LEGO Star Wars

napísal fajnsmeker 11.5.2005 pre PS2

8.7

Užívateľská recenzia
Predstavte si všetky 3 prequely Star Wars, k tomu všetko vymodelované z kociek LEGA, máte? Ako námet hry sa na prvý pohľad môže zdať, že ide čisto o detskú záležitosť. A aj ide, ale čo je najdôležitejšie, je to ohromná zábava aj pre dospelých. Tvorcov hry napadla geniálna myšlienka, a to spojiť LEGO, s ktorým sa hrával azda každý z nás, s fenoménom Star Wars, ktoré pre zmenu videl tiež azda každý z nás. Bolo celkom zábavné spomenúť si na časy legendárnych hranatých kociek a postavičiek. Každopádne je LEGO Star Wars povinnosťou pre každého SW fanúšika.
Hra mapuje všetky tri prvé epizódy, konkrétne Phantom Menace, Attack of the Clones, a aj najnovší a najočakávanejší diel Revenge oh the Sith, na ktorý všetci netrpezlivo čakajú, lebo zavŕši prequelovú trilógiu a dozvieme sa prečo sa veci diali tak ako sa diali v pôvodnej trilógii. Všetky tri epizódy majú krásny LEGO kabátik a hra srší humorom, čo je potešujúce a osviežujúce. A keďže si zahráte aj epizódu III, počítajte s tým, že čo to vám hra prezradí a možno mierne pokazí výsledný dojem z filmu samotného. Je tu dokonca aj bonusový level, ktorý obsahuje staré známe tváre aj prostredia.
Hráč začína ako Qui Gon Jinn, sprevádzaný mladým Obi Wan – Kenobim, a postupne sa prepracovávate ďalej v príbehu a odomykajú sa vám nové a nové charaktery. Vždy sú na obrazovke 2 a môžete prepínať kontrolu z jedného na druhého. Niekedy sa dokonca stane že budete mať na obrazovke aj 6 charakterov, ktorých môžete ovládať.
Každý z charakterov má unikátne schopnosti, ktoré používate na riešenie rôznych puzzlov, ktoré ale veľmi nezaťažia vaše mozgové závity, takže sa nie je čoho báť, je vidno že hra je z väčšej časti orientovaná na detské publikum. Rytieri Jedi napríklad môžu spraviť dvojitý skok alebo používať Force-push, proste SW klasika.
Najviac mi na LEGO SW vadila krátkosť hry, viem, deti pri tom strávia veľa času, ale pre ostrieľaných hráčov je hracia doba pár hodín dosť málo. Našťastie je tu ale veľa skrytých vecí a po prejdení môžete prejsť level s hociktorým charakterom v móde free play a dostať sa tak na miesta, kam ste inak nemohli. Je to celkom sranda, si tak poskakovať s Darth Maul-om.
Úlohy sú vcelku jednoduché, snažíte sa ostať na žive a zbierate LEGO mince na odomknutie ďalších vecí. Každý level obsahuje 10 skrytých kanistrov, ktoré keď pozbierate tak sa odomkne určité vozidlo. Väčšina zo 17 levelov sú platformovky, a sú zábavou pre každého komu nevadí neustále bojovanie a skákanie. Sú tu aj levely na spôsob závodov z Epizódy I, sú kratučké ale oživia hru. Čo sa týka samotných súbojov, tiež sú jednoduché, máte pár dobre vyzerajúcich pohybov so svetelným mečom, a keď ste obkľúčení sa vám často stane že zomriete. Hra je ale mierna a nejako extra vás nepotrestá, iba vám ubudnú už spomínané mince. S mečom si užijete kopec zábavy a každý charakter ma iné animácie. Napríklad mladý Obi-Wan bojuje inak ako starý a Yoda poskakuje ako akrobat. Väčšina pohybov vám bude pripomínať film, zaujímavé, že to autori dokázali dostať do takejto podoby.
Samozrejme nečakajte od hry nejaký krvák alebo iné brutality, všetko sa nádherne rozpadáva na jednotlivé kocky lega (ako v skutočnosti ). Takže o duševné zdravie svojich ratolestí nemajte strach. Najúžasnejšou vecou na celej hre je fakt, že ju celú môžete hrať s kamarátom co-op. Je to úplná pohodička, stačí zapojiť druhý gamepad a drtíte, boje aj puzzle sú potom jednoduchšie, ale zábava sa zvyšuje závratným tempom. Paráda
Či už ste fanúšikovia SW alebo len hľadáte vhodnú hru pre vaše dieťa, LEGO SW je ideálnou voľbou a verte mi, že sa pri hre výborne zabavíte. Pre mňa jeden z vrcholov SW hier. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.