Bosch - 3.séria

napísal Boss Marťas 20.6.2017 pre PC

Užívateľský článok

Po výbornom True Detective mi Bosch zaplnil medzeru medzi obľúbenými detektívkami. Bosch prišiel ako čisté zjavenie z neba a stala sa z nej jedna z najlepších kriminálok v súčasnosti. Všetko sa rieši poctivo pomaly a všetko tým dostáva dostatok priestoru. Predlohu si berie od známeho Michaela Connellyho, ktorý je zároveň aj producentom seriálu. Druhá séria z minulého roka bola prepracovaná do posledného detailu a priniesla mnoho prekvapení a tak som bol zvedavý čo nám detektív Bosch v podaní Titusa Wellivera prinesie tentokrát.

 

Nespravodlivosť

 


Tretia séria sa odohráva po roku a pól po udalostiach z druhej série. Bosch je stále zdrtení z odhalenia vraha jeho matky. Ale nie je času nazbyt, pretože je nutné vyriešiť vraždu bývalého vojaka a získať dôkazy k uväzneniu filmového režiséra, ktorý údajne zabil ženu pri sexuálnych hrátkach a aby toho nebolo málo tak sa objaví mŕtvola človeka, ktorého sa Bosch snažil v minulosti dostať a náš protagonista sa stáva podozrivým a to zrovna vo chvíli, keď sa rozoberajú jeho kontroverzné rozhodnutia v práci.

 

 


Mal som obavy z toho, že to tvorcovia nezvládnu v desiatich dieloch ukočírovať, ale zvládli to dobre. Charizmatický Titus Welliver ťahá všetko na vyššiu úroveň a tak je radosť sledovať každý jeho krok a aj rozhovor s ďalšími postavami a opäť sa seriál nikam neponáhľa. Zápletka okolo Boschovho obvinenia je napínavá, že aj vy sami začnete o jeho nevine pochybovať a vrahovia vojaka nášmu hrdinovi tiež zatopia. Všetko príjemne odsypá a ku koncu sa začnú vytvárať ďalšie linky, ktorými si autori vytvárajú pôdu do ďalšej série.

 


Atmosféra je stále na jednotku

 


Seriál je stále výborne natočený a aj práca s kamerou zachytáva správne veci a tak je radosť sledovať atmosféru Los Angeles. Postavy sú skvelé a uveriteľné a tento raz si prejdú určitým vývojom a vzťah medzi Boschom a jeho partnerom Edgarom nie je taký ružový ako v predchádzajúcich sériách. Amazon nám opäť naservíroval príjemnú chuťovku, ktorá vám určite dokáže spríjemniť večerný program s výbornými postavami, špičkovú réžiu a syrovú atmosféru. Aktuálne, keď sú stále všetci pobláznení z Game of Thrones a z minuloročného Westworldu je realistická detektívka príjemným osviežením a momentálne je v televízií čoraz menší počet detektívok a tých kvalitných je skutočne málo a kto vie, kedy sa ďalšieho True Detective dočkáme. Bosch si vašu pozornosť, ale rozhodne zaslúži, pretože je neprávom prehliadaný.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.