Rage Hard

napísal ace 16.8.2006 pre PC

Užívateľské dojmy
Trh s multiplayerovými taktickými akciami je veľmi lukratívny na to, aby sa uspokojil len s Counter Strikom. A od Sourcu sa nic prevratneho neobjavilo. Síce od prvého CS sa objavujú konkurenti ale vytvoriť úspešnú a vynikajúco hrateľnú MP taktickú FPS vôbec nie je ľahké. Neúspešne sa o to pokúšali aj bratia Česi s ich Team Factorom. Konkurenti boli super mega turbo realistickí a aj exotickí, ale úspech sa akosi nedostavoval.
Napraviť to sa momentálne pokúša neznáma firma Titánový počítač - Titan Computer (to len aby ste vedeli aké názvy vznikajú, keď sa partia vývojárov vyberie na pivo .
Skúšajú to hrou s ešte trhlejším názvom Rage Hard. Dúvodov prečo sa o nej vo veľkom nehovorí už od začiatku vývoja bude asi viac, ale teraz k nej spoločne pristúpme bez predsudkov.
Autori o nej vyhlasujú, že je dizajnovaná aby bola najlepšou.....(poznáte to, ako dopadol napr Kreed). Situovaná do blízkej budúcnosti (asi postapokalyptickej, ako inak si vysvetliť, že každý druhý je hardcore punkáč) prinesie tuhé boje policajtov, teroristov, žoldnierov a rôznych pouličných gangov, v ktorých každá frakcia bude bojovať až do posledných síl, len aby boli "simply the best". Svet je rozdelený do dobrých a zlých, drogový bossovia a iné individuá vládnu svetu a vy s tým musíte niečo spraviť. Úlohy budú rozmanité, chrániť bossa ukradnúť tajné dokumenty v laboratóriach v aquaparku...
Hratelosť by mala priniesť obohatenie tohto žánru o nové prvky, o ktorých autori zatiaľ mlčia.
Hrať budete za rôzne charaktery medzi ktoré patria obyčajný delikvent (pripomínajúci člena Slovenskej pospolitosti), prostitútky (no to tu ešte nebolo), klasický "nigga" gangster, SWAT, teroristi s neodmysliteľnou AK47, sk8ák, hispánsky gangster, striptérka (na ňu asi moc brnenia nedáme a tým by môj rozpis končil. Postavy moc kvalitne vyrenderované niesú, graficky pripomínaju Bloodrayne 2 v nižšej kvalite, ale keďže ich moc dlho živé neuvidíte, tak to vadiť nebude (sebe vidíte iba ruku).
K toľkým postavám by sa hodil odpovedajúci počet zbraní. Začíname popis pri klasickom bojovom noži, nič nezvyčajné, ale balík 6 je už trocha nebezpečnejší pokiaľ máte výcvik v cirkuse (správne, budeme s nimi vrhať). Nelicencovaná 9mm auro pištol, použitelná v duálnej verzii patrí ku klasike. Trocha lepšie už znie pištoľ kalibru 44, taký malý vreckový kanón. Automatická rýchla .45ACP pištoľ, ktorú využívajú členovia SWAT. Strašne graficky spracovaný ľahký samopal. Brokovnica, jej vylepšená verzia schopná páliť 240 rán za minútu (!!!), samopal 5.56mm kalibru, nelicencovaný AK47, sniperka, plameňomet (na tanky a ešte s drobným taktickým využitím, veď ohňa sa normálne ľudia boja). Zbraní si budete môcť naraz nabrať koľko len chcete. Prostredia budú rôznorodé, exteriéry (nie moc rozľahlé) a interiéry (no, ehm, šedé steny...no ešte že to zachraňujú labáky, aquapark, zlatá baňa a pod.) Nic moc známe zatiaľ nie je, žiadne konkrétne počty módov, máp a podobne. Autori vypustili iba jedno priemerne spracované in-game video.
Končím toto krátke negativistické preview a idem zháňaľ materiál na ďalšie.
Väčšinou bývajú preview plné nádejí a očakávaní, ja sa vám ospravedlňujem, že toto také nie je, ale prezentácia tejto hry nemôže zanechať iný dojem ako negatívny a nám len zostáva dúfať, že práve hratelnosť bude hlavným lákadlom tejto pripravovanej multiplayerovej akcie.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.