Guild Wars 2

napísal oliver611 24.2.2011 pre PC

Užívateľské dojmy

V roku 2005 vývojarske štúdio ArenaNet debutovalo hrou Guild Wars : Prophecies . To malo obrovský úspech a predalo niekoľko miliónov kópií spolu s troma datadiskami . Hra bola bez poplatkov čo bolo celkom výhodné . Síce to bolo mmorpg ale sami vývojári to nazvali CORPG (Cometitive Online Role Playing Game) Jedná sa o to, že v hre nie je jeden obrovský svet, ktorý zdieľajú stovky a tisíce hráčov. Všetci hráči sa stretávajú v mestách , kde môžu spolu komunikovať, obchodovať alebo vytvárať partie. Ale teraz prejdime k pokračovaniu s názvom Guild Wars 2 .

 

Hra bude prebiehať vo svete Tyria 250 rokov po udalosťami v prvej časti . Vo svete povstanú draci a 5 národov sa musí zjednotiť a poraziť drakov . Okrem súše budeme mať možnosť objavovať tajomné zákutia podmorského sveta .

 

Guild wars 2 sa vám môže zdať ako obyčajné MMORPG ale nie je tomu tak .Narozdiel od klasického zadávania questov tu máme eventy . Budú fungovať nasledovne a k tomu si uvedieme jednoduchý príklad : Malá dedinka je napadnutá hordou kentaurov .Hráči ktorí sa objavia blízko dediny majú za úlohu ubrániť ju a potlačiť útok kentaurov .Tu sa to však nekončí ,event pokračuje ďalej a vy máte za úlohu zaútočiť na táborisko kentaurov . Avšak keď nezautočíte ,napadnú vás znova a keď sa neubránite , kentauri sa vydajú na mesto , popripade najbližšiu pevnosť a vy ju máte za úlohu ubrániť.Môže sa vám to zdáť nevyrovnané ak partia hráčov odíde a vy ostanete sami ale autori to vyriešia tak , že vám znížia obťiažnosť aby ste to mohli sami alebo s pomocou NPC zvládnuť .Samozrejme na konci eventu dostanete spravodlivo rozdelenú odmenu aj achievement . Achievementy sa budú zapisovať do celého vášho herného účtu . A činy ktoré vykonáte sa budú zapisovať a aj tak vás ľudia(NPC) budú vnímať .Každá postava bude mať svoj unikátny príbeh ktorý sa bude vyvíjať od vaších rozhodnutí .Môžete byť zlý alebo dobrý.Guild Wars 2 sa snaži priniesť pocit RPG do MMO ktorý sa vytratil. Veď to poznáte : „ Zabi 10 potkanov a ja ti dám 20 strieborných .“

 

S pvp to bude vyzerať nasledovne : budú klasické arény a duely alebo obrovský otvorený svet v ktorom budú proti sebe bojovať servery a jednotlivé guildy budú obsadzovať hrady alebo plniť úlohy . Bude možnosť expiť buď pvpečkovanim alebo pveečkovaním . S dĺžkou expenia to bude inak ako v klasických mmorpg . Keď budete expiť z levelu 1 do levelu 10 bude to rovnako keď by ste expili zo 70 do 80 . Čiže nemusíte expiť postavu niekoľko mesiacov .

 

Teraz prejdime k tvorbe postavy a rasám .Okrem toho že si vytvoríte vzhľad postavy je tu aj BIO . Môžete si vybrať k akej frackii sa pridáte , akého ste sociálneho postavenia (pouličná krysa , mešťan alebo šľachta ) alebo akého ste znamenia .V Guild Wars 2 budú narozdiel od prvého dielu nové rasy a to :

 

Asura - malý inteligentný škriatkovia .

Charr - veľké šelmy ,ktoré sa rozumejú do strelných zbraní.

Človek – obyčajní ľudia ktorý vyznáju bohov .

Norn – typický severania ktorí su schopní sa premeniť na zvieratá.

Sylvari -lesný elfovia , ktorí milujú prírodu.

 

ArenaNet odhalila zatiaľ iba 5 profesií ale fanúšikovia už tušia podľa artworkov aké budú ďalšie tri :

 

Elementalista

Warrior

Ranger

Necromancer

Guardian

 

A 3 predpokladané :

 

Mesmer

Assasin

Druid

 

Systém boja sa v Guild wars 2 bude líšiť od ostatných MMORPG . Bude obsahovať iba DPS , TANK a podporu či už v aurách alebo proti magickú ( tú bude mať mesmer ) . Prečo práve bez healera ? Každá klasa bude mať vlastný healovací skill a ľudia už nebudú musieť hrať za healerov. Avšak tu nastáva otázka , ako to bude s oživovaním ? Máte dve možnosti : buď vás nepriatelia ubijú k zemi kde máte možnosť ešte použiť skill napr. hodíte po nepriateľovy piesok alebo kameň a vy môžete znova vstúpiť do boja alebo, vám pomôže spoluhráč postaviť sa na nohy .

 

Hra bude bežať na vylepšenom engine Guild Wars . Už pri prvých screenshotoch vydno že grafika je prekásna a efekty sú priam úchavtné ( hlavne pri prezentačnom videu o elemnetalistovy ).

 

Prvé demo mali možnosť si hráči zahrať na hernej výstave v Nemecku na GAMEScone a v USA na PAXe . V PAXe dokonca získala ocenenie najlepšia online hra výstavy . Hra je vo fáze vývoja a momentálne autori dokončujú ďalšie tri profesie , podmorský svet , crafting a pvp. Hra má mať alfa a beta testing v tomto roku čiže plánované vydanie hry je na budúci rok .

 

 

Ďakujem za prečítanie môjho prvého užívateľského článku .


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.