Prince of Persia: The Two Thrones

napísal luk 24.11.2006 pre PC

9.3

Užívateľská recenzia
V roku 2003 vyšla hra Prince of Persia: The Sands of Time. Bolo to veľké prekvapenie a táto hra dopadla veľmi výborne. Hodnotenia sa tu pohybovali okolo 90%. Prešiel rok a bolo vydané ďalšie pokračovanie s podtitulom Warrior Within. Hodnotenia sa tu pohybovali okolo 85%. Zase prešiel rok a po vydaní Warrior Within nám Ubisoft nadelil ďalšie pokračovanie s podtitulom Two Thrones(2 tróny).

Aj keď má tento diel poradové číslo 3 v skutočnosti ide o siedme pokračovanie, preto lebo pred vydaním The Sands of Time boli ešte 4 pokračovania. Tento diel má zakončovať trilógiu, ktorú začal Sands of Time, potom ju pokračoval Warrior Within a zakončil ju The Two Thrones. Princ sa vracia domov s milovanou Kaillenou a prvé čo uvidí je: jeho mesto (Babylon) je v troskách a ešte sa ani nestačí spamätať a už je tu druhé prekvapenie a to, že si zlí vojaci na vašu loď prichystajú niekoľko horiacich šípov. Loď sa rozpadne na márne kúsky a vy pomaly docválate na kuse dreva do mesta. Na mesto totiž zaútočil Vezír a tak preto už teraz nie ste vo svojom meste vládca a preto musíte vziať mesto späť pod kontrolu. Aby sa tomu tak stalo, tak tu na vás čaká 44 misií, ktoré by ste mali zvládnuť za takých 15 hodín. Zdá sa vám to možno aj veľa, ale hra si vás pritiahne k sebe a keď odohráte týchto cca 15 hodín, tak zistíte, žeby ste chceli ešte viac. Inak je tento príbeh veľmi prepracovaný a plný zvratov o ktorých sa dozviete, ak si zahráte hru Z príbehu až priam sála vynikajúca atmosféra,ktorej napomáha vynikajúca hudba, ktorá je veľmi dobrá a príjemná aj na počúvanie.

V tejto hre je veľmi veľa dobre spracovaných vecí. Takou z nich je napr. hrateľnosť. Zase tu na vás čaká množstvo logických hádaniek, preskakovačiek z jednej strany na druhú, lozenie po stenách, robenie rôznych bojových kómb, využívanie rôznych zbraní a podobne. Občas som mal niekedy problém prejsť nejakú hádanku, preto lebo niektoré sú fakt obtiažne a to sa mi nepáčilo. Hrateľnosť je u nového princa aj tak veľmi vynikajúca a určite sa skvelo pri ňom zabavíte. Nový princ obsahuje okrem inakších vecí aj jazdu na koči po určitých častiach Babylonu. Koč sa výborne a jednoducho ovláda, ale je aj veľmi krehký, čiže treba dávať pozor na nárazy do stien. Ako som už spomínal, tak vaším pôsobiskom v tejto hre bude Babylon a navštívite tu jeho rôzne časti. Pozriete sa do paláca, záhrad, či do Babylonskej veže...

K už aj tak veľkému počtu bojových kómb z minulých dvoch dielov pribudli nejaké nové. Fanúšikov to rozhodne poteší a pridá to aj na hrateľnosti, lebo tu je strašne veľa bojových kombinácii. Jednou z noviniek je aj speed kill(rýchle zabitie). Tu sa priplížite k nepriateľovi zozadu a stlačením tlačidla E a niekoľkokrát stlačením ľavého tlačidla myši v tej správnej dobe prevediete už spomínaný speed kill. Chce to, ale tréning aby ste mohli o sebe povedať, že ho viete! Niekedy sú na stene špeciálne panely do ktorých sa dá zabodnúť dýka a vy si po chodení po stene, alebo skoku môžete na chvíľu vydýchnuť.

Počas hrania hry si vyskúšate hru za svetlého, ale aj temného princa- novinka. Svetlý princ je úplne obyčajný človek, ktorý môže robiť všetky triky, nosiť dve zbrane..., ale naopak ten temný tomu sa zmení výzor, počas hrania sa mu uberá život, a to vás núti k oveľa väčšej šikovnosti, aby ste čím najskôr nachádzali rôzne rozbiteľné predmety, ktoré keď rozbijete, tak sa tam objaví piesok-lekárnička. Občas sa mi fakt nepáčilo, že keď som nestihol nejakú vec v daný čas spraviť, tak som nenašiel pre temného princa lekárničku. Temný princ má ešte jednu celkom dobrú vec a to reťaz, ktorá mu ide z tela a dokáže s ňou robiť kopec kómb a používať ho ako lano.

Na začiatku hry nemáte žiadnu zbraň. Postupným prejdením nejakej časti získate Dagger(díku), ktorú budete mať až do konca hry. Postupným prechádzaním hry si môžete zobrať ktorúkoľvek zbraň nájdete. Sú to napr.šable, meče, sekery...Keď už s týmito zbraňami bojujete , tak im postupne dochádza trvanlivosť a keď im dôjde, tak je treba nájsť novú zbraň. Toto môžete robiť iba pri svetlom princovi, ten temný má už spomínanú reťaz a díku, nič inšie. AI protivníkov je tiež celkom dobrá, lebo reagujú na všetky možné situácie v hre, nikde sa nezasekávajú a to je len dobre.

Vidíte ma dobre?
K veľkému problému posledných dvoch dielov patrila mizerná kamera. V tomto dieli sa tvorci poučili a nadhľad si môžete urobiť iba na miestach, kde sa vám vľavo dole ukáže symbol žltého oka a tlačítkom X sa kamera zaostrí na vás v akejkoľvek situácii.

Grafika je celkom pekná. Rozhodne by páni grafici mohli toho na grafike ešte dosť vylepšiť, ale takou najvýraznejšou chybou v grafike sú podľa mňa zle vymodelované niektoré postavy- Svetlý princ, Farah...K plusom grafiky radím napr. efektné striekanie krvi po zabití nepriateľa alebo po poranení vás... K tomu, aby ste si túto skvelú hru užili budete potrebovať aspoň CPU 1 GHz, 256 MB RAM, VGA 32 MB (GF3/ATI7500 alebo výkonnejšiu), WIN 2000/XP a 1 GB na disku.Mne sa celá hra v pohode pohybovala v rozlíšení 1024x768 v plných detailoch. Páčila sa mi optimalizácia u tejto hry a to preto, lebo keď sa pozriete na hw nároky, tak zistíte prečo.

The end
Nového princa považujem za dôsledné zakončenie trilógie. Táto hra si vás získa takmer všetkým a je to veľmi kvalitný počin, ktorý sa podobá Sands of Time. Aj tak existuje skupina ľudí, ktorý si ho nezahrajú, len preto, že majú problémy s trpezlivosťou... ale rozhodne si hru vyskúšajte!


Plusy:
+ grafika
+ prostredia
+ hrateľnosť
+ vynikajúci a prepracovaný príbeh
+ AI
+ herná doba
+ hudba
+ hw nároky


Mínusy
- chyby v grafike
- občas ťažké hádanky
- nevyrovnané hranie za temného princa
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.