Timesplitters: Future Perfect

napísal fajnsmeker 10.5.2005 pre PS2

9.1

Užívateľská recenzia
Ako každý fanúšik sci-fi vie, keď začnete blbnúť s časom, začnú sa diať zlé veci. Zlí a zákerní mimozemšťania TimeSplitters sú späť a s pomocou cestovania v čase sa snažia eliminovať ľudskú existenciu. A keďže vy ste jediný super vojak, ktorý má možnosť cestovať v čase, dobrovoľne ste sa rozhodli vrátiť sa do minulosti a zastaviť vojnu s TimeSplittermi ešte predtým ako sa vlastne začala. TimeSplitters Future Perfect je už v poradí tretím pokračovaním super-úspešnej FPS série na PS2 a Xbox. Obidva predošlé diely zožali na celom svete veľký úspech a tak sa čakalo, ako dopadne tretí diel.
Hoci je celý príbeh tak trochu lineárny, časové obdobia, ktoré preskúmavate, sú veľmi pútavé a zaujímavé. Z ďalekej budúcnosti do blízkej minulosti a naspäť, proste cestujete v čase dopredu a dozadu tak moc, že doslova narazíte na seba samého . Hranie po boku minulého alebo budúceho „ja“ je trošku riskantné, ale TS:FP sa s tým popasovalo výborne a s takýmito situáciami sa stretnete len v kľúčových pasážach hry. Napríklad v jednom z prvých levelov sa ocitnete na Anglickom zámku, kde nájdete zamknuté dvere. Na to, aby ste postúpili ďalej, potrebujete získať kľúč od budúceho „ja“, stretnúť sa so svojím minulým „ja“ a kľúč mu odovzdať. Je to haluz až sa vám z toho cestovania hlava zatočí, ale je to strašná sranda .
Hlavným a kľúčovým úspechom celej hry je ovládanie. Pohyb do strán, rýchle vykuknutie spoza rohu a zasadenie presného headshotu je nielen potešujúce ale aj efektívne, pretože hra obsahuje model poškodenia, a dosť závisí na mieste zasiahnutia. Precízne mierenie a strieľanie je základom úspechu, keď sa na vás rúti horda nepriateľov.
Po vizuálnej stránke odvádza TS: FP perfektnú prácu v odlíšení jednotlivých časových období ako aj samotných prostredí a designu levelov. V hre sa prejdete od horúcej džungle až po kanály v Benátkach, proste paráda. Každý z levelov vyzerá inak a aj sa hrá inak. Grafika je rýchla, beží na 60fps, textúry sú prepracované a menšie spomalenie nastane, keď sa na obrazovke objaví väčší počet nepriateľov, poprípade nejaká explózia. Po zvukovej stránke hre nemám čo vytknúť, hudba pekne dotvára atmosféru.
Do hry taktiež pribudli nové zbrane, môžete šialene cestovať v čase, ale vaše futuristické zbrane s vami necestujú, práve naopak, zakaždým si musíte zaobstarať nové, z toho daného časového obdobia. A hoci každá vyzerá inak, väčšinou majú tú istú funkciu v každom období.
Multiplayer bol vždy silnou súčasťou tejto série a inak tomu nie je ani dnes. Nájdete tu kooperačný mód, ako aj klasiky ako deathmatch, capture the bag, vampire. Na verziách pre PS2 a Xbox je taktiež aj online mód. V hre máte na výber stovky modelov charakterov na výber, takže žiaden strach, svojho favorita si určite nájdete. Treba spomenúť ešte aj Arcade mód, kde proti vám hrajú boti, alebo Challenge mód, tam máte za úlohu plniť rôzne šialené kúsky. Ako čerešnička na torte pôsobí pridaný mapmaker, pomocou ktorého si môžete vytvoriť detailné levely a misie, ktoré môžete hrať potom online.
Ak sa vám páčili predošlé diely, nie je o čom. A ak neviete akú FPS si zahrať na vašej konzole tak ja vám jednoznačne odporúčam TimeSplitters Future Perfect. Skvelá hrateľnosť umocnená detailnou grafikou, kvalitným singleplayerom a ešte zábavnejším multiplayerom. Berte a hrajte ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.