Dead Space 3

napísal BeeMan 26.1.2013 pre Xbox360

Užívateľské dojmy

Popravde, nikdy som nemal rád nič spojené zo strachom. Ani hororové filmy a hororové hry už vôbec nie. Až som sa minulý rok rozhodol, že si nejakú konečne vyskúšam. Najaktuálnejšia hororová hra bola Dead Space 2, jednotku som nehral, nikdy ma nelákala, ale dvojka sa mi zdala že toto stojí za vyskúšanie. Tak som si ju zadovážil, nainštaloval, zahral a bol som unesený z toho, ako som tento žáner hier prehliadol a nikdy som neskúsil. Samozrejme hneď po zahraní Dead Space 2, nasledovala jednotka, áno viem hral som to dosť naopak, ale čo už. Prvá časť bola o dosť strašidelnejšia ako ta druhá a to bol aj dôvod prečo som ju nedohral, proste nemal som nato nervy ani srdce.

 

A tak som iba čakal a čakal a dočkal som sa! Na minuloročnej E3 autori ohlásili Dead Space 3, bol som z toho dosť unesený a dlho som čakal, až som sa dočkal. Pred pár dňami som získal skorší prístup k demo verzii hry Dead Space 3, tak som to samozrejme dal hneď sťahovať. Všetko bolo hotové a tak som si to zapol a zistil, že to už nie je Dead Space, aký niekedy bol.

 

Na začiatku demo verzie hry sa s hlavným hrdinom Issacom Clarkom, prebúdzate zakliesnený v ľadovej stene, hlavou dole na planéte Tau Volantis, ktorá ako je už vo vesmíre zvykom, je obývaná nekromorfami. Issac sa z tejto steny dostane a tu už začína vaše demo, dobrodružstvo. Po pár sekundách hrania, vás milo privíta milý chlapík z lezeckými kladivami v rukách. Autori asi zamýšľali že sa máte vystrašiť, ale za celé demo som k tomu nedošiel ani raz a to mňa osobne vystraší všeličo.

 

Takýchto momentov je v demo verzii kopa, autori vás zavedú do neosvetlenej jaskyne a vy už viete, čo môžete čakať. Taktiež tu nájdete aj filmové sekvencie, v ktorých Issac bojuje o život a vy iba stláčate ako divý dve tlačidlá aby ste ho zachránili. A takéto scény ako aj tie s vyskakujúcimi nekromorfami sú už dosť predvídateľne. Máte prejsť okolo starého ťažného zariadenia, ktoré visí nad priepasťou, no povedzte že už dopredu neviete o tom že celé sa to začne prepadávať a vy v tej rýchlosti, začnete liezť cez všetko možné, aby ste sa zachránili.

 

 

Taktiež si aj zabojujete s menším bossom, ktorému celý čas iba ustreľujete jeho dorastajúce ruky a on pritom na vás ani neútočí, iba pobieha sprava doľava a keď ho už pomaly máte tak utečie a pritom všetko zničí a tie veci spadnú presne tak, že je možné po nich vyliezť na potrebné miesto.

 

Okrem klasických nekromorfov, tu po vás už útočia aj ozbrojení nakazenci, ktorých muška je ešte horšia, ako muška stormtrooperov, strieľajú, ale trafiť vás nevedia ani keď od nich stojíte tri metre. O príbehu sa z dema moc nedozviete, hádam iba to že Marker si praje aby Issac zomrel. Celé demo sa konči tým že nabehne veľký boss, ktorý udrie po zemi a iba naskočí video kúpte si Dead Space 3 a podobne, proste ako koniec každého dema.

 

Môžete si vyskúšať aj tvorenie a upravovanie zbraní, ktoré sa od predošlého dielu ani vlastne moc nezmenilo. Čo sa ale zmenilo, vlastne skôr pribudlo je co-op, v ktorom si zahráte za Issaca Clarka a Johna Carvera. Autori povedali že hra je príliš strašidelná nato, aby ste ju hrali sami a tak pridali co-op. Ako proti pridaniu co-op do hry nemám nič, ale o vyhlásení, že je “príliš strašidelná“ by som vedel hovoriť dlho.

Asi jediná vec, ktorá sa mi na celom deme páčila bola, že počas hrania môžete do hry hocikedy pozvať svojho kamaráta, čo je dosť oceniteľné, ale zase nič unikátne.

 

 

Od demo verzie som čakal oveľa viac, viem že je to zatiaľ iba demo verzia a kopa vecí sa ešte môže zmeniť, ale nebol by som veľmi proti tomu, aby autori vydanie hry o trocha odložili a hráčom by dali hru, ktorú si za svoje peniaze zaslúžia.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.