Punisher

napísal luk 21.7.2006 pre PC

8.5

Užívateľská recenzia
Podľa filmu The Punisher sa objavila i hra. Ako dopadla? Je dobrá alebo nie? Tak sa na ňu spoločne pozrime.

Volám sa Frank Castle. Zabili moju rodinu, ktorú som mal veľmi rád. Kto? To neviem vydávam sa hľadať, kto mi ju zabil. Odteraz už nie som Frank Castle, ale The Punisher(vykonávateľ trestu).

Hrateľnosť je tu dobre vymyslená. V hre je iba Singleplayer, takže týmto asi sklamem priaznivcov multiplayerových hier, ktorý by si túto hru po sieti chceli vyskúšať. Menu je celkom dobre spracované a môžete si tam pozrieť svoju výbavu a aj si nejaké schopnosti vylepšiť. Zbraní je tu dosť ako sú: guľomet,5, 56 mm poloautomatická puška, 7, 62 mm poloautomatická puška, automatická brokovnica, snajperka, bazuka, granátomet, plameňomet, bojová zbraň, samopal SMG 5, 7 mm a SMG .40 CAL, jednohlavňová brokovnica a pištole ako sú:(všetko sú dva kusy) revolvery, ručné kanóny, škorpíky, samopaly, a ešte pištoľ nighthawk a poloautomatická pištoľ 45. CAL. Ak nájdete počas misie napr.: jednohlavňovú brokovnicu a jednu už máte, tak môžete mať dve. Neplatí to iba pri bazuke granátomete, plameňomete; pištole- tie máte od začiatku misie dve. Zbrane od začiatku nemáte všetky a preto sa vám postupným prechádzaním misií odomykajú. Čo sa týka schopností, tak tu nájdete
možnosť zvýšiť zásobníky, zvýšiť kapacitu granátov a munície, dlhší mód šialenstva, pripojiť tlmič k niektorým zbraniam, zvýšiť si brnenie, zotavovať sa rýchlejšie, zvýšiť presnosť striel, pripojiť granátomet na niektoré zbrane. V hre nájdete 16 misií. Trocha som nebol spokojný s návrhom misií, lebo v každej misií ste mali niečo zobrať a niekoho zabiť. Na mňa to pôsobilo stereotypne. Navštívite lokácie ako sú park, zoo, ostrov...Ale hra by vám mala trvať prejsť takých 12-13 hodín čo nie je veľa, ale počas týchto hodín sa zabavíte, ale aj unudíte. Počas misií získavate za zabitých nepriateľov body, ktoré môžete použiť na vylepšenie schopností a ešte sa vám zvyšuje aj ukazateľ zúrivosti( je vľavo dole na obrazovke, pod ukazateľom života), ktorý keď aktivujete, tak Punisher zabíja nepriateľov hádzaním nožov a keď niekoho zabije, tak sa mu zvýši život. V tomto móde je však zraniteľný, takže si treba dávať pozor na ubúdanie života, keď do vás budú strieľať nepriatelia. Zdravie si dopĺňate, iba už spomínanou zúrivosťou.
Počas misie si môžete urobiť z nepriateľov štíty. Môžete používať aj rôzne metódy výsluchu: škrtenie, vyhrožovanie zbraňou, päste, a búchanie o zem, rýchle zabitie. Na rôznych miestach môžete urobiť špeciály výsluch napr.: zhodiť niekoho z poschodia, hodiť ho do horúcej pece, polievky stroja, cirkulárky...

Franka ovládate a, s, w, d alebo šípkami; myškou, medzerníkom a tlačítkami q, e. Vidíte ho z pohľadu third- person, ale je tu aj možnosť priblíženia veľmi podobnému tomu, ktorý bol v Splinter Cell Chaos Theory. Na snajperke ide samozrejme zoomovať ďalej, ale ostatné zbrane to majú, tak ako v Splinter Cell Chaos Theory. Tento pohľad je občas neprehľadný.

AI je celkom dobrá. Protivníci po vás strieľajú a snažia sa vás zbaviť a je im jedno či prídu o život alebo nie. V tejto hre je len jedna obtiažnosť, ktorú nemusíte vyberať. Ale inak je dobre vyrovnaná.

Hudba sa mi celkom ľúbila aj keď občas mi niektoré skladby liezli na nervy. Ale inak je dobrá a najviac sa mi hudba ľúbila v poslednej misií.

Grafika je tu dobrá. Textúry v celej hre sú detailne vymodelované. Postavy( aj náš Frank) vyzerajú dobre. Animácie postáv sú na vysokej úrovni. Dizajn levelov sa mi páčil. Ja som si túto grafiku užil v rozlišení 1024x768 v plných detailoch. Inak si toto užijete aj na: procesor 1 GHz 256 MB RAM, 64 MB grafická karta a 2 GB miesta na disku.

Hra vyšla okrem PC i na PS2 a Xbox.

Punisher je dobrá hra, ale aj keď nie je úplne dokonalá, tak vás dokáže na pár hodín zabaviť.


Plusy
-grafika
- hudba
-AI
-hlavná postava
-rôzne metódy výsluchuMínusy
- zoomovanie zbraní
- návrh misií
-chýba multiplayer
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.