Resident Evil 6

napísal s3wa 22.7.2012 pre PC

Užívateľské dojmy

Všetko to začalo v roku 1997 kedy vyšiel prvý diel Resident Evil a pokračuje až dodnes. Túto perfektnú sériu začali vývojári z Capcom, ktorý stoja napríklad za Tekkenom. Nie všetky diely boli na jedničku, ale niektoré nám ostali v pamäti až do dnešnej doby. Posledný diel vyšiel v tomto roku, presnejšie 17. Mája, ale ani zďaleka nenasledoval svojich predchodcov. Operation Raccon City absolútne nevyšiel a stal sa z neho odpad. Z tohto dielu sa vykľula iba podpriemerná strieľačka, pri ktorej rýchlo pricvála stereotyp. Ale poďme späť. Pred Raccon City bol ohlásený Resident Evil 6. Asi každý kto trošku pozná sériu by si prial aby bol ohlásený šiesty diel.

 

Príbeh sa bude odohrávať 15 rokov po Raccon City, čo je u Resident Evil-u dosť krátka doba. Prezident spojených štátov prezradí celému svetu, čo sa presne stalo v Raccon City. Myslí si, že ak prezradí, čo sa presne stalo tak zníži bioterorizmus. Po prezidentovom boku stojí verný priateľ Leon S. Kennedy, ktorý bude v hre hrateľný. Miesto prezidentového priznania je pod útokom bioteroristov. Leon S. Kennedy teraz stojí pred zmutovaným priateľom (prezidentom). V tej chvíľi sa objavý Chris Redfield, príslušník Bioterrorism Security Assessment Alliance, aby pomohol Leonovy.

 

 

Existuje iba málo hier, pri ktorých by ste hrali viac ako iba za jednu postavu. Napríklad taký Alan Wake alebo Max Payne, pri týchto hrách skúmate príbeh jednotlivca, ale Resident Evil 6 urobí výnimku. V šiestom pokračovaní horrorovej akcie budete môcť hrať za tri postavy. Prvou hrateľnou postavou bude Leon S. Kennedy a za ním bude samozrejme rambo Chris Redfield. Treťou a poslednou hrateľnou postavou bude Jak Muller syn Alberta Waskera. Každá postava bude skúmať iný štát. Príbehová linka Leona sa bude odohrávať takmer v celej USA, Chris Redfield preskúma Čínu a posledný Jak Muller navštívi Európu. Tieto tri postavy vám zaberú na 30 hodín hrania, čo je veľmi pekné čislo, ale zatiaľ je to len iba sľub vývojárov.

 

Príbeh bude podávaný ako v starých dobrých Resident Evil hrách, plných zvratov a nečakaných udalostí, ktoré vám vyrazia dych. Hrateľnosť je trochu upravená novému publiku hráčov alla Call of Duty, ale ani starý fanúšikovia série nebudú nadávať. Nedá sa vyhovieť každému. Veľkou novinkou je strieľanie v behu, ale aj nielen to, pridajú sa aj skoky do strán alebo rýchle zaľahnutie a následná streľba. Ešte som zabudol spomenúť cover systém, s ktorým si ušetríte pár healthov. Tento štýl patrí Chrisovy a Jakovy, spomínaný Leon bude mať klasickejšiu pasáž.

 

 

Za tým všetkým stojí záhadný C-vírus. Vďaka nemu budeme stretávať nielen zombie, ale aj rôzne zmutované monštrá. Jedným z monštier bude Javo, nie že je rýchly a taktiež mu to bude trochu myslieť, ale ak je zranený dokáže opustiť svoju vnútornú schránku a podstúpy ďalšiu mutáciu čím sa uzdraví. Súboje s týmto zákerným monštrom určite nebudu prechádzkou ružovým sadom. Samozrejme monštier bude omnoho viac.

 

Resident Evil 6 prinesie aj kooperáciu cez celú hlavnú kampaň. V piatom diele bola kooperácia výborná, takže určite sa môžme tešiť na skvelý herný zážitok. Kooperácia bude riešená štýlom drop-in a drop-out play. Hráč sa môže napojiť do rozohratej kapitoly, ale kľudne sa môže odpojiť a napojiť sa niekam inam. Vývojári z Capcomu trochu odhalili režim Mercenaries. Zatiaľ o tomto režim nepadla ani zmienka.

 

Uvidíme čo z Resident Evil-u dokáže urobiť tím Hiroyuki Kobayashi-o, určite môžme cakať kvalitný titul, ale zatiaľ sú to iba prázdne slová. Presvedčíme sa o tom 20.11.2012 na PC, Xbox 360 a PS3.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.