iOS 10, macOS Sierra a watchOS

napísal Sneaky Fox 3.7.2016 pre Mobil

Užívateľský článok

Nový iOS 10 nám prináša príjemné novinky a je kompatibilný s iPhonom5 a vyšším, iPodom Touch 1. generácie a s iPadmi (mini 2,3 a 4, iPadom 4. gen, iPadmi Air a Air2, iPadom Pro 9,7" a iPadom Pro 12,9")

 - posielaj správy vlastným rukopisom, tvojim priateľom sa text zobrazí animovane akoby bol písaný atramentom na papieri

 - zmeň vzhľad bublín so správami

 - pošli správu alebo fotku, ktorá bude skrytá až kým ju potiahnutím prsta neodhalíš

 - povedz napríklad ,,Všetko najlepšie k narodeninám" alebo ,,Gratulujem" pomocou animácií cez celú obrazovku

 - jediným dotykom môžeš poslať niektorú zo šiestich rýchlych odpovedí, ktorými to perfektne vyjadríš

 - posielaj hromy-blesky, srdiečka, skice a ďalšie obrázky. Kresliť môžeš dokonca aj do videí.

 - Nálepky. Prilep ich na bubliny so správami. Alebo oblep celú fotku. Alebo ich lep jednu cez druhú. Nájdeš ich v novom App Store pre iMessage.

 - vymeň slová za emoji. Jednoducho ťuknutím. Určite tým vykúzliš  na tvári.

 - aplikácie pre iMessage. Používaj svoje obľúbené aplikácie na vytváranie a zdieľanie obsahu, platenie a oveľa viac bez toho, aby si opustil iMessage.

 - Mapy. Teraz berú aj rezervácie. Rezervuj si stôl pomocu aplikácií ako OpenTable alebo si privolaj auto cez Uber - to všetko teraz môžeš spraviť priamo v Mapách.

 - skratka v každom smere. Mapy ti vedia proaktívne navrhovať miesta, kam pravdepodobne chceš ísť a trasy ako sa tam najrýchlejšie dostaneš.

 - hľadaj po ceste, pozri sa čo je v okolí a  jednoducho nájdi bližšie miesta, kde sa dá tankovať, jesť alebo dať si kávu. Mapy ti dokonca povedia koľko sa tým pádom oneskoríš.

 - Hudba po novom. Jednoduchý a intuitívny dizajn ti ešte viac spríjemní počúvanie tvojich obľúbených pesničiek. A zároveň pri tom môžeš čítať aj ich texty.

 - Domov, múdry domov. Pomocou novej aplikácie Home môžeš zapínať svetlo, odomykať dvere a hoci aj zdvihúť rolety. A ak chceš môžeš to urobiť všetko naraz.

 - Na jeden dotyk. Rýchlo si zobraz potrebné informácie pomocou 3D Touch v aplikáciách ako Kalendár, Počasie a Akcie.

 - Prebudenie pohybom. Zdvihni telefón a on sa rozsvieti. 

 - Pestrejšie upozornenia. Pozeraj si fotky a sleduj videá alebo odpovedz na správu priamo zo svojich upozornení.

 - Kontextová predikcia. Písanie je teraz ešte rýchlejšie a jednoduchšie. Keď napíšeš neičo ako ,,Mám čas o", zobrazí sa ti výber možností z tvojho kalendára.

 - Kto. Kedy. Kde. S kým. Čo robili. Vyhľadávaj fotky podľa toho kto alebo čo je na nich, či už je to pláž, futbalový zápas alebo šteniatko.

 - Aplikácia fotky ti pomôže znovu objaviť vzácne spomienky, ako je napríklad víkendový výlet alebo prvé narodeniny tvojho dieťaťa a vytvárať z nich krásne filmy.

 - Písanie vo viacerých jazykoch. Teraz môžeš písať v dvoch jazykoch naraz aj bez prepínania klávesnice.

 

MacOS Sierra prináša tieto novinky :

 - automatické odomykanie s hodinkami Apple Watch

 - Univerzálny clipbaord

        Skopíruj na jednom zariadení, vlož na druhom.

 - iCloud Drive

        Pracovnú plochu a Dokumenty (kde je uložená väčšina súborov) je možné automaticky uložiť a aktualizovať v iCloud Drive. Prístup k nim tak budeš mať vždy, dokonca aj z druhého Macu.

 - Optimalizované úložisko

        Prekračuješ limit úložiska ? MacOS Sierra ti môže pomôcť vytvoriť viac miesta automatickým uložením zriedkavo používaných súborov do cloudu a ich sprístupnenia na vyžiadanie.

 - Správy živšie, veselšie, bohatšie

 - iTunes

        Apple Music zmixované nanovo. Nová sekcia Prehľadávania prináša prehľad toho najlepšieho v Apple Music - od exkluzívnej ponuky a nových vydaní až po zoznamy skladieb a rebríčky hitparád.

 - Karty

        Teraz je už jednoduché zabrániť hromadeniu okien na pracovnej ploche. Karty fungujú ako v Safari, ibaže teraz sú takmer v každej aplikácii v Macu a taktiež aj v mnohých aplikáciách tretej strany. S ľahkosťou tak budeš môcť prechádzať viacerými dokumentami Pages, ktoré sa zobrazujú na celú obrazovku a sledovať množstvo rôznych destinácií v Mapách a nestratiť sa pri tom.

 - Obraz v Obraze

        Okno s videom zo Safari alebo iTunes teraz môžeš umiestniť nad svoju pracovnú plochu alebo aplikáciu zobrazenú na celej obrazovke. Prehrávaj video v ľubovoľnom rohu pracovnej plochy a meň jeho veľkosť podľa toho, koľko chceš vidieť z toho, čo je pod ním.

 

Novinky ohľadom watchOS :

 - Výkon a navigácia

        Aplikácie sa teraz spúšťajú okamžite a s aktualizovanými informáciami. Aplikáciu, ktorú potrebuješ, môžeš jednoducho získať kliknutím na bočné tlačidlo úplne nového doku. A po potiahnutí prstom z dolnej časti ciferníka sa otvorí Control Center s najčastejšie používanými nastaveniami.

 - Ciferník

        Široká paleta nových ciferníkov a nové spôsoby ako ich meniť.

 - Zdieľanie aktivít

        Zdieľaj svoje kruhy aktivít s priateľmi a rodinou a motivujte sa navzájom. Zasúťažte si medzi sebou, nech sa ukáže, kto uzavrie všetky tri kruhy ako prvý. Cez Digital Touch dokonca môžeš poslať svoj vlastný srdcový rytmus.

 - Upravené aj pre invalidný vozík

        Všetci by mali mať možnosť sledovať svoju športovú výkonnosť. Preto bola aplikácia Activity optimalizovaná aj pre používateľov na vozíku so zohľadnením rôznych techník pohybu pri rôznych rýchlostiach a v rôznom teréne. Existujú aj dve špecifické cvičenia pre týchto používateľov.

 - Cvičenie

        Teraz môžeš naraz a aj bez pohnutia prstom vidieť až päť ukazovateľov fyzickej aktivity - vzdialenosť, tempo, aktívne kalórie, srdcový rytmus a uplynutý čas. Môžeš zvýrazniť svoj najdôležitejší ukazovateľ. Apple Watch sa dokonca automaticky zastavia (napríkald na semafóre) a znovu rozbehnú spolu s tebou.

 - Aplikácia dýchanie

        Nová aplikácia Breathe ťa sprevádza sériou hlbokých nádychov a výdychov, ktoré ti môžu pomôcť lepšie zvládať každodenný stres. Dovoľ fascinujúcej animácii a jemným ťuknutiam pomôcť tvojej koncentrácii.

 - Správy

        Odpáľ ohňostroj. Prilep nálepku. Podeľ sa o tajomstvo neviditeľným atramentom. Môžeš dokonca odpovedať vlastným rukopisom. Všetky svoje možnosti máš teraz na tom istom mieste, takže správy môžeš posielať a odpovedať na ne ešte rýchlejšie.

 - Ovládaj svoju domácnosť

        Pomocou novej aplikácie Home môžeš ovládať všetky zariadenia podporujúce súpravu HomeKit priamo zo svojich hodiniek. Nastav osvetlenie, pozri sa, kto je pred vchodovými dverami alebo skontroluj termostat jediným ťuknutím.

 - Automaticky si privolaj pomoc

        Stalč a podrž stlačené bočné tlačidlo a nech už si kdekoľvek, SOS iniciuje volanie na mieste tiesňové linky. SOS tiež môže poslať správu na rýchle varovanie tvojich núdzových kontaktov.

 - Odomkni svoj Mac

        Keď máš nasadené svoje Apple Watch, tvoj Mac dokáže zistiť, že si nablízku a automaticky ťa prihlási.

 

Viac na www.apple.sk

nový iOS 10
Pošli niečo v takomto štýle ak chceš osobu trochu potrápiť s nervami.
A bum ! ...
nový macOS Sierra pre tvoj Mac
Apple Watch a Mac spolupracujú ruka v ruke
Plocha na všetkých tvojich zariadeniach.
Sleduj jedným okom prácu, druhým zábavu
Posielaj správy štýlovejšie, než kedykoľvek predtým.
Ovládaj svoju domácnosť. Automaticky si privolaj pomoc. Odomkni svoj Mac. To všetko s Apple Watch.

Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.