Pulse Shift

napísal fat32 22.3.2013 pre PC

Užívateľské dojmy

 

Na túto hru som narazil na nemenovanom českom fóre a skutočnosť, že hra vyšla od slovenských vývojárov si získala moju pozornosť preto som sa rozhodol stiahnuť si demo. Z počiatku som tomu nedával veľké šance, kedže nie som fanušíkom logických hier, no po úspešnom prekusaní sa cez herné menu som sa od hry nevedel odtrhnúť. Námetom možno trochu pripomína staršiu playstationovú hru s plážovou loptou, ale fakt, že niečo podobné nám vývojári ponúkli z prvej osoby z toho robí niečo skutočne iné. V hre sa nachádzate v abstraktnom spletitom labyrinte a na ceste k cieľu musíte rotovať svetom, skákať a ak sa vám niečo nepodarí máte možnosť vrátiť čas aby ste sa zachránili. 

 

screen1

 

Každou kapitolou sa hráč stretáva s novým dizajnom kôl, novou zaujímavou schopnosťou a novými hádankami, čo si vás k hre ešte väčšmi pripúta a hra sa tak nezdá stereotypná. Z nových schopností spomeniem napríklad nízku gravitáciu, čo vám umožní doskočiť ďalej, či prežiť vysoký pád, zmrazenie času vďaka ktorému môžete prejsť cez určité úseky, vizualizáciu neviditeľných plošiniek, či elektrický pulz, ktorý privádza k životu neaktívne platformy.

 

screen2

 

Na hre sa mi skutočne páči, že nie je lineárna a každý hráč si prostredníctvom svojich vlastných schopností dokáže nájsť inú cestu k cieľu. Tak ak už ste prešli hru neváhajte, skúste ju ešte raz a lámte rekordy. Hra ponúka 3 tutorialové kolá, 50 normálnych a 7 bonusových kôl, ktoré odomknete zozbieraním bonusov umiestnených po jednom v každom kole. Na jednu kapitolu pripadá jedno bonusové kolo.

 

Ako sa každou kapitolou obmieňa vizuálny štýl,  tak aj hudobný podklad, ktorý skvelo spríjemňuje zážitok z hrania.

O tejto hre som sa rozhodol napísať, pretože som si ju obľúbil a nie je zatiaľ veľmi populárna a budem rád, ak sa pri nej zabaví ešte niekto tak ako ja.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.