Need for Speed ProStreet

napísal sutado 5.11.2007 pre PC

Užívateľské dojmy

Určite každý z Vás pozná slávnu sériu Need For Speed. A určite viete že to neni úplne obyčajná hra. Je to hra s veľkým H.
A je jasné že všetci sa veľmi tešíme na najnovší Need for Speed ProStreet, ktorý tentoraz celkom zmenil svoj charakter. Ilegálnym pouličným pretekom už odzvonilo. A podľa slov autorov nás čaká najzásadnejšia zmena v dejinách série.


Preteky sa tentoraz budú odohrávať na dennom svetle mimo dopravného ruchu. S kopou fanúšikov a povzbudzovateľov. (Budú to legálne závody). Takže si určite nezajazdíte s policajtmi. Podľa mňa veľmi pozitívna správa. Nič moc to stále naháňanie, podľa mňa strata času a nuda.


Ďalšou zo zmien je nová generácia závodenia: Preteky majú charakter akýchsi víkendových zrazov,na ktoré si môžete priniesť dokonca až tri autá a súťažiť s nimi v štyroch disciplínach. Prvou disciplínou sú_ Štandardné preteky na uzavretom okruhu s jediným pravidlom – dôjsť do cieľa. Druhou disciplínou sú známe šmiky_ Drifty pri ktorých musíte udržať auto čo najdlhšie v šmyku. Body za drifty získavate, keď sa čo najbližšie dostanete k druhému autu, ale nesmiete ho ťuknúť, iba sa dostať čo najbližšie. Treťou disciplínou je_ Drag plinulá rýchla jazda po rovinke. A poslednou štvrtou disciplínou je_ Speed Challenge , pri ktorej musíte prejsť vyhradenú časť trate od štartovej línie až po radar v cieli, samozrejme, čím väčšia rýchlosť v cieli, tým lepšie. V hre sú teda prítomné štyri typy pretekov, pričom nemusíte byť víťazom v každom z nich. Stačí, aby ste obsadili popredné priečky v sumáre celého víkendového zrazu.

Okej o pretekoch som asi to najhlavnejšie povedal prejdeme na:

Ďalšiu zásadnú novinku. A tou je deštrukčný model automobilov, ktoré sa dajú poriadne zošrotovať. Pri náraze, praskajú okná, odpadávajú blatníky alebo sa ohýbajú plechy, každá časť sa deformuje. Určite by ste nechceli aby z vašeho auta zostal len kus plechu, ee ja určite nie. Aj ten najmenší dotyk so zábradlím alebo autom zanechá škrabance, odretý lak, a to až do konca víkendových pretekov, takže si dávajte väčší pozor na vašich "miláčikov." Taktiež efektnosť nehod je na veľmi slušnej úrovni, hlavne keď sa autá valia cez strechu. Ďalej na fyzikálnom engine intenzívne pracuje špeciálny tím a je mu venovaná značná pozornosť. A je určite jasné že výsledok dlhodobej práce stojí za to.


Čo sa týka "tuningu" vozidiel, túto možnosť našťastie nezrušili, naopak ešte viacej rozšírili. Samozrejme ani v jedenástom pokračovaní nebude chýbať Autoscult – omnoho vylepšený, prepracovanejši a má väčši význam. Pretože okrem vzhľadu mení aj chovanie auta.


V hre bude 28 aut samozrejme z rôznich období. Auta zo 60-tych rokov až do súčasnosti. Z toho 8 exotických vozidiel.


Tak prajem veľa vyhratých závodov ...


Platforma: mobilní telefony,Nintendo DS,PC,PlayStation 2,PlayStation 3,Sony PSP,Wii,Xbox,Xbox 360
Toto v predchádzajúcich dieloch určite nebolo :-)

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.