Triad Wars

napísal QuitenBay 24.4.2015 pre PC

Užívateľské dojmy

Pred nedávnom sa vonku dostala beta verzia pripravovanej hry Triad Wars. Hru pripravuje štúdio United Front Games, ktoré ma na svedomí Sleeping Dogs, ModNation Racers, LittleBigPlanet Karting ale aj "remastre" Tomb Raider: Definitive Edition a Halo: The Master Chief Collection. Samozrejme na všetko dohliada veľký brat - Square Enix. Toto su moje dojmy z približne hodiny hrania. Zároveň je to môj úplne prvý príspevok tohto typu (recenzia, dojmy a podobne), takže očakávam konštruktívnu kritiku, čoho sa v budúcnosti vyvarovať a na čo nezabudnúť.

Hneď na začiatku, ešte pri inštalácií poteší hlavne hráčov s dedinským internetom možnosť vybrať si texture pack. Vybrať si je možné z low, medium alebo high, samozrejme možné je ich akokoľvek spolu kombinovať, prípadne zvoliť všetky tri. Myslím si, že každého potešia tie cca 3GB sťahovania menej pri zvolení jediného texture packu. Ja som zvolil low a medium a vyrátalo mi to 6,7GB. Po stiahnutí prebehla inštalácia a následne spustenie úplne bez problémov.

Na úvod si zvolíte jeden z troch klanov a vyberiete si postavu. Každý z klanov ma na výber 3 predefinované postavy, takže zo začiatku zabudnite na nejakú okamžitú úpravu postavy. Začína sa tutoriál, kde vás do deja v rýchlosti zasvätí váš strýko, s ktorým sa práve veziete na motorovom člne. Len čo vyskočíte z člnu už sa budete hnať za jedným z tých chudákov, ktorý o chvíľu dostanú riadnu nakladačku. Stretnete sa so základným ovládaním pohybu, preskočíte asi 3 prekážky a dostanete sa na miesto, kde sa váš strejda už mláti s týpkom, ktorého ste naháňali, no vy sa najprv musíte vysporiadať s jeho kumpánmi. Tu prichádza na rad bojový tutoriál. Naučíte sa ako sa mlátiť, ako sa brániť a precvičíte si aj interakciu s okolím a to tak, že jedného chudáka pošlete do kontajnera. Nakoniec zmlátite aj spomínaného týpka, ktorého ste naháňali lebo strýko evidentne na hodinách karate nedával pozor a zvíja sa na zemi. Dorazite ho a spolu so strýkom utekáte k autu, ktoré je už zrazu schopný aj šoférovať a teraz sa začína asi najlepšia časť a to naháňačka, kde ale nešoferujte, iba strieľate. Zbavíte sa všetkých prenasledovateľov a idete zničiť prvého bossa a zároveň získať svoj safehouse. Prídete na miesto, najskôr vyhladíte kumpánov, ktorý strážia "biznis". Následne prejdete cez prvú bránu, kde vás čakajú asi traja chlapi, po ich likvidácií prejdete cez druhú bránu, kde sa ocitnete v peknej japonskej záhrade s jazierkom, bonsajmi a kamenným oplotením, kde takisto treba zlikvidovať pár chlapov. Potom sa dostávate do miestnosti s asi troma gaučmi, TV a výťahom, zasa treba likvidovať. Nakoniec vojdete do výťahu, dostanete sa na vyššie poschodie, kde vás čaká boss aj so svojimi poslednými mužmi. Zlikvidujete ho a EXP, peniaze a safehouse je váš.

Po získaní safehouse nasleduje malá manažmentská vložka, kde vám bude vysvetlené ako funguje safehouse, biznis budovy a podobne. Biznis model je klasika z rôznych online manažment hier, kde postavite budovu date niečo robiť a o určitý čas si mate prísť vybrať finančnú odmenu. Medzitým ste už ale získali dosť EXP na nový level a tak si vyberiete nejeaký upgrade, buď útočný alebo obranný. Každý nový level vám sprístupní nejaké nové kombo alebo pohyb. Súčasť tutoriálu je ešte aj časť, ktorú dosť často nazývame pay to win. Dostanete pár zlata a máte si kúpiť balíček. Trochu mi to pripomínalo Fifa Ultimate Team, keďže v tom balíčku bolo 7 náhodných vecí, 6 časovo obmedzených po aktivácií (HP booster, ATK booster a podobne) a jedna permanetná (odomknutá nová zbraň). Ešte som zatiaľ nestihol prezrieť čo všetko v tom obchode je.

Dostávame sa teda už do skutočného sveta a ideme plieniť ďalšie safehousy nepriateľských bossov. Pred každým útokom na safehouse máte možnosť spraviť jednu bonusovú misiu, ktorá vám pridá čas na plienenie safehousu. Áno na plienenie máte časový limit, zatiaľ to boli stále 4 a pol minúty + 2 minúty ak ste spravili tú bonusovú resp. bočnú misiu. Takže poďme na to, ideme vyplieniť safehouse, prvý krát na vlastnú päsť. Prichádzame na miesto činu, najskôr zmlátime ochranku pred vstupom do areálu, po vstupe nás upozorní na časový limit, ktorý máme k dispozícii a ideme na to. Najskôr zmlátime ochranku pri budovách so súperovým biznisom. Zaujímavé je, že už po prvom zničenom biznise, môžeme odísť a misia bude považovaná ako úspešná no získate menej EXP a fame pointov, takže logicky budeme ničiť všetky veci a takisto aj bossa. Po prekazení obchodných plánov sa dostávame cez prvú bránu, kde na vás číhajú tak dvaja - traja chlapi (ako keby som to už niekde videl), potom prejdete cez druhú bránu, kde sa ocitnete v peknej japonskej záhrade s jazierkom, bonsajmi a kamenným oplotením, kde takisto treba zlikvidovať pár chlapov (dosť povedomé). Potom sa dostávate do miestnosti s asi troma gaučmi, TV a výťahom (žeby dejavu?), zasa treba likvidovať. Nakoniec vojdete do výťahu, dostanete sa na vyššie poschodie, kde vás čaká boss aj so svojimi poslednými mužmi. Presne viem čo sa vám teraz ženie hlavou a áno máte pravdu, identický postup ako v tutoriáli. Asi mi nebudete veriť ale išiel som na ďalší raid a kto by to bol čakal zasa tie 2 brány, zasa pekná japonská záhrada, miestnosť s troma gaučmi, TV a výťahom. Ešte sme poriadne ani nezačali a už tu je prvý stereotyp. Trochu sa bojím hrať ďalej.

Technické spracovanie sa mi páči, zatiaľ som nenatrafil na takmer žiadne bugy až na to krkolomné ovládanie, kde postava hlavne počas šprintu a náhlej zmeny smeru nechce veľmi počúvať. Grafika je aj napriek mojím medium nastaveniam pekná a hra mi ide pekne plynulo aj napriek tomu, že hrám na notebooku (i5 3210, 2,5 GHz, 8GB RAM, Geforce GT635M, 2GB). Obrázky pridám neskôr, keďže píšem dojmy z práce.

Hra je na prvý pohľad pekná a zdá sa, že prináša veľa možností ale bojím sa, že upadne do stereotypu a následného zabudnutia. Ďalší problém môže byť pay to win no to som ešte nestihol otestovať. Za mňa predbežne tak 6 / 10, hra nesklamala ale ani ničím neočarila, uvidíme čo sa zmení po ďalších hodinách hrania.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.