Fight Night Round 2

napísal fajnsmeker 7.5.2005 pre PS2

9.3

Užívateľská recenzia
Keď býva box označovaný ako gentlemanský šport, pripadá mi to trošku ironické, veď komu by aj nepripadalo mlátenie sa do hlavy, no nie? Samozrejme, že pre netrénované oko je box všetko len nie gentlemanský. No pri boxe treba rovnakú zručnosť ako napríklad pri šerme a rovnakú pohyblivosť ako pri karate alebo iných bojových športoch. Rovnako sa zistilo, že je dosť ťažké implementovať model do videohry, pretože nezmyselné stláčanie a búšenie do buttonov nie je moc to pravé orechové, treba dať dôraz aj na stratégiu celého športu. Fight Night Round 2 (ďalej len FNR2) je prvým, dovolím si povedať dokonalým prevedením boxu do hernej podoby. Darí sa mu zachytávať každý aspekt boxu, a je tak viac ako arkáda, dokonca viac ako športová hra – je to simulácia...
Kľúčovou inováciou v sérii je jednoznačne „Punch Control System“. Je to vcelku jednoduché: ľavým analógom sa uhýbate, pohybujete a mierite, zatiaľ čo pravý analóg slúži na údery. Pohnite s ním doľava a hore a zasadíte súperovi ľavý hák. Jednoduché, nie? Na blokovanie sa používa shoulder button a môžete vidieť, ako si boxer bráni každú časť tela. Pre veľa hráčov môže byť toto mätúce, sú zvyknutí na šialené búšenie do gamepadu a nie sledovanie protivníka, jeho slabiny, a robiť kombá. Ale akonáhle sa do toho dostanete, zistíte, že toto je pravý box. Blok blok ľavý hák blok pravý hák blok blok ... A či vyhráte alebo prehráte, budete sa cítiť unavení. Je to hra pri ktorej sa budete cítiť, akoby ste boli priamo v ringu, no nemusíte sa báť a riskovať otras mozgu, či iné zranenia.
Grafika je ohromujúca a neskutočná, teda vlastne skutočná. Každý boxer vyzerá a pohybuje sa autenticky a hra má prepracovanú rag-doll fyziku, čo spozorujete pri knokautovaní súpera. S postupom času sa aj menia skiny na postavách počas zápasu, opúchajú oči, strieka krv a pot, budete mať modriny, atď. Medzi jednotlivými kolami máte možnosť trochu sa postarať o vášho boxera, lebo rozhodca môže zápas ukončiť, ak budete zbitý ako pes. Hrať môžete ako niektorá hviezda svetového boxu, alebo si vytvoriť vlastného boxera. Na výber sú aj velikáni ako Ali, Foreman či Marciano.
Vítanou zmenou oproti minulému dielu je zmena komentátora. Namiesto akéhosi hip-hop-ového DJ-a je tu chlapík, ktorý naozaj znie ako komentátor boxu. Je to ďalší krok k už spomínanej simulácii. Zvuky sú extrémne dôležité, a je vidno, že EA si dali záležať na tom, aby burácajúci dav znel tak presvedčivo ako naozaj. Rovnako aj zvuky pri úderoch sú kvalitné.
Zaujímavo sú stvárnené knokauty. Celá obrazovka sa zahmlí, padáte na zem a vidíte ako nad vami stojí rozhodca a odpočítava. A potom musíte ľavým a pravým analógom dostať žltý a zelený kruh do stredu trasúcej sa obrazovky aby ste sa postavili a pokračovali v súboji.
Ďalším plusom je multiplayer. Hru proti inému človeku musíte vyskúšať, je to paráda, treba taktizovať a stále byť v pozore.
FNR2 môžem iba odporučiť, je to simulácia boxu, ktorá nemá konkurenciu, je perfektne hrateľná, na výber je plno turnajov, možnosť vytvoriť si vlastného boxera, grafika je neskutočne krásna, zvuky tak isto, multiplayer nemá chybu, čo viac dodať? Berte všetkými desiatimi ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.