TV: Luke Cage 2.séria

napísal Boss Marťas 14.9.2018 pre -

Užívateľský článok

Komiksové seriály od Netflixu sú veľmi populárne a sú tomu už tri roky čo túto éru odštartoval veľmi úspešný DareDevil, po ktorom sme sa dočkali ďalších sóloviek superhrdinov. Luke Cage sa prvýkrát predstavil v Jessice Jones a po nej si vydupal cestu k vlastnému seriálu, ktorý po prvých dieloch šiel kvalitou nižšie a nižšie. Nič to, ale nemení na tom, že je Luke sympaťák a preto som veril, že ďalšia séria všetko napraví.

 
 

Luke Cage je momentálne hrdinom Harlemu a na každom kroku naráža na svojich fanúšikov, s ktorými sa musí neustále fotiť a zdraviť. Vracia sa zákerná potvora Mariah Stokes, ktorá chce prejsť na legálny biznis a znovu nadviazať vzťah so svojou dcérou, ale hlavne prichádza na scénu drsný Bushmaster. Bushmaster si prišiel do Harlemu vyriešiť účty z minulosti a nejeden raz mu budete aj fandiť. Hlavné, ale je že je dôstojným protivníkom pre nášho hrdinu a nemá problém a nebojí sa mu ukázať, že v Harleme je nový šéf. Po pár dieloch ma potešil odchod Claire Temple, ktorá mi už vo všetkých sólovkach začala vadiť. Za to Reg E. Cathey ako Lukov otec je fantastický. Vidno, že si svoju rolu užíva a jeho monológy sú fantastické. Tvorcovia to asi tušili a dneš už bohužiaľ zosnulému hercovi dopriali skvelú rolu. Samozrejme nechýba ani vynikajúca Misty Knight, ktorá sa musí vyrovnať zo situácie Defenders a Shades sa konečne získal pre seba dostatočný priestor a tak prídeme aj na to ako prišiel ku svojím okuliarom.

 
 

Na záver je treba dodať, že na návštevu príde aj Danny Rand allias Iron Fist a je treba dodať, že tu funguje lepšie než vo svojej prvej veľmi slabej sólovke. Spolu s Lukom si padli do oka už v tímovej mini-serií a tu tomu nie je inak. Pecka.

 

 

Nechýba ani dostatok akcie a treba zdôrazniť, že choreografia súbojov funguje lepšie než v prvej sérií a budete cítiť ako každá silná rana bolí aj vás. V súbojoch nechýba ani fantastická hudba, ktorá podtrhuje celkovú atmosféru a aj keď sa Luke Cage len prechádza po Harlmeme a do toho hrá správna hudba tak je to paráda.

 
 

Seriálu by určite neuškodilo menší počet epizód, ale našťastie už to nie je taká nuda a utrpenie ako v prvej sérií. Ani raz mi seriál nedal dôvod ho nedopozerať. Samotný záver seriálu je skutočne zaujímavý a bude zaujímavé sledovať akým smerom sa rozhodnú tvorcovia pokračovať, ale fanúšikovia Godfathera si prídu na svoje. Druhá séria Luka je obrovské zlepšenie oproti tej prvej a tak dajte tomuto Power manovi šancu, pretože si ju naozaj zaslúži.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.