Alien Hominid

napísal fajnsmeker 11.5.2005 pre PS2

8.3

Užívateľská recenzia
Alien Hominid, scrollovacia strieľačka od nezávislých The Behemoth, bola originálne vydaná ako flashová hra na newgrounds.com, a keďže zo strany hráčov (a nielen hráčov) boli iba pozitívne ohlasy – 6 miliónov downloadov hovorí za všetko – tak sa autori rozhodli flashovú hru kompletne prerobiť na konzoly, a to sa im dokonale podarilo. Vytvorili kreatívnu, návykovú a zábavnú strieľačku, a nebude vám vadiť, že neustále búšite do buttonov ovládača, je to sranda.
Príbeh je zložitý....heh, samozrejme žartujem, je úplne jednoduchý. Žltý kreslený ufónko, ktorý sa podobá viac na chrobáka ako na mimozemšťana, pristane na našej planéte, na Zemi. Akonáhle sa tak stane, už má v pätách agentov FBI. A...no, to je asi tak všetko, lebo všetok čas budete tráviť zabíjaním svojich prenasledovateľov . A vaša úloha by bola omnoho jednoduchšia, keby agenti neboli po zuby ozbrojení a nepomáhali im vražední roboti. Akcia je priamočiara, pohybujete sa po scrollovanej obrazovke a zabíjate všetko čo sa hýbe. Môžete strieľať, hádzať granáty alebo usmrtiť nepriateľov nožom, keď sú vo vašej bezprostrednej blízkosti. Potom máte ešte schopnosti ako na čas sa zahrabať pod zem, alebo odhryzovať hlavy nepriateľom, heh..to nemá chybu . Môžete hádzať jedného agenta na druhého, alebo kontrolujete rôzne vozidlá (auto, tank, atď.). Tieto schopnosti nie sú len efektné, ale vám aj pridávajú style body, podľa ktorých vám po skončení kapitoly pribudnú životy.
Zbrane v hre sú rôznorodé, od pištolí po plameňomety a ľadové projektily, ktoré zmrazia vašu obeť. Objavia sa aj zbrane, ktorými roztopíte nepriateľa, alebo ho laserom prepolíte na dva kusy . Takže kolekcia zbraní je rozsiahla, to poteší každého fanúšika poriadnej akcie.
Hra je rozdelená na levely, svoje obete vraždíte v uliciach mesta, potom sa presuniete do zasnežených ruských lesov, atď. Scenár je zväčša podobný, vyrútia sa na vás agenti a vy ich musíte zneškodniť, rovnako aj tanky, helikoptéry, v jednom momente budete dokonca ovládať UFO a je to taká klasická 360 stupňová akcia z automatov. Čím ďalej, tým viac je hra obtiažnejšia a pri bossoch ako jednooký android alebo robot vyzerajúci ako balón skladivom si budete zvykať na časté umieranie a klasickú položku „continue“. Bude vás to hnevať, ale aj baviť, budete mať chuť rozbiť gamepad, ale aj pokračovať, lebo je to zábava. Hrať môžu aj dvaja hráči, kedy napríklad jeden jazdí a druhý strieľa. Je to zaujímavý prídavok, ktorý zvyšuje hrateľnosť. A pre začiatočníkov odporúčam si na začiatku nastaviť obtiažnosť na easy .
Čo vás bude mrzieť azda najviac, je znovuhrateľnosť, ktorá je nízka, pretože hra sa dá dokončiť na jedno posedenie, no sú tu možnosti ako minihry s okolo 200 levelmi, veľa odomknuteľných vecí, ako aj editor levelov.
Pozoruhodné na Alien Hominid je najmä spracovanie. Grafika je ručne kreslená a animovaná a pozadia sú nádherné, a nechýba ani humor, po nepriateľoch zostane iba prach a oči, napríklad.
Táto hra nebola vyhypovaná ako iné tituly a prospieva jej to. Ja som sa pri nej dokonale bavil a ak vám nebude vadiť krátkosť a iné menšie nedostatky, budete sa baviť aj vy. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.