The Last of Us

napísal S.t.f.up! 13.3.2013 pre PS3

Užívateľské dojmy

The Last Of Us je post-apokalyptická survival akcia od štúdia Naughty Dog, tvorcov cenami zasypanej trilógie Uncharted.

O čo v hre ide?

 

DRSNÝ SVET

 

V hre sa ujmeme úlohy drsného Joela a štrnásťročnej Ellie a postupne budeme sledovať ich cestu naprieč zničenou Amerikou. Dej sa odohráva v súčasnej dobe, kedy sa svetom začne šíriť mor, ktorý robí z ľudí mutantov. Tí, čo prežili, sa navzájom zabíjajú kvôli potrave, zbraniam a iným veciam. Mestá sú zničené a svetom sa šíri panika.  Naughty Dog chce vytvoriť krutý svet, kde je všetkého nedostatok a nebezpečenstvo číha na každom kroku.

 Okrem mutantov pre sú pre vás hrozbou samozrejme ostatní preživší, takže od nich nečakajte žiadnu solidaritu.


 

ROZSIAHLE MOŽNOSTI

 

S nepriateľmi budete bojovať na päste, pričom využívať budete často aj stealth. K dispozícii budete mať mnoho zbraní, (od pištolí cez brokovnice, až po luk) ale nábojov nebude rozhodne nazvyš. Okrem pästí a zbraní môžete pozbierať predmety z prostredia (tehly, železnú tyč)  a pomocou nich utĺcť nepriateľa. Takisto tu funguje aj interakcia s prostredím (ako v Uncharted 3), takže nepriateľov môžete zabiť tak, že im buchnete hlavu o stôl alebo ich zhodíte na zem a utlčiete. Umelá inteligencia nepriateľov vyzerá zatiaľ obstojne. Vidia váš tieň, počujú vaše kroky, či prehľadávajú miesta, kde vás videli naposledy.

 

Okrem denných pasáži v hre nájdete aj temné nočné časti, kedy budete bojovať s nebezpečnými mutantmi.

The Last Of Us bude obsahovať aj systém craftovania. Budete nachádzať suroviny, z ktorých si môžete vytvoriť nové predmety. Ak spustíte craftovacie menu, hra sa nepreruší, takže je vhodné si nájsť kút, kde vám nehrozí objavenie nepriateľom. Potom už len suroviny skombinujete a vytvoríte si tak napríklad horľavinu alebo nôž.


 

Na internet sa dostalo mnoho záberov z hry a samozrejme aj pár dlhších gameplayov, ktoré ukazujú, že hra má čo ponúknuť.

Okrem súbojov budete preskúmavať prostredie a objavovať nové cesty. Prostredia vyzerajú pomerne rozsiahle, takže hra nebude príliš lineárna.

Naughty Dog dokazujú, že dokážu pracovať s hardware-om naplno, takže graficky hra vyzerá skvele. Treba brať do úvahy aj fakt, že Last Of Us je vo vývoji pre PS3, nie next-gen generáciu konzol.

Skvelo nevyzerá len grafika, ale aj cut-scény, ktoré sú natočené pomocou motion-capture. Tie vyzerajú ešte o triedu lepšie ako v už spomínanom Uncharted 3.

Pohyby postáv, ako aj mimika vyzerajú reálne a presne a je vidieť, že Naughty Dog v tomto ohľade nešetrili financie.

Ohľadom dĺžky kampane bolo ohlásené, že bude najdlhšia, akú Naughty Dog za svoju kariéru vytvorilo.

Ja osobne očakávam niečo okolo 15 hodín. 

Okrem singleplayeru by mala hra obsahovať aj multiplayer, pretože k predobjednávkam dostaneme bonusové predmety a skiny. Multiplayer zatiaľ oficiálne ohlásený nebol, podľa mňa bude však obsahovať Co-Op a klasické režímy (podobné Uncharted). Sú to však zatiaľ len moje osobné odhady, treba počkať na oficiálne ohlásenie autorov.


 

MOJE DOJMY

 

Dátum vydania hry bol presunutý zo  začiatku mája na jún, čo nie je až taký veľký posun.

The Last Of Us vyzerá ako sľubný titul a ak autori využijú všetok potenciál, ktorý hra skrýva, mohli by sme sa dočkať ďalšieho výborného titulu pre PS3. Ja osobne mám hru už predobjednanú, takže sa teším na dátum vydania a až hru prejdem, očakávajte odo mňa recenziu.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.