NASCAR 2005: Chase for the Cup

napísal fajnsmeker 10.5.2005 pre PS2

8.5

Užívateľská recenzia
EA sa vrátilo s ďalším pokračovaním (hlavne v USA) populárnej série závodov NASCAR. Minulý diel NASCAR Thunder 2004 priniesol nič viac, iba nové vozy a jazdcov, no tohtoročné pokračovanie je o niečom inom. Z názvu sa vytratilo slovíčko Thunder a nahradili ho Chase for the Cup. Nový NASCAR má síce rovnakú grafiku a fyziku ako pred rokom, ale obsahuje plno nových možností, ktoré ho tým robia najlepším dielom celej série a je jednoznačnou voľbou pre všetkých fanúšikov série NASCAR.
Tak za prvé, aj vo verzii pre Xbox aj pre PS2 je prítomný kvalitný online multiplayer, hra však podporuje iba 4 hráčov, to ale nevadí, môžete si pridať plno AI jazdcov, ktorí budú pretekať s vami. Taktiež máte možnosť si zmeniť všelijaké drobnosti týkajúce sa závodu a vytvoriť si tak hocijaký druh online pretekov.
Offline je najväčšou zmenou je možnosť súťažiť v štyroch závodných sériách. Počas dosť rozšíreného módu kariéry sa dostávate postupne vyššie a vyššie, od Featherlite Modifieds cez Craftsman Truck Series a NASCAR National Series až po samotný NASCAR NEXTEL Cup. V každej sérii hráč začína ako začiatočník, a musí sa vypracovať vyššie, získať sponzorov a zmluvy. Ukážete svoje zručnosti v jednej sérii, pôjdete na testovaciu jazdu do druhej série, a keď zapôsobíte, dostanete šancu a idete vyššie. Tento prístup a spôsob sa mne osobne dosť páčil a núti vás pracovať na sebe a svojich jazdeckých zručnostiach.
Podobne ako v RPG hrách ako Knights of the Old Republic alebo Fable, všetky vaše výsledky a akcie majú vplyv na to, ako sa na vás celý svet pozerá a reaguje. Budete jazdiť príliš agresívne? Tak potom musíte počítať s ťažkými chvíľkami na trati. A naopak, keď budete čisto predbiehať tak vás budú vidieť ako hrdinu. Niektorí jazdci si dokonca pamätajú čo ste im vyviedli a ich odplata nenechá na seba dlho čakať. Toto približuje NASCAR k jeho reálnej predlohe a fanúšikov určite poteší.
Ako aj minule, aj tentokrát máte možnosť zvoliť si, ako budete zasahovať do samotného priebehu celej sezóny – môžete určovať plat ľuďom vo vašom tíme alebo napríklad uzatvárať zmluvy so sponzormi. Môžete si dokonca iba kúpiť tím a sústrediť sa iba na jeho management. Alebo naopak je tu možnosť iba jazdiť a zarábať peniaze a nestarať sa o zákulisie. Okrem kariéry je tu ešte quick race alebo si vytvoríte vlastnú „custom season“. Jedna vec, ktorá mi pripadala trošku smiešna, je všadeprítomnosť reklamy. Samozrejme, licencovaní jazdci a tímy, trate, ale ešte aj v menu je reklama. Ale to až tak nevadí, peniaze sú všade .
Už som spomínal že fyzika sa od minulého dielu nezmenila, jazdiť s autami je sranda aj keď je to od reality ďaleko a ovládanie je trošku pomalé. Čo sa grafiky týka, tiež ostala nezmenená ale pekná a nebude vám vadiť.
NASCAR 2005 : Chase for the Cup je výborným pokračovaním série, ktorá u nás nemá veľa fanúšikov, ale ak ste náhodou jedným z nich, táto hra je práve pre vás. ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.