Star Trek: Legacy

napísal ace 15.8.2006 pre PC

Užívateľské dojmy
Hry vychádzajúce z univerza Star Trek nepatrili nikdy k najväčším hitom. Mimo pár podarených titulov (Elite Force 2...) zapadali do priemeru a mimo zanietených fanúšikov sa k ich kúpe hrnul ina málo kto. Nekôr nastali menšie problémy s licenciou a tak načas hry podľa tohto kultového seriálu zapadli prachom. Licencia Star Trek je každopádne lukratívnym tovarom a tak sa dalo čakať, že skôr či neskôr sa jej niekto újme. Nechať si predsa újsť takúto príleťitosť by bol hriech.
Ten niekto je Bethesda, firma, ktorá sa v oblasti hier pohybuje už nejaký ten piatok a stojí za poriadnym množstvom sakra dobrých titulov, z toho niektoré boli priam prevratné (napríklad Terminator Skynet, ktorý ako prvý ponúkol možnosť ovládania myšou v FPS) a "ťažké" práce zverili do rúk skúseným vývojárom z Mad Doc.
Ako som už spomenul Bethesda po získaní licencie začala zaisťovať aby konečne postavila na nohy celý herný Star Trek.
Prvé po čom siahli bolo zaistenie príbehovej línie. Tá bude zasahovať všetky série, celých 40 rokov seriálu, od pôvodnej série, cez Novú generáciu, Deep space 9, Voyager a aj (prepadák) Enterprise. Každý by si mal prísť na svoje, kedže aj v každej sérii boli niektoré iné rasy. Príbeh je písaný skúsenými Star Trek scenáristami D.C. Fontana a jej partnerom derekom Chesterom. Príbeh začína kapitánom Archerom a jeho hľadaním technológie Borgov (po filme ST:Prvý kontakt). Pokračuje cez ďalších kapitánov, ale nejdem prezradzovať úplne všetko. Hlavná náplň bude ale počas pôsobenia Kirka a Picarda.
Ďalšia vec, do ktorej sa pustili bolo získanie hlasov všetkých piatich kapitánov. Túto "maličkosť" ocenia najmä znalci originálneho zvuku, ale určite poteší, keď budete počuť hlasy tých istých, ktorí boli aj v seriáloch. Herci samozrejme neprepožičali svojím virtuýlnym dvojníkom len hlas, ale aj tváre. Takže sa môžeme tešiť na reálne podobizne dobre známych tvárí. Keď už som pri tých kapitánoch tak sú to: William Shatner (ako James T. Kirk z pôvodnej série), Patrick Stewart (ako Jean-Luc Picard z Novej generácie), Avery Brooks (ako Benjamin Lafayette Sisk z DS9), Kate Mulgrew (ako kapitánka Voyageru Kathryn Janewayová) a Scott Bakula (ako kapitán prvej lode Enterprise Jonathan Archer).
Legacy bude epická hra rozsiahlych vesmírnych bojov, kde ako admirál vesmírnej flotily prevezmete riadenie bojov do vlastných rúk a máte za úlohu viesť vašu flotilu k vytúženému vítazstvu. O dramatické okamihy v bojoch podľa autorov núdze nebude, takže aj skúsený hráči sa zapotia. Jeden zo scenárov sa odohráva počas romulanského útoku na stanicu DS9, kedy ste zavolaní veliteľom Nerysom (ktorý nastúpil po Siskovej smrti) a malou klingonskou loďkou začnete napadať Romulanov, keď vtom prichádza jedna loď Borgov. Ako bonus sú pribalené odomknutelné boje známe z filmov (napr. Star Trek 2). Dôležité pri zbadaní nepriateľa bude udržať vaše lode pod kontrolou, po zadaní rozkazu budú útočiť až kým nesplnia cieľ. Hráč môže prebrať kontrolu nad loďou po boji a riadiť jej opravu, štíty, zbrane...Hru bude možnosť hrať dvoma spôsobmi. Strategický mód a hra, kedy sa kamera prepne na loď v centre boja, ktorú máte pod kontrolou, čiže klasický akčný mód.
Grafický engine sa postará o realistické modely lodí, ktoré budú vyzerať rovnako dobre (ak nie lepšie) ako tie vo filmoch. Garfika by mala byť štandardom Next-Gen, ale zas až tak slovám aurorov veriť nemusíme, aj keď grafická stránka je úchvatná.
Nekonečný vesmír bude taktiež graficky excelentný a bude ponúkať dokonca "plne funkčné" planéty, hviezdy, čierne diery a boh vie čo ešte. Realistické poškodenie lodí počas bitky, odlietavanie častí, štíty a zbrane a samozrejme výbuchy budú spracované s citom pre detail a graficky úchvatné.
Velenie flotile bude v real-timovom systéme, takže spomeňte na porekadlo "2 krát meraj a raz rež".
V hre budete veliť 60 druhom lodí od malých "lodičiek" až po strach naháňajúce hlavné bojové lode jednej zo štyroch rás (Federácia, Klingoni, Romulania a mechanický Borgovia) - a to všetko detailne renderované najnovšou technológiou. Z lodí Federácie vymenujem akurát: Enterprise NX (Archer), 2 verzie Kirkovej Enterprise, Stargazer (Picard), Enterprise D (Picard) a Enterprise E (Picard).
Multiplayer sa bude odohrávať na mapách menšich a aj na mapách obrovských, ktoré zaberajú rozsah celej vojny. Pre službu X-Box Live bude zase samozrejmý rankingový systém hráčov.
Hra je vyvýjaná pre PC a X-Box 360, zatiaľ bol vypustený celkom pekný trailer a ešte pár fan videí. Projekt, ktorý má vzkriesť herný Star Trek by mal vyjsť 16. októbra v USA, o niečo neskôr potom aj v Európe na obe platformy. Porpi tom ešte vyvýjajú ďalšie 2 ST hry.
That´s all, folks.výtvor venovaný Aďke, aj keď sa o Star Trek vôbec nazaujíma

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.