X-Men: Legends

napísal fajnsmeker 10.5.2005 pre PS2

8.8

Užívateľská recenzia
Hlavnou výhodou „superhrdinov“ je to .. ehm.. že sú super. Chápete, ohýbanie železa, lezenie po stenách, 20 metrové skoky, špeciálne schopnosti... Ale netreba zabudnúť na kamarátstvo a súdržnosť týchto superhrdinov, keď sa spoja, tak vznikajú napríklad Dynamic Duo, Fantastic Four, Justice League, atď. A keďže tento aspekt zachytáva X-Men Legends v plnej miere a darí sa mu to, patrí spolu s Freedom Force a Spiderman 2 k ukážkovým hrám vytvorených podľa komixov.
Legends zachytáva toto kamarátstvo najmä v hrateľnosti. Hrá sa ako Diablo, beháte a zabíjate zloduchov, pričom získavate skúsenosti a vylepšujete si vlastnosti. No na rozdiel od Diabla a jeho klonov, tu je dôležitejšia tímová práca ako behať sám. Zvolíte si štyroch X-Menov, a počas samotnej hry ovládate jedného z nich, zatiaľ čo ostatní traja sú ovládaní AI, no prekvapivo dobre. Výsledkom je akcia, kedy napríklad vletíte s Colossusom na prvého nepriateľa a jednou ranou ho zrazíte, potom sa prepnete na Storm, ktorá svojimi bleskami oslabí každého, a potom napríklad na Nightcrawlera, aby to všetko dokončil. Alebo môžete ostať s Cyclopsom vzadu a ničiť jedného nepriateľa po druhom a nechať ostatných aby si robili svoju robotu na blízko. Keď budete takto dynamicky hromadne ako skupina útočiť, robiť kombá, tak spôsobíte väčšiu škodu a rovnako získate viac skúsenosti. Viacerí z protivníkov sú rezistentní na niektoré typy útokov, takže sa nemôžete stále sústrediť len na jedného X-Mena.
Hrateľnosť je prvotne orientovaná na akciu, dokonca budete mať na obrazovke niekedy také šialenstvo, že nebudete vedieť čo kam a kde . V hre je tiež prekvapivo veľa objektov, ktoré sa dajú zničiť, s dostatočne silnou postavou môžete urvať prakticky čokoľvek a použiť to ako zbraň. Bojujúci superhrdinovia dokážu spôsobiť pomerne veľký bordel a škodu. V neskorších fázach hry budete pozorovať rozbíjajúce sa okná, praskanie stien, všade prach, a všetko toto bude sprevádzať vaše súboje, čo je super.
Levely sú hlavne všelijaké dungeony, s niekoľkými časovo obmedzenými úlohami, eskortnými misiami a samozrejme aj nejaké bránenie základne. Ako vo väčšine RPG hier, aj tu ide hlavne o to, dostať sa z miesta A do miesta B. Občas sa vyskytne aj nejaký ten puzzle a nechýbajú ani súboje s bossmi, pri ktorých ale veľmi rozmýšľať a taktizovať netreba, dôležitá je sila.
Ako sa v hre dostávate ďalej, vyvíjate sa a je tu pre každého X-Mena komplexný strom zručností a skillov. Na prvý pohľad to vyzerá sľubne, no zas až tak moc na výber nemáte, ale keďže sa jedná o X-Menov a nie vytvorenú postavu hrdinu, tak sa to dá pochopiť.
Samozrejme nie všetko je zlato čo sa blyští, a aj Legends majú svoje chyby. Ako u viacerých akčných hier, aj tu je zlá kamera. Môžete ňou otáčať, no nie vždy. Niekedy ani neviete s kým bojujete a nestíhate aj bojovať a aj sa starať o kameru. Niekedy sa kamera zasekne za stenou, čo tiež veľmi nepoteší.
Legends rešpektuje licenciu a autori dokázali niečo, čo ostatné superhrinovské hry nedokážu – charaktery sú naozaj charaktery a nie len polygónové modely potiahnuté skinmi X-Menov a nahovorené celebritami. Je unikátne, ako je zvýraznená súdržnosť a kamarátstvo X-Menov, strašne sa mi to páčilo. Ak ste fanúšikmi komixu, táto hra vás určite dostane, o tom nepochybujem, a menšie problémy, ako už spomínaná kamera, vám vadiť nebudú. Fantastické prevedenie komixu do hernej podoby. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.