Field Ops

napísal ace 11.8.2006 pre PC

Užívateľské dojmy
Keď som sa jedného škaredého dňa strašne nudil začal som na nete hľadať niečo zaujímavé. Táto hra tým zaujímavým jednoznačne je a rozhodol som sa s vami podeliť o informácie o tejto chystanej "možnoajhádamniekedy" pecke.
Hra je vyvýjaná teamom Digital Reality (netreba predstavovať) a vydávaná firmou Freeze Interactiv. Autormi je označovaná ako "Real-time strategy shooter", čiže mix FPS a RTS. Všetko s taktickým prvkom. Musíte uznať, že takáto syntéza znie veľmi zaujímavo a na screenoch vyzerá veľmi dobre.
Prepínať medzi hracími módmi je možné hocikedy, tak ak sa rozhodnete zobrať osud "sveta" do vlastných rúk nik vám v tom brániť nebude. Jednoducho sa prepnete a pohľad sa zhora plynule presunie za chrbát a následne do "vlastných" očí.
Príbeh už začína pôsobiť mierne gíčovito, ale taká je doba, čo už. Jednoducho už opäť ste členom protiterorictickej jednotky....na Kube sa destabilizovala situácia a trocha to začína zaváňať aj občianskou vojnou. Rebeli sa zmocnili 2 striel ďalekého doletu a plánujú ich vystreliť na juh JúEsEj, ak vláda Georgea z Vajthausu nesplní ich podmienky. Aby som nezabudol, tak teroristická organizácia sa volá Shining Path. Pentagon aby sa vyhol vojnovému konfliktu nasadzuje do akcie jediných, ktorí dokážu v danej situácii pomôcť. Je to elitné komando SOG (hádate správne, VY ste jeho členom). Za úlohu máte zlikvodovať bossa miestnej kubánskej bunky Shining Pathu.Keď je komando v cieli, zisťuje, že do vypuknutia konfliktu vážne moc nechýba....a pášťate sa zachrániť svet atď (Superman sa síce vrátil ale jeho pomoc nečakajte .
Zatiaľ viem iba o 2 jednotkách, ktoré sa v hre nachádzajú. Sú to: SpecOp vyzbrojený automatom M4A1 s pčkohľadom a Sniper s KH-SL9. Jednotky sú ako už je zvykom dobre vyvážené (každý si podľa povolania domyslí). Zbraní je samozrejme viac (vždy sa hodí niečo do vrecka a niečo proti tankom...)
V hre je možno používať aj vozidlá, jeep, tank a helikopotvora AH1W Cobra.
Tak dosť bolo zatiaľ oficiálnych podrobností a teraz všeobecne.
Hra ponúka celkom 4 lokácie, viac ako 7 odlišných tried pre každú stranu, celkom pekne vyzerajúcu grafiku (dokonca aj v pohybe), (vraj) reálny fyzikálny engine, multiplayer s rankingovým systémom, autentické zbrane a vozidlá, boj všade možne (zem, voda, vzduch), motion capture animácie (je tam toho a (údajne) takticky uvažujúcu AI v oboch herných módoch. Vydanie je naplánovaná na 1. kvartál 2007, tak dúfajme, že sa konečne ujme trocha inovácie do oboch (alebo žeby už jedného) žánrov/žánru. Nám zostáva už len držať palce (ak sa vám chce zohnúť tak aj na nohách aby to bolo minimálne také dobré ako to vyzerá.
Hodnotenie zatiaľ za skvelý nápad (ktorý mňa napadol už pred 4 rokmi a skvelé dojmy (tiež zatiaľ).

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.