Doom 3: Resurrection of Evil

napísal luk 21.7.2006 pre PC

8.8

Užívateľská recenzia
Nie je príliš obvyklé, aby datadisk svojou kvalitou prekonal pôvodnú hru. Ressurection of Evil v Doomu 3 to, ale dokázal!

Príbeh sa točí okolo tajomného artefaktu, ktorý sa našiel v mieste archeologických vykopávok na Marse. Vy ho tam nájdete, ale vašu jednotku čaká prekvapenie, ktoré si na vás a ďalších vojakov prichystali tie potvory z pekla. Vy ako jediný ten útok prežívate a dostávate do rúk artefakt, ktorý chce preskúmať doktorka Elizabeth McNeilová. Neskôr, ale zistí, že ten artefakt je brána do pekla a potom vám povie ako zabrániť tomu, aby všetci prisťahovalci z pekla tu neostali navždy. Dozvedáte sa, že budete musieť artefakt zaniesť späť do pekla a na vás tým spočíva osud celého Marsu. Vy nemáte na výber a idete to urobiť.

Hrateľnosť je vynikajúca a oproti Doomu 3 oveľa akčnejšia. Budete sa báť, premýšľať kam máte ísť. Zase sa budete musieť niekam prebojovať, získať nejaké PDA, aby sa vám otvorili dvere, niečo aktivovať alebo deaktivovať, svietiť si na cestu s baterkou aby ste videli; niečo si niekam presunúť, vybrať z generátora prúdu elektrickú bunku a dať ju do iného generátora prúdu -novinky ....V hre je na výber Singleplayer i Multiplayer. Singleplayer obsahuje 12 misií. Herná doba je okolo 10 hodín, čo síce nie je veľa, ale určite sa pri tomto čase zabavíte. Návrh misií je vynikajúci a veľmi sa mi páčil. Opäť si zahráme za mariňáka, ale nie je to ten, ktorý bol v Doome 3.
K starým zbraniam ako sú: pištoľ, jednohlavňová brokovnica, samopal, guľomet, granáty, plasmovka, raketomet, BFG 9000 pribudli: dvojhlavňová brokovnica, artefakt( už spomínaný) a grabber.
Dvojhlavňová brokovnica- účinná zbraň na všetkých, okrem bossov. Dobre strieľa a užijete si s ňou kopec srandy.
Artefakt- spočiatku dokáže spomaliť iba čas, po zápase s niektorými bossmi vás obdarí nadľudskou silou (berserkom) a nesmrteľnosťou. Všetko je to, ale len počas času, kedy artefakt účinkuje inak nie.
Grabber- s touto zbraňou si môžete priťahovať rôzne predmety(munícia, brnenie, stoličky...),
Jeho veľkým plusom je, že môže zachytávať gule, ktoré na vás posielajú nepriatelia- Valgar, Imp, Cacodemon a môže chytať aj malé potvorky ako je Lost Soul a poletujúca rohatá lebka.
Trocha ma zaskočilo, keď som medzi zbraňami nenašiel motorovú pílu, lebo si myslím že tá patrí k Doomu. Všetky zbrane majú munície toľko ako bolo v Doome3. Čo sa týka nepriateľov tak všetci z Dooma 3 zostali, pribudli iba
Valgar- podobný Impovi, má ostré pazúre a posiela na vás zelené gule.
Lost Soul- malá hlava, ktorá na vás útočí. Ak sa jej vyhnete pri útoku, tak vás nemá šancu trafiť.
Rohatá lebka- je to hlava, ktorá má motýlie krídla. Útočí iba na blízko, inak nevie hoci ako útočiť.

O tom, že tvorci majú veľmi dobrý zmysel pre humor svedčí i prítomnosť niekoľko herných automatov, ktoré sú úplne funkčné a v Doome 3 neboli. Môžete si, tak vyskúšať pekelnú verziu arkanoidu, strieľať medveďov, alebo návykový martian buddy blaster.

Systém zdravia sa točí okolo lekárničiek, brnení a liečivých panelov. Presne, tak ako v Doom 3. Ovládanie hry, tak to už je klasika: a, s, w, d alebo šípky, tlačítko r a myška.

V celej hre je iba first- person pohľad. Ale cheatom sa dá prepnúť aj do pohľadu third- person. Je to celkom zábava, ale troška sa s tým treba naučiť mieriť.

Hudba sa mi páčila, aj keď väčšinou znie iba v menu. Zvuky vydávajú aj príšery napr.: keď po vás hádžu ohnivé gule alebo pália rakety. Ale inak je hudba výborná a určite ju spoznáte z Dooma 3.

Grafika je tu dobrá. Mne sa veľmi páčila. Textúry sú na vysokej úrovni. Všetky postavy a príšery vyzerajú výborne a tiež aj animácie. Grafický dizajn misií je na vysokej úrovni. Čo mi trochu vadilo, tak to bola nedobrá optimalizovanosť enginu. Ale inak som si túto grafiku užil v rozlišení 1024x768 v ultra vysokých detailoch. Ale túto hru rozbehnete aj na: P4 1,5Ghz, 384MB RAM, 64 MB DX9 kompatibilná VGA, Win XP/2000, pôvodná hra DOOM 3
Hra vyšla na PC.

Ressurection of Evil sa fakt podaril a aj keď má malé nedostatky určite by získal cenu datadisk roku. Je to skrátka taký datadisk, aký má byť.


Plusy
-grafika
-hudba
-AI
-nové zbrane a príšery
- hrateľnosť


Mínusy
-nedobrá optimalizovanosť enginu
- herná doba
- potrebujete pôvodnú hru
Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.