Juiced 2: Hot Import Nights

napísal Driv3r 23.7.2007 pre Xbox360

Užívateľské dojmy
Na Xbox Live sa nedávno objavilo Juiced 2: Hot Import Nights demo. Samozrejme, ako správnemu milovníkovi racingoviek mi nedalo nezahrať si ho. Poďme si teda pekne po poriadku zhrnúť, čo pokračovanie menej slávneho Juiced dal a niekomu i vzal.

Hlavné menu začína s nadupaným Nissan GT-R Proto 2007, ktorý sa preháňa po, bohužiaľ v takej rýchlosti neidentifikovateľnom, ružovo-modrom tuneli. Po tomto zábere je k dispozícii obyčajné, ničím výnimočné menu, kde máte na výber "Carrier Mode" a samozrejme "Quit" :).

Po zahájení "riadneho hracieho času" sa ocitnete na mieste, kde sa môžete staviť so súpermi o peniaze. Akonáhle sú stávky uzavreté, vydávate sa do ulíc na cesty. Jedna vec, ktorú neprehliadne asi žiaden "detailista", je, že autá ostatních pretekárov sú akoby vernou kópiou tích z Fast and Furious: Tokyo Drift. Aj napriek tomu, že ide o demo a ako to už býva, mnoho vecí je v ňom osekaných, očakával som, že si budem môcť vybrať postavu a k nej auto, s ktorým sa budem snažiť poraziť miláčikov okolo. Nič táke sa ale nekonalo a nadupaný tátoš s poriadnym blowoffom a aspoň niekoľko-krát upravovaným motorom je už na pretek predurčené.

V prvom preteku absolútne nezáleží na tom, či budete prvý alebo nie. Je to len akýsi "úvod". No keď vyhráte, tým lepšie pre vás, pretože môžete svoju peňaženku nakŕmiť o nejakú tú tisícku, o ktorú ste sa stavili s daným pretekárom pred závodom, naviac. Akonáhle pretek skončí, "vyúčtujú" sa vám peniaze a pripíšu na konto. Nasleduje stupeň víťazov, ktorý je ale, dovolím si povedať, amatérsky a akoby nedotiahnutý (viď viac vecí v Juiced 1).

Ak si myslíte, že to je všetko a nič ďalej nasledovať nebude, mýlite sa. Prišiel čas kúpiť si vlastný stroj a upraviť ho na maximum. V deme máte k dispozícii tri autá, ktoré je možné si zakúpiť. Konkrétne ide o Chevrolet Camaro, Mazda RX-7, Saleen S7. Dosť prekvapujúca, až zarážajúca, je cena Saleenu S7. Kým v reále nenájdete žiadny pod $555,000, v hre sa dá zohnať už za $70,000 :).

Po výbere auta nastáva už je naozaj ten najvyšší čas na úpravu vzhľadu a výkonu vášho nového stroja. Treba povedať, že autori sa celkom vyhrali, tuning by sa dal prirovnať aj k sérii NFS: Underground, či Underground 2. Zatiaľ čo v Juiced 1 som na Mazdu RX-7 našiel maximálne tak 3-4 typy spojlerov, v Hot Import Nights ich je okolo 10. Peňazí je v deme dostatok, preto môžete vyskúšať viacero kombinácií tuningu.

Pripravený a auto vyladené na maximum? Potom na vás už netrpezlivo čakajú ďalšie závody, medzi ktoré patrí sólo v drifte, drift závod proti niekoľkým AI, či okruh. Driftovanie nebolo vďaka arkáde menom Juiced 2 nikdy jednoduchšie a tak sa aj tí menej zdatní majú na čo tešiť (aspoň na ten pískot pneumatík a menšiu dávku dymu, keď už nie jazdenie). Pri prepínaní kamery v týchto závodoch ma príjemne prekvapila aj kamera z interiéru auta, čo je síce veľké plus oproti Need For Speed, Forza 2 či Ridge Racer, no interiér mohol byť trochu prepracovanejší.

Celkovo na mňa demo zapôsobilo vcelku fajn, až na interiér, ktorý naozaj mohol dostať trochu viac grafickej úpravy a prílišnú arkádovosť. Predsa len ak pri šmýkaní sa zákrutou vám akýsi premakaný pomocník pomáha vyrovnávať šmyk, nie je to aspoň pre mňa nič príjemné. Za jedno veľké mínus by som ešte označil aj zvuky, ktoré sú v hre použité (naplnenie nitra a podobne), ktoré až príliš pripomínajú zvuky z predchodcu Hot Import Nights. Autori do jesene ešte budú mať čo robiť a vylepšovať, dúfajme, že sa im podarí aspoň zčasti naplniť naše očakávania.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.