Watch Dogs

napísal M4rO 12.3.2013 pre PS3

Užívateľské dojmy

Jedno z najväčších prekvapení minuloročnej E3 bol jednoznačne nový titul z dielní Ubisoft Montreal –Watch Dogs.  Ambiciózne vyzerajúca hra s open-world prostredím odohrávajúca sa v blízkej budúcnosti zodvihla vlnu nadšenia u väčšiny z nás.

 
PRÍBEH

 

Všetko sa začalo v roku 2003, keď neznámy hacker vypustil do centrály rozvodového strediska vírus, ktorý vyradil všetky rozvody elektriny z prevádzky. Počas tohto kybernetického útoku prišlo o život 11 ľudí, a 50 miliónov Američanov zostalo bez prúdu. Po zasadnutí krízového štábu sa americký kongres rozhodol, že založí organizáciu pre boj s kybernetickým zločinom. Vzniká tak superodolný počítačový systém menom ctOS. Tento systém zabezpečuje všetky programy riadenia mesta od elektrických rozvodov cez osobné siete až po dopravu. Má to však jeden háčik -hackeri , ktorých zbraňou sa teraz stáva celé mesto.  

 

Jedným z nich je aj Adam Pearc, hlavný hrdina hry, ktorého „záľubou“ je sledovanie iných ľudí. So svojím mobilom sa dokáže nabúrať do siete a hrabať sa vo vašich súkromných údajoch. Vaše záľuby, vek, alebo mesačný príjem zistí v priebehu pár sekúnd. No to zďaleka nie je všetko, manipulovať napríklad zo svetlami na križovatke a spôsobiť tak rozsiahlu dopravnú nehodu preňho taktiež nie je žiaden problém.

 
VIZUÁL

 

Hra pobeží na úplne novom engine, s názvom Disrupt, ktorý bol pre hru špeciálne vytvorený. Vďaka nemu dostali autori možnosť vytvoriť žijúce mesto, čo sa im podľa dostupných videí a screenshotov z hry naozaj podarilo. Audiovizuálna stránka hry vyzerá jednoducho parádne. Ako náhle sa zatiahne obloha a začne pršať, kvapky vody dopadajúce na chodníky, kabáty či dáždniky dodávajú scéne neopísateľnú autenticitu.

 

Ubisoft sa ako vývojár venoval neuveriteľnému množstvu detailov, ktoré pridávajú na dôveryhodnosti prostredia. Listy na korunách stromov realisticky vlajú vo vetre, podobne ako dáždniky náhodných okoloidúcich, či slnečníky na terasách kaviarní. Stačí si pustiť desaťminútovú gameplay ukážku a pochopíte, čo mám na mysli. Každý z obyvateľov Chicaga bude mať vlastný príbeh a cestu.

  

DOKONALÁ HRA ?

 

Štýlom hra pripomína GTA, ktoré vychádza rovnako tento rok, o konkurenciu teda nebude núdza. Zároveň sa tak radí do veľmi obľúbeného žánru –sandbox. Jediné, čo kazí celkový dobrý dojem z titulu je pocit, že všetky zaujímavé situácie z videí boli len jeden veľký a nezaujímavý skript, ktorý nenechá hráča v danej situácii zasiahnuť podľa vlastného uváženia. Ubisoft sa ale radí k najlepším vývojárom súčasnosti a zdá sa, že to s titulom naozaj myslí vážne.

 

Veľké prekvapenia nás ešte rozhodne čakajú v oblasti multiplayeru. Watch Dogs sa môže stať vzorom pre všetky sandboxové tituly a smelo konkurovať žánrovým velikánom ako GTA. Nám ostáva len dúfať, že sa to Ubisoftu naozaj podarí. Definitívny dátum vydania hry ešte nepoznáme, isté je že to bude ešte v tomto roku a to na všetky domáce konzoly.

 

      


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.