Terminator 3: Redemption

napísal fajnsmeker 7.5.2005 pre PS2

8.0

Užívateľská recenzia
Nikto nevie prečo, ale skúsenosť nám ukázala, že spraviť kvalitnú hru podľa filmovej predlohy, konkrétne Terminátora, je dosť zložité a ťažké. Boli samozrejme aj úspešné pokusy, no väčšina hier s licenciou Terminátora sa skončila fiaskom a neúspechom. Ale Terminator 3 : Redemption je iný. Hra nie je úplne dokonalá, no je z nej cítiť už od začiatku, že to je Terminator.
Od uvedenia posledného Terminátora do kín už uplynul nejaký ten čas, no to autorov nezastavilo v znovuponorení sa do deja ale pridané boli samozrejme aj extra kapitoly navyše. Na začiatku sa T-X (heeej, to je tá pekná ženská terminátorka ) prebojuje do ostro stráženého komplexu, kde sa vydá na cestu do minulosti za účelom zneškodniť hrozbu všetkých robotov – Johna Connora. My hráči ovládame Arnolda (ako inak? ) ako sa snaží dostať do toho istého komplexu a nasledovať krásnu ale vražednú T-X. Potom nasleduje dnešné L.A. , následne nahliadneme aj do budúcnosti a nakoniec nás čaká prekvapenie, ktoré prekvapí aj fanúšikov filmu.
Napriek tomu, že Redemption je podľa 200miliónového filmu, nečakajte od hry niečo viac ako arkádovú akciu. Ale zato akciu poriadnu a mimoriadne zábavnú a hrateľnú. Paradigm vytvorili hru, v ktorej budete behať, jazdiť, a jasné že strieľať. Keď chodíte po vlastných, Arnold má v pravej ruke zbraň, do druhej môže zobrať ďalšiu zbraň, alebo aj napríklad dopravnú značku, s ktorou sa dá pekne rozmlátiť tvár . S robotmi môžete bojovať aj bez zbraní, hand-to-hand, potom je možné získať z robotov energiu. Po leveloch sú roztrúsené vozidlá, s ktorými môžete spôsobiť ešte väčší bordel a skazu.
V niektorých leveloch sa dostávate do vozidla ako vodič, alebo máte na starosti nejaký guľomet a strieľate všetko čo sa hýbe. Tieto misie obsahujú skratky, ktoré sú celkom užitočné, lebo väčšina jazdiacich misií je časovo obmedzená a nemáte veľa možností zvoliť si vlastnú cestu, buď pôjdete vľavo alebo vpravo.
V ktoromkoľvek leveli si môžete pomôcť Arnieho „scan vision“, ktorý vám umožní ľahšie zamerať nepriateľov a spôsobiť viac škody. Ale ako sa v hre dozviete, jeho scan vision je poškodený, a preto je možné ho používať iba určitú dobu. Neskôr sa vám naskytne možnosť upgradovať túto funkciu, a to zvýšením trvania, dobíjacieho času alebo bonus pri ničení. Zaujímavým doplnkom je aj funkcia, keď na obrazovke začne blikať ikona, vy stlačíte button, a Arnie spraví niečo, čo dokáže iba on , napríklad vyskočí z nákladiaka na vrtuľník, alebo iné. Všetky tieto akcie sú naskriptované, ale aj tak vyzerajú skvele.
Redemption má aj multiplayer, ktorý sa vám odomkne počas hrania sólo hry. Dvojica hráčov bojuje proti robotom ovládaným SkyNet-om. Ovládanie je celkom v pohode aj čo sa týka vozidiel.
Tak ako aj filmy, Terminator 3 : Redemption je kladený hlavný dôraz na technické spracovanie a prezentáciu. Aj na mojej PS2 hra vyzerá nádherne a je vidno že autori si na tomto dali záležať. Levely sú plné detailov a model samotného Arnieho je presnou kópiou originálu. Hra je plynulá a videá sú taktiež krásne. Zvukovo je na tom T3 podobne, nemám čo vytknúť.
Pri hraní T3 Redemption si uvedomíte že viac ako hra je to film, hraný vami. Jednoducho nemáte veľmi na výber čo spraviť. Ale na druhej strane, neprestávajúca akcia vás dokáže zabaviť, aj keď po prvom dohraní už na ňu druhý krát nesiahnete. Každopádne výborne využitá licencia filmovej klasiky ...fajnšmeker...

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.