvidíte nepriateľa, tak je celý červený a dá sa ho ľahšie zabiť.
Všetky tieto videnia sú časovo obmedzené, lebo okuliarom dochádzava batéria a zvesením okuliarov sa batéria zase nabije. Len treba chvíľu počkať.

Bond sa mi hral celkom dobre. Pri hraní som musel rozmýšľať, kryť sa, čo najrýchlejšie strieľať, používať rôzne zbrane a pomôcky, uhýbať sa... Čo sa mi nepáčilo, bolo to, že dosť často sa mi stávalo, že keď som na nepriateľa vypálil celý zásobník alebo dokonca aj 4 rakety(mieril som presne) nepriatelia stále žili a intenzívne po mne pálili. AI postáv tu smeruje skôr k dementite. Aj keď vás občas nejaká postava niečím prekvapí, tak to nie je nič prevratné. Hra prekvapivo obsahuje aj multiplayer, v ktorom si môžete vyskúšať všetky zmienené veci on-line. Samozrejme najskôr si nájdite nejakých hráčov.

Grafické spracovanie je celkom pekné, ale už má svoje rôčky dávno za sebou. Mne sa najviac páčilo spracovanie zbraní a prostredí. Veľmi zlá bola, kvalita spracovania videí, preto lebo tvorci sa uráčili napchať všetky videá na 1 CD. Ešte sa mi nepáčili aj postavy, lebo ich zle vymodelovali. Ja som na svojom PC rozbehal 007čku v rozlíšení 1280x1024 v plných detailoch. Hru určite rozbehnete aj na

Minimálna konfigurácia: procesor 500 MHz, 128 MB RAM, 32 MB 3D karta, 675 MB HDD
Optimálna konfigurácia: procesor 1 GHz, 64 MB RAM, 64 MB 3D karta, 1,4 GB na HDD

Táto hra sa podľa mňa celkom podarila. Aj keď nie je v ničom prevratná, skvelo som sa pri nej bavil a môžem vám ju bez váhania odporučiť, ale aj keď hra nie je bez chyby. Ak by vyšiel ďalší Bond na PC, tak dúfam, že bude ešte lepší ako je tento, lebo by to s ním určite nedopadlo dobre. Príjemne sa zabavte!

Plusy
+ hudba
+ výborná atmosféra
+ hrateľnosť
+ dobrý príbeh
+ špiónske vecičky a zbrane


Mínusy
- chyby v grafike
- AI
- nezabite nepriateľa po vypálení zásobníku zo zbrane

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.