XIII

napísal HeadHunter47 3.8.2006 pre PC

8.8

Užívateľská recenzia
"Eh...kde to som?? Ako som sa sem dostal??"
Príbeh "trinástky" jedného z dvadsiatich agentov začína na pláži, kde je zobudený peknou blondínkou. Tá ho zavedie na centrálu, kde je následne rozstrieľaná. Steve Rowland nevie čo sa deje, ale jediná cesta vedie cez maniakov s kalašnikmi ktorých musí zabiť aby vôbec prežil. Vo vrecku ale má kľúč od trezoru v banke tak ide zistiť niečo o svojej minulosti. V trezore nájde bombu, ktorá o chvíľu vybuchne a uteká dierou ktorú bomba spôsobila. Vonku ho ale chytá FBI . Je obvinený z vraždy prezidenta Williama Sheridana. Našťastie sa v šachte ocitá nejaká černoška, a trinástku oslobodí. Sú na ceste očistiť Stevovo meno.

"Nemôžeš utekať navždy, číslo XIII !!"

Svoju minulosť sa dozvedáte v krátkych flashbackoch ktoré sú skoro v každej misií a všetko je pekne rozmazané a čiernobiele. Povedal som misií??
Tie sú rozdelené na klasické „vyvražďovačky“ v ktorých sa musíte dostať z nejakého miesta (banka, basa, kostol...) alebo tzv. stealth ktorých tu je viac než dosť a musíte získať nejaký dokument alebo sa iba dostať na iné miesto potichu. Misií je tiež hojné množstvo a celé prejdenie trvá 12-15 hodín. Keď hru hráte druhýkrát tak samozrejme menej.

"Fly! Jeho meno je Jason Fly! Muž, ktorého identitu nosím."

Grafika. Tým je táto hra asi najoriginálnejšia. Všetko je kreslené a ako keby vystrihnuté z komixu. Keď vystrelíte z bazooky, uvidíte veľké BAN ). Keď rachne granát, BOOOAAAAM. Alebo občas vidíte na stene Tap Tap Tap čo znamená že sa za ňou niekto prechádza . V ukážkach mi grafika pripomínala Runaway:A road adventure a skoro vždy v nej bol nejaký útek. Po zvukovej stránke hra tiež nezapadá. Nepriateľ Vám občas zakričí „You are dead!!“ a zvuky sú tiež na dobrej úrovni . Hudba sa mi veľmi páčila a podľa nej sa dalo hrať aj s páskou na očiach. Pri zakrádaní hrali tiché bubny a sláčiky, a párkrát som sa dozvedel o odhalení iba vďaka hlasnej a dramatickej hudbe.

Tap tap tap tap......Booaaam!! Ta ta ta ta ta!!

Na očistenie Vášho mena máte celkom slušný arzenál zbraní ale aj vystreľovací hák ktorým sa môžete dostať vyššie alebo sa niekde rozhojdať a prehupnúť. Na vyvražďovačky je dobrá M16, M60, minigun, granáty, nejaké druhy pištolí, na ďialku sniperka, bazooka a na stealth misie je dobrá kuša (dva druhy), pištoľ s tlmičom, a to všetko pod jedným kabátom  Musím spomenúť aj predmety, ktorých nájdete po mapke kopu. Všelijaké tehly, zápisníky, fľaše, stoličky ale poteší aj sklenený črep ktorý môže skontrolovať mozoček nepriateľa.

"Číslo XIII !! Vy žijete??"

Keď sme už pri tých nepriateľoch....Tí sú rôznorodí. Tí múdrejší utekajú keď im hodíte darček v podobe granátu ale namiesto toho, aby sa Vám objavili a strielali zoči-voči, čakajú za krabicou kým sa objavíte alebo predscriptovane na pár sekúnd vykuknú „či už idete“. Porozprávam Vám takú príhodu. Zakrádal som sa s fľašou v ruke a chystal sa buchnúť ju o hlavu ochranke. Náhodou som ale stlačil ľavé myšítko a fľašu som rozbil. Ochranka to samozrejme počula a hneď sa otočila. Namiesto toho, aby do mňa začala strieľať, sa rozbehla (možno mi aj na nohu stúpila) a utekala to skontrolovať na druhý koniec chodby. Čudné...
V multiplayeri sa boti správajú zase ináč. Príslovie „hlavou múr neprebiješ“ nepoznajú a kľudne sa snažia prejsť cez stenu. Keď vás zbadajú tak sa na Vás ešte chvíľu pozerajú a potom začnú strielaľ. Keď sú ešte nažive...

-"Poznáme sa??" –"Áno bola som tvoja parťáčka"

Hra obsahuje zábavný multiplayer. Môžete si zahrať klasický deathmatch, team deathmatch, Capture the flag, Hunt (po mapke behá smrtka ktorá vyspevuje a musíte ju triafať-zábava) alebo Power Up kde okrem zbraní zbierate aj nesmrtelnosť, neviditeľnosť, väčší damage,.... Môžete si zahrať po sieti alebo vyskúšať online hru proti skutočným hráčom.


Takže celkovo si myslím že sa hra podarila. Navyše je teraz dostupná za super cenu 150 ,- čo je super takže utekať kúpiť

Plusy
-zaujímavá grafika
-hudba
-dosť zbraní
-zábavný multiplayer
-cena

Mínusy
-slabá AI

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.