Bude sa Zaklínač natáčať na Slovensk...

napísal Sidh 22.10.2018 pre PC

Užívateľský článok

Práve začína produkcia seriálu od Netflixu Witcher (Zaklínač) na motívy kníh Andrzeja Sapkowského ktoré bude prebiehať v Maďarsku a podľa zatiaľ nepotvrdených správ od Geeks WorldWide aj na Slovensku a Južnej Afrike. Momentálne je štáb v Budapeštianskych štúdiách kde prebiehajú prípravy na natáčanie. Na Slovensku a Maďarsku sa napríklad natáčala aj druhá séria seriálu Marco Polo od Netflixu.

Zatiaľ si môžme zhrnúť, čo o seriály vieme. Pôvodne mal byť Witcher filmom a pracovať na ňom mal producent Sean Daniel (Múmia, Kráľ škorpión) a Tomasz Bagiński ako režisér spolu s Platige Image (ktorí robili napr. renderované intrá k Witcher hrám) a mal byť dokončený ešte v roku 2017, no projekt sa hlavne kvôli nedostatku financií nikam neposunul.

 

Tomasz Bagiński

 

Približne v máji 2017 prebral práva aj projekt Netflix s tým že Witcher bude seriálom a Sean Daniel aj Tomasz Bagiński ostanú ako producenti show a autor kníh A. Sapkowski bude kreatívny konzultant (a určite si za práva vypýtal viac ako od CD PROJEKTU) . Následne pol roka hľadal Netflix výkonného producenta, takzvaného „showrunnera“, ktorý by mal na starosti nielen scenár ale aj výber štábu, hercov a celkový chod seriálu. Stala sa ním Lauren Schmidt Hissrich (producentka a scenáristka marvelovských seriálov Daredevil a The Defenders) ktorá knižky o Zaklínačovi poznala. Ona aj Bagiński prezradili že seriál sa bude snažiť zachovať „slovanskosť“ Zaklínača.

 

S Netflixom sa dohodla na ôsmich epizódach a aj keď to nie je potvrdené, pravdepodobne budú v prvej sérií spracované prvé dve knihy Zaklínačskej série Posledné želanie a Meč osudu. Scenáre sú už hotové a scenáristami sú Jenny Klein, Beau DeMayo, Declan De Barra, Sneha Koorse, Haily Hall, Michael Ostrowski a Lauren Hissrich (napísala prvú epizódu a poslednú). Prvou epizódou bude podľa všetkého poviedka Menšie zlo s princeznou/banditkou Renfri (Millie Brady).

Natáčanie (presnejšie produkcia) už zrejme začalo 18. Októbra a malo by pokračovať až do konca mája 2019 a na konci roka 2019 by mal seriál vyjsť (ale hovorilo sa aj o roku 2020). Režisérmi epizód budú Alik Sakharov (Game of Thrones, House of Cards) 4 epizódy, Charlotte Brändström (Outlander, Counterpart) a Alex Garcia Lopez (Daredevil, The Punisher) po 2 epizódy.

 

Lauren Hissrich a Andrzej Sapkowski

 

Takto svojsky odpovedal Sapkowski na otázku aká je jeho úloha na projekte:

Sapkowski: Myslím, že mojou prácou konzultanta je zabezpečiť, aby v žiadnom momente seriálu nezaspieval Ed Sheeran (narážka na najnovšiu sériu Hry o Tróny). Dobre, verte mi, rád by som vám niečo povedal, ale spoločnosť Netflix v zmluve píše, že o tom nemôžem hovoriť. Ak by som to porušil, prídu mi prísne sankcie. Ale toho sa ja nebojím, lebo ja aj tak nič neviem.

Napokon však prezradil že niečo predsa len vie, keďže sa stretol s Lauren Hissrich a čítal jej scenár.

Sapkowski: Proste panstvo, treba si uvedomiť že tu máme dočinenia z odborníkmi, to je Netflix. Kto videl Altered Carbon ten má viac-menej predstavu čo je to za firma. To sú odborníci! Ak niečo robia, robia to poriadne.

Tomasz Bagiński potvrdil že na tvorbu seriálu Sapkowski nemá veľký vplyv narozdiel od neho alebo Lauren Hissrich, ale stále je to pre nich dôležitý človek.

Bagiński: Stretávame sa dosť často, niekoľkokrát za rok. Počas stretnutí získa Andrzej informácie o tom, čo sa deje so sériou, má šancu pozrieť sa na vznikajúci scenár. Ako vyzerá naša spoločná práca - nerád by som to celkom odhalil. To je naše sladké tajomstvo s pánom Andrzejom.

4. septembra Netflix oznámil že Geralta z Rivie bude hrať Henry Cavill (The Tudors, Man of Steel, Mission: Impossible – Fallout) ktorý už mesiac predtým v rozhovore pre IGN povedal že hral Witcher 3 dvakrát a aj čítal knihy a Geralta by si rád zahral. To už zrejme vedel že rolu dostane, keďže sa stretol s Lauren Hissrich, ako prvý uchádzač na Geralta, ešte v apríli.

10.októbra bolo oznámené herecké obsadenie ďalších postáv:

 

potvrdený herci Zaklínača

 

Ciri si zahrá 17-ročná britská herečka Freya Allan (Into the Badlands)

Yennefer si zahrá 22-ročná Anya Chalotra (Wanderlust)

Kráľovná Calanthe - Jodhi May (Posledný Mohykán, Hra o Tróny)

Mousesack (v sk Myšomech, v cz Myšilov, v hre Ermion) - Adam Levy (Knightfall)

Eist Tuirseach - Jarla zo Skellige si zahrá Islanďan Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude)

Renfri - Millie Brady (The Last Kingdom)

Tissaia de Vries - MyAnna Buring (Witcher 3 Blood and Wine - Anna Henrietta)

Fringilla Vigo - Mimi Ndiweni

Sabrina Glevissig - Therica Wilson-Read

Anya Chalotra fanúšikovský photoshop

 

Ostatné postavy budú oznámené zrejme neskôr aj keď už sú vybraté. Lauren Hissrich naznačila aj hercov zo „slovanských“ krajín, ale napr. Triss Merigold bude hrať britská herečka.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.