STALKER: Clear Sky

napísal swoop 20.7.2007 pre PC

Užívateľské dojmy
A už je to tu! Vývojárom sa vyjasnilo, vydavateľ trošku vychladol (ak ostane pri THQ), a my sa máme na čo tešiť. Ten proces zjavne nebol ľahký. Nekonečná doba vývoja predchádzajúceho "S.T.O.P.Á.R.a" určite mecenáša vytáčala do nepríčetnosti. Potom prišlo na vyškrtávanie featuriek a pretriedenie vývojárskeho tímu. Ale dosť o súčasnosti, čaká nás jasná minulosť.

Po krátkom zamyslení a pomyselnom výlete do vývojárovej duše som prišiel k záveru, že to ani inak skončiť nemohlo. Ako sa už niekto rozpísal, XRay Engine v1 nie je moc flexibilný a na súčasnú dobu ani svetaborný. A preto z neho treba vytĺcť čo sa dá a zakiaľ sa to dá.

Čistá obloha by mala prísť s XRay Engive v1.5. To znamená nové a/alebo obmenené názvy technológií, použitie DirectX 10, a snáď aj optimalizáciu a menej chýb. Takže tí, čo sa im Stalker páčil budú potešení a ti čo doteraz frflali budú reptať.

Podľa Olega Javorského, polovica herného sveta bude nová a druhá polovica budú prerobené (vylepšené) lokácie z prvej časti. Hlavný hrdina budeStrelokov (hrdina prvej časti) nepriateľ a hra nás dovedie presne tam kde Stalker začal. Vylepšené budú všetky aspekty hry počnúc technológiami, cez príbeh, až po animačno-kinematické prkotiny.

Hráč bude môcť buď sledovať líniu hry alebo sa zapájať do boja poslaneckých klubov (factions) a dokonca doviesť svoj klub k volebnému víťazstvu. Život by mala spríjemniť možnosť rýchleho presunu do vzdialených lokácií a prepracovaný inventár aPDA . No a Oleg utrúsil, že ak budú mať čas, tak možno urobia aj používanie vozidiel... A to všetko by sa malo dostať do našich paprčiek už v Q1 2008!!

Ja považujem Stalkera za jednu z najvydarenejších (taktických) FPS hier druhu "rozľahlé lokácie". Atmosféra a priestorový render boli absolútna špička. Keď k tomu pridáme poctivo odvšivený (debugged) XRay Engine v1.5, neostáva len sa tešiť.

Osobne si myslím, že sa na Tieň Černobyľu oplatilo čakať ale verím, že sa taká istá situácia nebude opakovať s Čistým Nebom. Len dúfam, že sa ešte predtým dočkáme štvrtého (1.004) patch-u na prvého Stalkera.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.