Tomb Raider Underworld

napísal tomb raider 16.6.2008 pre PC

Užívateľské dojmy
Takže, neviem ako vy ale ja sa na túto hru veľmi teším. Zatial sem len "stručne" napíšem to čo som zistila.


Nepriateľia

Väčšinou zvieratá, ľudia tam budú len zriedka (ale keď už tak, poriadne agresívny). Lara bude bojovať aj s mýtickými príšerami , ktoré sú pokladané za vyhynuté (ale len "pokladané"!). Jednou z noviniek je že mŕtvoly už nebudú miznúť (to by bola blbosť keby sa rozutekali preč :P). Je zrejmé ,že v TR Underworld bude aj Amanda,Larina matka a Natla. Všetci hlavní nepriatelia z posledných 2 Tomb Raider sa tam stretnú. Malo by sa potvrdiť, že Natla je Amandina matka.

Postavy

Amanda Evert, Jacqueline Natla, Anaya Imanu, Zip, Lord Richard Croft , Lady Amelia Croft a zrejme aj Thor

Lara

Takže Lara zmení svoj výzor a v hre máte pocit ,že ovládate živého "človeka" (nie nejakú nepodarenú kockovanú kreatúru alebo čo). Novinka - Ani Vás nebaví keď strielate na jednu príšeru asi hodinu? Nevadí! Lara môže strielať na dva rôzne ciele zároveň(super). Mimochodom keď beží cez kríky, konáre atď kryje si tvár (no kto by chcel obrovský škrabanec po tvári?Že by Lara?!). Ak sa Vám nepáčilo v Tomb Raider Anniversary to ,že Lara mala málo oblekov tak sa na TR Underworld poriadne tešte. Taktiež budú mať isté hádanky niekoľko rôznych riešení. Narozdiel od predchádzajúcich Tomb Raiderov sa budete môcť pohybovať všade kam sa Vám zachce. A dášť steká po Larinom tele (no kadial by asi mohol stekať?).

Počasie

Ďaľšou novinkou bude aj počasie. Takže počas hry sa bude stále meniť počasie a môže nastať búrka. Oblaky budú stále v pohybe (nie ako v starých TR).

Príbeh

POVODNÝ PRÍBEH MAL BYŤ TAKÝTO
Lara bude vyhľadávať Mayske civilizácie aby sa dozvedela o niečo viac o ich kalendári. Maysky kalendár má 19 mesiacov. Prvých 18 mesiacov má po 20 dní pričom ten 19 má len 5 dní a vtedy nastáva mesiac Wayeb (hnevu). Kedy sa otvára brána do ríše mŕtvych, kde bude Lara hľadať svoju matku.
LENŽE SA ZISTILO ŽE TENTO PRÍBEH SI VYMYSLELI NOVINÁRI A EIDOS UVIEDOL TENTO PRÍBEH
Lara sa bude snažiť získať Thorovo (Thor - boh bleskov) kladivko (Mjolnir), ktoré dokáže ukázať cestu do Avalonu (Avalon - ríša mŕtvych)v ktorom bude Lara hľadať svoju Matku. Amanda a Rutland sa vydajú na expedíciu cez oceán až k Atlantíde kde vyslobodia Natlu. Ako som už spomínala, v TR Underworld sa stretnú všetci hlavní nepriateľia z posledných častí - Tomb Raider Legend a Tomb Raider Anniversary.

Dabing

V dabovaní sa nebude nik meniť. Dabovať Laru bude Anglická herečka Keeley Hawes.

Doprava

Medzi vzdialenejšími časťami bude Lara jazdiť na motocykli. A len tak ne dodatok - v hre sa vyskytne aj Zip a naďaľej bude Lare radiť. Takže to môže byť fajn!

Módy

No v Tomb Raider Underworld sa vyskytne aj tzv. combat mód, slúži na to, že keď Lara nájde na zemi nejaký papek, môže ho zobrať a mlátiť ním nepriateľa XD.

Voľné šplhanie - free climb. Jedná sa o to, že už nebudete musieť využívať rôzne liany a laná. Lara používa svoje ruky a nohy na to , aby mohla pretraverzovať časti stien a skál. Podobne ako to robia v skutočnosti horolezci.


Lokácie

Mexiko, Arktída, Nórsko, Thajsko a možno aj Avalon.Tieto lokality sú už úplne isté, možno ešte nejaké počas leta pribudnú.

Podvrh

Skutočný príbeh Tomb Raider Underworld uviedol na svetlo sveta asi tak pred týždňom Španielsky magazín Playmania. Pre fanúšikov Tomb Raider je to trochu šok. Už nevedia, či majú veriť Eidosu lebo tento príbeh, o ktorom mal byť Tomb Raider Underworld ,koluje po internete už pol roka a Eidos sa vyjadril až teraz. Nikto totiž nevie kto zmanipuloval príbeh ale je zrejmé ,že novinári.

No, len tak pripomeniem, že TR Underworld sa dostane na Slovensko až v Novembri 2008. Máme sa na čo tešiť :)


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.