Punch Club

napísal Robertosom 15.4.2017 pre PC

Užívateľské dojmy

Vieš, keď som bol malý chlapec, otec mi hovorieval: “Nenarodil si sa s veľkým mozgom, bude lepšie používať telo.” Škoda, že už nežije. S bratom sme mali iba jeho a jednej noci… Veď to poznáte. Klasika. Temná noc, temná postava vo veľkom klobúku, jediný výstrel, plač… Mal som šťastie, ujal sa ma Frank a až doteraz som býval v jeho dome. Je to dobrý dom, mám tam super veci. Stôl, stoličku, chladničku, všetky tieto veci. Je dôležité, aby chlap mal svoju chladničku. Tiež mi zostala takmer prázdna garáž. Je to sila, pretože tam môžem robiť kliky. A vieš, kliky sú pre šampióna úplný základ. A ja, myslím, budem šampiónom.

Život v mestečku nie je ľahký. Je to bežné pixelartové mestečko, miestni obyvatelia milujú chiptune a staré akčné filmy, ale inak v ňom veľmi nie je čo robiť. Život je boj a práca. Pracujete, aby ste mohli bojovať a neskôr bojujete, aby ste nemuseli pracovať. Všetko sa to začalo, keď som nemal peniaze na autobus a musel ísť do práce pešo. Zastavil ma týpek ešte s jedným kamošom a tiež s bejzbalkou. Asi sa mu páčilo, ako sa obliekam, lebo mi povedal: “Potrebujem tvoje šaty, topánky a motorku.” Som skvelý vodič, jazdím v lietadlách a buldozéroch, ale motorku nemám. Avšak ako som povedal, tunajší sú blázni do starých hallywoodskych akčňákov. Dostal som po čuni, ale všetko zlé je na niečo dobré. Mickey ten výprask videl a povedal, že som v tom dobrý. Mickey je vyziabnutý deduľo, ale príma chlap. Povedal, že sa k nemu môžem prísť najesť a tiež že zo mňa urobí borca.

Vieš, borec musí trénovať, ak chce byť šampiónom. A ja, myslím, budem šampiónom. Už som ti hovoril, aké dobré je mať miesto na kliky. Zlepší ti to silu, rýchlosť aj výdrž. Keď máš silu, môžeš v boji udierať tvrdšie. Keď si rýchly, vyhneš sa väčšine rán. A vyhýbať sa ranám je dobré, pretože to nebolí. A keď máš výdrž, tak do teba súper mláti a ty stále stojíš. Zdá sa ti to jednoduché, lenže sila zvyšuje spotrebu energie, odolnosť je 1.3krát výdrž, regenerácia energie je 1.5krát výdrž plus 5 a presnosť je 3krát rýchlosť delená súčtom rýchlosti, sily a výdrže. Neviem, čo to znamená, ale Mickey tvrdí, že je to dôležité.

Keď začne zápas a prvé kolo, už nad ničím nepremýšľaš. Telo bojuje samo, taktika je daná, rozhoduje tvoja kondícia a nacvičené pohyby. Medzi kolami môžeš taktiku a sadu úderov, kopov, úhybov a obrán zmeniť. Nesmieš do toho ísť ako hlupák, musíš poznať svojho protivníka. Nie je jedno, ako udieraš alebo kopeš, alebo udieraš a kopeš, chápeš? Dobrý zdvihák, to je tvoja istota, príliš neriskuješ. Ale taký kop s otočkou je o dosť lepší, lenže človek musí byť presný, aby dobre zasiahol súpera. Búšiť do niekoho medveďou labou je tiež možnosť, ale kto to má vydržať? Dôjde ti energia a si v háji, ideš k zemi. Takže je na tebe, ako budeš bojovať. Chceš kopať ako Jean-Claude Van Damme, udierať ako Arnold Schwartzeneger, vydržať ako Hulk Hogan?

Sem, do luxusnej vily, to bola dlhá a bolestivá cesta. Tréning je základ. Bez tvrdého tréningu nie si nič. Nikoho nezaujíma, že po čase sa stane jednotvárnym ako filmy so Segalom. Proste musíš. Musíš skákať cez švihadlo, musíš dvíhať činky, musíš mlátiť do vreca. A mal by si mať peniaze, aby si nebol hladný a tiež by si mal mať dobrého kamaráta a tiež dobrú priateľku, aby si mal tú správnu náladu. Musíš sa držať príma ľudí a budeš mať fajn priateľov. S blbcami budeš mať iba blbcov, to sú jednoduché počty.

Tiež som mal cestou pár križovatiek a možno som nie vždy odbočil správne. Vyberal som výpalné, bol členom klubu bitkárov a takmer som skončil v lochu. Tiež je tu tá vec s medvedíkom čistotným a nindža aligátormi, s vrahmi mojej mačky, maskovaným hrdinom a kyberoblekmi, ale hlavným cieľom je získať pozvánku na tajomný ostrov a zúčastniť sa šampionátu v krvavom športe. Ja, myslím, budem šampiónom. Nie sú žiadne obmedzenia. Sú iba plošiny na rozbeh k úspechu.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.