FlatOut 2

napísal luk 19.9.2006 pre PC

9.8

Užívateľská recenzia
Koncom roka 2004 konkrétne 5. novembra vyšla zaujímavá hra Flatout, ktorú vyvíjalo fínske štúdio Bugbear Entertainment. Tí sa orientujú výlučne iba na závodné tituly. Predtým než vyšiel Flatout, tak Bugbear Entertainment už mal za sebou veľmi úspešné tituly ako Rally Trophy či Tought Trucks: Modified Monsters. Teraz to skúšal s Flatoutom a vyšlo mu to. Hra prekvapila hráčov dobrou grafikou a fyzikou, skvelo navrhnutými traťami, autami zo 60. a 70. rokov a búračkami. Keď vývojári ohlásili, že chystajú pokračovanie, ktoré má vylepšovať všetko z prvého dielu, tak ho hráči s napätím očakávali. Vývoj pokračovania netrval ani dva roky a preto pred niekoľkými dňami bolo vydané pokračovanie. Splnilo toto pokračovanie všetko to čo podľa autorov splňovať malo? Môžeme sa radovať alebo nie? No, to uvidíme!

Hra vás privíta pútavo spracovaným menu. Hra obsahuje Singleplayer aj Multiplayer. Kariéra je tu rozdelená do troch tried a to Derby, Race a Street- niečo podobné ako ste mali v minulom dieli bronze, silver a gold. Každá trieda má určitý počet pohárov a ak chcete mať danú triedu prejdenú, tak ich bude treba získať všetky a tiež každá trieda obsahuje aj akcie, t.j. rôzne minihry a závody, ktoré ak chcete mať 100% z hry, taktiež ich bude treba prejsť na postupové miesta- sú to prvé, druhé a tretie miesta V každom pohári sa nachádza niekoľko závodov, ktoré keď absolvujete všetky, tak podľa miesta na ktorom ste sa umiestnili uvidíte, či ste postúpili alebo nie. Každou postupujúcou triedou sa zvyšuje počet tratí a akcií, obtiažnosť, všetci majú výkonnejšie autá... V kariére budú proti vám stáť 7 protivníci, ktorý sa vám budú snažiť vyfúknuť postupové miesta. Tuto musím fakt pochváliť tvorcov, lebo vaši protivníci majú vynikajúcu AI. Protivníci reagujú veľmi dobre na: napr. idete do nich vraziť a uhnú sa vám, či keď sa niekde zasekne niekoľko protivníkov naraz(aj to sa stáva), tak tam nezostanú celý závod.... K prostrediam, ktoré boli v minulom dieli(4)pribudli dve nové a to závody v meste a v kanáli. Trate sú veľmi prispôsobené na deštrukciu, čiže sa tu nájde veľmi veľa vecí, ktoré sa tu dajú zničiť a za ktoré dostanete nitro, ktoré budete mať oveľa častejšie ako v prvom dieli.

Všetky súčasti hry sa hrajú veľmi vynikajúco- Závody, Derby, a Stunt závody(minihry). Pri každej súčasti hry treba zvoliť nejakú taktiku, tak aby ste napr. získali čo najviac bodov alebo čo najlepšie umiestnenie. Hra inak obsahuje 12 minihier, kde tvorci ukázali svoje vynikajúce nápady. Opäť budete strieľať vodiča von z auta a niekam ho trafovať. Nejaké minihry tu ešte z minulého dielu zostali, ale napr. taký basketbal, či skákanie cez ohnivé kruhy... pribudli.

Autá zo 60. a 70. rokov vo Flatoute vystriedali vo Flatout 2 autá zo súčasnosti. Nájdete ich tu okolo 50 kusov. Aj keď sa v triede Derby ešte nájdu nejaké polorozpadnuté a hrdzavé autá podobné tým, ktoré boli v prvom dieli, v ostatných triedach už sú pekne vymakané autá. Autá môžete, tak ako v prvom dieli vytuningovať a dajú sa vylepšiť rôzne súčasti auta ako: rýchlosť, sila, nitro, ovládateľnosť, akcelerácia, hmotnosť, telo, lepšie pneumatiky...Z optických nastavení sa tu nič nezmenilo, takže na aute si môžete vybrať jednu z piatich prednastavených farieb. Na autách je vidieť oveľa detailnejšie poškodenie. Pri nárazoch do hocičoho z áut odpadávajú rôzne časti ako napr. nárazníky, poškodí sa vám karoséria... Tak ako v jednotke, tak aj tu môžete prísť do cieľa s úplne doničeným autom. Fyzika sa tiež zlepšila oproti minulému dielu.

V minulom dieli ste mohli mať najviac jedno auto v garáži. Tu to už neplatí. V garáži môžete mať áut koľko len chcete. Veľmi sa mi páčilo, že tvorci niečo takéto s virtuálnou garážou urobili, aj keď som sa už stretol s týmto prvkom aj v iných hrách.(napr.: Need for Speed)

Vylepšenia sa dočkal aj Multiplayer, ktorý je zložený z troch kategórii:
Párty mód- tu môžete hrať minihry viacerí na jednom počítači,
Online- tu môžete vytvoriť alebo sa pripojiť na existujúcu hru
LAN- tu môžete tiež vytvoriť alebo sa pripojiť cez LAN kábel na sieť

Hra obsahuje vynikajúci soundtrack a zvuky. Tvorci si veľmi dobre pohrali so zvukom každého auta, čiže sa nestane, žeby ste počuli dva identické zvuky áut.
Inak ale hra obsahuje vynikajúci soundtrack, ktorý sa veľmi hodí do danej situácie v hre a je veľmi príjemný na počúvanie. Soundtrack pozostáva z 26 skladieb typu metal, punk/rock a rock od interpretov ako: Wolfmother, Rob Zombie, Papa Roach, Supergrass, Nickelback, Audioslave, Alkaline Trio a mnohí ďalší.

Grafici vyťažili z enginu, ktorý bol použitý aj v minulom dieli maximum a preto je vidieť veľmi pekné grafické spracovanie. Všetko je tu veľmi detailne vymodelované: autá, postavy, trate,....Škoda, ale trochu je, že sa páni grafici nepohrali trošku viac so spracovaním vody , lebo už som videl aj krajšie. No nevadí. Ja som si nového flatouta užil v rozlišení 1024x768 v plných detailoch. Na tejto hre ma prekvapili veľmi nízke HW nároky a to procesor 1,5GHz, 256MB RAM, grafická karta s 64MB RAM(ATI Radeon 9600 a vyššia, ATI Radeon X série, Nvidia GeForce 4Ti, FX 5, 6, 7 série a vyššia), Windows XP/2000, 3.50GB voľného miesta na disku, DVDROM. Hra vyšla na PC.

Nový diel Flatouta ma veľmi prekvapil. Myslím si, že to čo mal podľa tvorcov splniť, tak splnil. Tvorci odviedli veľký kus práce, ktorý rozhodne nebol na škodu. Zamerali sa na chyby, ktoré boli v prvom dieli a pokúsili sa ich opraviť. Nejaké malé chybičky tu však ešte ostali, ale to až tak nevadí. Rozhodne môžeme byť radi, že takáto hra vyšla na PC, lebo niečo takéto tu okrem Flatouta 1 veľmi chýbalo. Tejto hre chýba veľmi málo k dokonalosti a preto za cenu 299 Sk si myslím, že tento rok sa už nenájde žiadna závodná hra, ktorá by prekonala Flatout 2.


Plusy
+ úžasná a optimalizovaná grafika
+ nízke HW nároky
+ hrateľnosť
+ derby a deštrukcie
+ kariéra
+ závody
+ postavy a ich AI
+ multiplayer
+ vynikajúca hudba
+ a všetko ostatnéMínusy
- spracovanie vody


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.