TV: Banshee 4.séria

napísal Boss Marťas 9.6.2016 pre PC

Užívateľský článok

Nie je tomu dlho čo sme sa naposledy pozreli do mesta Banshee a ako to po štvrtý raz a naposledy dopadlo?Upozorňujem, že článok obsahuje spoilery !!!

Banshee v prvej sérií zabodovalo nevydaným hrdinom - trestancom z ktorého sa na (ne)šťastie stane šerif, s ktorým ste sa ešte nikdy nestretli a že sa s ničím nemaže musí byť každému jasné. Seriál priniesol vynikajúcu choreografiu fyzických súbojov a prestrelka nakonci prvej série musela príjemne prekvapiť snáď každého a milostná zápletka medzi Lucasom a Carrie mala takisto niečo do seba a pre mňa osobne bola hnacím motorom. Druhá séria ešte viac šlápla na plyn a Chayton Littlestone sa ukázal ako dôstojný protivník proti Lucasovi a bolo jasné, že sme sa s ním nevideli naposledy. Konečne sme sa dočkali ako nám drsný šerif začína nebezpečne dupla na päty charizmatickému Ulrich Thomsonovi allias Kai Proctorovi a tak bol každý zvedavý čo nám prinesie 3.séria a môžem povedať, že tá v podstate šliapala na maximum od začiatku do konca. Súboj medzi Nolou a Burtonom by sa dal prirovnať aj výborným bitkám z filmu The Raid a lúpež z vojenského táboru Genoa je natočený zaujímavým až mierne chaotickým spôsobom a to z first-person pohľadu každého protagonistu a záver 3.série nenechal spať nikoho. Štvrtá séria bola ohlásená ako posledná a aby toho nebolo málo tak miesto klasických 10.dielov sme sa mali dočkať už len 8.dielov. Ja osobne som tým pádom čakal, že sa dočkáme finále aké si seriál bezpochyby zaslúži.


Bohužiaľ práve finálna séria ma sklamala. Ako keby seriál zabudol vďaka čomu bol taký obľúbený. Ale sledovať ako sa seriál nedokáže poriadne rozbehnúť bolo utrpenie. Celá tá drsná dravosť seriálu bola spláchnutá do záchodu ako keby tvorcom došlí nápady a nevedeli čo majú s našimi hrdinami už robiť. Zábavnú akciu nahradili dialógy a z počiatku tajomný sériový vrah sa ukázal ako chabá až smiešna výplň.Prečo dostal Kurt Bunker tak málo priestoru? Prečo sme sa nedočkali ako bude bojovať s neonacistickým gangom do ktorého kedysi patril až by sa nakoniec dostal k bratovi. Prečo nám tvorcovia namiesto toho ukazujú ako spáva so ženou svojho brata a tej neustále sľubuje, že všetko bude v poriadku a keď už je tu náznak konečne niečoho zaujímavého tak nakoniec to celé vyšumí do prázdna a nič sa nestane, pretože to ukončí chabý dialóg. Prečo seriál nesmeruje už k poslednej finálnej bitke medzi Hoodom a Proctorom? Prečo sme nevideli ako si Kai Proctor ako starosta už pohráva s celým Banshee? Kam zmizla postava, ktorá by mohla odhaliť že šerif Lucas Hood v skutočnosti nie je Lucas Hood? Prečo nás autori zásobovali zbytočnými flashbackmi, ktoré sa nakoniec ukázali ako zbytočné? Veľa vytvorených zápletok ani nedostalo dostatok priestoru, pretože je ich až príliš veľa a tým seriál veľmi trpel. Dokonca už aj akoby seriál stratil dych a keď má prísť k bitke medzi čoraz obľúbenejším Burtonom a neonacistami tak kamera si zoberie dovolenku a otočí sa do rohu a nevidíme žiadny súboj. To už bola posledná kvapka. V tomto odstavci som často používal slovo "prečo" ale má to svoj dôvod a preto sa ja opäť pýtam. PREČO? Takto som si to teda nepredstavoval a jedno aké som mal vysoké očakávania, my sme si naozaj po tom všetkom zaslúžili viac. Posledný diel zachraňuje čo sa dá, ale zároveň dokazuje, že bol naozaj vyplnený nezmyslami. Mám Banshee rád, ale nemienim kvôli tomu prižmurovať očko a byť viac zhovievavejší, keďže si to posledná séria nezaslúži. Posledná séria omylom dupla na brzdu aj spolu s ručnou.

PS: Chceme Spin-off s Kurtom Bunkerom.


Diskusia

      Pre možnosť pridania komentáru musíte byť prihlásený.

Zaregistrujte sa, alebo použite facebook autentifikáciu facebook login
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment   /  
kontakt: sector@sector.sk


Pre vstup na plnú web stránku sector.sk, kliknite sem www.sector.sk.