Devil May Cry 4

napísal ace 9.11.2006 pre PS3

Užívateľské dojmy
Tak, vraciam sa ku svojím koreňom, k tomu, s čím som na Sectore začínal - preview. Pozor, nie je to len také hocijaké preview. Trošku bližšie vás oboznámim s jednou z najnádejnejších hier na túto pripravovanú superkonzolu, s titulom, s ktorým sa určite neskôr stretneme aj na PC - Devil May Cry 4.

Tak, úvod by som mal za sebou a teraz už niečo k hre. V tretom štvrťroku budúceho roku sa nás Capcom rozhodol obdarovať pokračovaním dobrodrúžstiev najznámejšieho virtuálneho schizofrenika na svete (téma v Japonsku nie až tak zriedkavá, žeby väčšinu hráčov tvorili psychiatri???). Po konverzii tretieho dielu na PC sa začali peniažky do kapsy Capcomu kotúľať podstatne rýchlejšie a tak nemohli príchod novej konzoly nechať tak. S čím na nás vyskočia tento krát???

Náš hrdina dante sa nám v deji už dobrý kusisko posunul, tak nastal čas sa trocha vrátiť. konkrétne medi prvú a druhú časť tejto ságy. A najväčšie prekvapenie Capcom vychrlil už na začiatku, hlavný hrdina už nebude dante, ale nová postava Nero a to nie je všetko.
Príbeh posúvajúce videosekvencie režíruje Yuji Shimomura (takže sa zas máme na čo tešiť) a príbeh v nich sa točí okolo jedného rytiera menom Spard. ten sa kedysi dávno vzoprel svojmu majstrovi a tradične zachránil svet. Dávno potom vzniklo Rád meča, hnutie, ktoré bbolo zasvätené Spardovi a oslavovalo ho. Pýtate sa kde je náš hrdina? Tu je! Náš milý Nero je členom tohto hnutia a dokonca jedným z hlavných. Ten pristihne Danteho, syna rytiera Sparda ako vraždí členov rádu a začína sa jeho pekne krvavá cesta za pomstou. Týmto autori prvý krát v histórii ságy predstavujú Danteho čisto ako zápornú postavu a najväčšieho sviniara. Avšak nejaké to prekvapenie si ešte tí tam hore nechali a do grandiózneho stretu oboch postáv je ešte veľa vecí nejasných. Nakoniec sa bude možno dať hrať aj za Danteho a možno sa nakoniec dočkáme obdoby Legacy of Kain: Defiance (keďže hrať za dvoch rozdielnych, často protikladných "hrdinov" v paralelne prebiehajúcich dejových líniach je dnes v móde) a nakoniec ani Dantovo obrátenie na stranu zla nemusí byť konečné a niekto sa s vami poriadne zahráva. Spolu so zmenou hlavného chrarakteru prišla aj zmena image a Nero oproti dantemu vyzerá mladšie, neskúsenejšie a ma lepší stýl obliekania . Objaví sa aj nový ženský charakter Kyrie a s dejom zamotá.

Grafické spracovanie vzhľadom na platformu PS3 nemôže byť iné, ako vynikajúce a ohromné. Geniálne detailné animácie postáv a efekty poprepletané anímaciami dokazujú, že ide o plnohodnotné pokračovanie, ktoré menu nerobí hanbu.
Fyzika v hre nadobudne úplne novú funkciu, keďže váš rytier je vyzbrojený zbraňou menom Devil Bringer, ktorý umožňuje manipuláciu s neprateľmi v štýle manipulátoru z Half-Life 2. Po hodení nepriateľov o zem nastane efekt očakávaný, ale však nie často vídaný a to, že sa podlaha realisticky zdeformuje a daného chudáka už nič nemusí trápiť.

Vedľa Devil Bringeru sa do vášho arzenálu zaradí aj revolver Modrá Ruža (taký menší kanón) a elegantný meč Červená Kráľovna (nepliesť s PC vo filme Resident Evil). To ešte nie je všetko a Nero má ešte niečo v rukáve.

Hrateľnosť naplní všetky očakávanie plynúce z predchádzajúcih dielov a samozrejme bude hra podľa japonského štýlu plná bonusov, ako napríklad odmena za kombá (zas často vo vzduchu)...Novinky ju môžu len obohatiť a multiplayer tak isto. Jediný problém, ktorý sa zatiaľ vyskytol je len mizerná optimalizácia, na ktorú maju ešte času viac než dosť.
Ancikirstom sa postavíme a diabol možno zaplače už po prázdninách budúceho roku.

Teším sa: neutichajúca akcia, prakticky všetko
Bojím sa: buď iba PS3 verzia, alebo mizerná konverzia

Tak práci česť a venovanie najkrajšej holke na svete - Aďke. Nezabudnite napísať Ježiškovi, že chcete PS3

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.