Film: Avengers: Infinity War

napísal Boss Marťas 26.4.2018 pre PC

Užívateľský článok

Tak a je to tu. Po osemnástich filmoch prišlo to čo odštartoval pred desiatimi rokmi prvý Iron Man. Ja osobne sa nepatrím medzi fanúšikov Marvel univerza, ale tvorcovia ukázali, že vedia vytvoriť zaujímavých hrdinov. Veľa ľudímá v obľube pochopiteľne Iron Mana a ani ja proti nemu nič nemám, ale mňa skôr oslovil Thor a ešte celkom čerstvý Doctor Strange a úžasný návrat Spider-Mana v Civil War. Už prvý Avengers film ukázal, že sa schyľuje k niečomu veľkému a prví Strážcovia Galaxie sa neskôr taktiež u mňa stali favoritami.
 

O to viac si to divák uvedomí, keď to porovná s DC univerzom, ktoré nevie odkiaľ fúka sever a prináša narýchlo zbúchané a naozaj nie kvalitné filmy. Ja pred Infinity War som si dal maratón všetkých filmov a tak som sa vtom veľkom počte postáv nemal problém vyznať. Ak si chcete totiž aktuálny film užiť tak je dobré vidieť aspoň tie najzákladnejšie filmy,, pretože vtedy dokážete oceniť prvé stretnutoe Thora so Strážcami Galaxie alebo Iron Mana a Doctora Strangea či hádka medzi Bannerom a jeho zeleným alter egom. Bratia Russoví môžu byť na seba právom hrdí, pretože tých 149.minút filmu drží film pri toľkých postavách pohromade a nedokázal by som si to ani lepšie predstaviť. Všetky pôsobí prirodzene a humor tam pasuje na výbornú. V kine sa všetci zasmiali hneď niekoľkokrát(podobne ako u prvých Avengeroch). Ale nebojte sa, nejedná sa o žiadnu komédiu a v druhej polovici filmu je film nečakane drastický a atmosféra by sa dala krájať a konečne sa dostávame k tomu hlavnému a to Thanosovi. 

 

 

Thanos sa nám ukázal už na konci druhých Avengeroch a v prvých Strážcoch Galaxie ukázal, že to s ním nebude žiadna sranda. Thanos si kradne celý film pre seba a dostane viac priestoru, než som čakal. Thanos už pred rokmi bol niektorými fanúšikmi nenávidení, no tu všetkým hejterom zavrie huby. Som rád, že Thanosa ako zaporáka neodbili v nejakých dvoch krátkych scénach, ale prvá fáza Avengeroch je v podstate ako keby celá o ňom a tak každý pochopí jeho pohnútky a cieľ. Thanos je oveľa zaujímavejšia postava, než by ste čakali a nebojím sa povedať, že je to najkomplexnejšia postava z celého univerza. Nejde len o to, že si dokáže s našimi hrdinami hravo poradiť v súboji a tak sa aj Hulk konečne dočkal sebarovného súpera, ale aj svojimi dialógmi si vás dokáže získať.

 
 

Tretí Avengeri sú samozrejme aj o tom ako sa všetci hrdinovia stretnú a tak svoje nezhody z predchádzajúcich udalostí musia hodiť za hlavu a je výborné vidieť Buckyho Barnesa na správnej strane a v budúcnosti by mohol byť aj ideálnou náhradou za Kapitána Ameriku. Premena Black Widow na blondínku je taktiež sexi a popritom všetkom je vo filme vložená aj určitá dávka romantiky čím sa, ale zaoberať nebudem a prejdem k poslednému hlavnému bodu a tým je pavúčí muž. Spider-Man v novom obleku od Tonyho je famózny a konečne ho vidíme v boji po boku Iron Mana, pretože to nám sľuboval už prvý Spider-Manov film z trailerov, no scén sme sa vo finále nakoniec nedočkali. Tom Holland v roli Spider-Mana si to neskutočne užíva a viackrát dokáže, že by bez neho boli naši borci stratení. Film sa vám dokáže dostať pod kožu a tak vám bude záležať na každom hrdinovi, budete sa o nich naozaj báť a bude vás zaujímať čo s nimi bude ďalej.

 
 

Klobúk dole pred Marvelom a ľuďmi, ktorí za tých desať rokov dokázali vybudovať to na čo sme čakali. Nech sa snažím akokoľvek tak nenachádzam vo filme žiadne vážne nedostatky a aj keby si niektoré veci zaslúžili pár minút naviac tak film aj napriek tomu skvelo funguje a Thanosa vo filme poctivo predstavili na výbornú. Zrejme teraz zniem ako zaslepení fanboj, ale pozrite sa na konkurenčné univerzum čo sa s ním deje. Úspech tohto filmu je právom zaslúžení. Ročné čakanie na finálové kolo bude veľmi ťažké.  

 

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.